Red Bull Trasa Życzeń – Bądź więcej niż tylko widzem!

Red Bull Trasa Życzeń – Bądź więcej niż tylko widzem!

RED BULL TRASA ŻYCZEŃ – BĄDŹ WIĘCEJ NIŻ TYLKO WIDZEM!
WYJĄTKOWE KONCERTY DARII ZAWIAŁOW, JANKA-RAPOWANIE I NATALII NYKIEL

To nie będą zwykłe koncerty online i to nie będzie zwykła trasa! Red Bull Trasa Życzeń, czyli trzy wyjątkowe występy czołowych polskich artystów – Darii Zawiałow, Janka-rapowanie oraz Natalii Nykiel przeniosą ich fanów pod scenę, której motyw scenografii wybiorą wcześniej w wirtualnym głosowaniu. To jednak nie koniec atrakcji – widzowie będą mieć realny wpływ nie tylko na wygląd sceny, ale również na utwory zagrane przez artystów – głosować można w trakcie każdego z trzech występów.

Transmisja na żywo z koncertów będzie dostępna na www.redbull.pl/trasazyczen oraz na
profilu FB Red Bull Music.

Koncert Darii Zawiałow w gwiezdnej przestrzeni, a może w estetyce Miami 80’s? Występ Janka-rapowanie przeniesiony w czasie do lat 90-tych czy w oprawie wizualnej nawiązującej do kalejdoskopu? Wreszcie – Natalia Nykiel w świecie ognia czy diamentów? O tym wszystkim zadecydują fani artystów, którzy w głosowaniu na stronie redbull.pl/trasazyczen wybiorą motyw scenografii każdego z trzech koncertów.

Głosowanie rozpoczyna się we wtorek 26 maja – do 4 czerwca będzie można oddać głos raz dziennie na jeden spośród dwóch alternatywnych motywów oprawy wizualnej każdego z występów.
Dodatkowo w trakcie koncertów widzowie zadecydują również, jakie utwory pojawią się na setliście – w głosowaniu wybiorą swoje ulubione piosenki, które zostaną zagrane przez artystów.

Red Bull Trasę Życzeń wyróżniać będzie najwyższa jakość realizacji, nieodbiegająca od wizualnych standardów znanych z klasycznych tras koncertowych. Show zostanie wzbogacone o multimedialne atrakcje oraz interaktywne angażowanie fanów – zarówno przed, jak i podczas
każdego z trzech występów. Koncerty będą streamowane na żywo, a widzowie będą mieć realny wpływ na ich ostateczny kształt – w głosowaniu wybiorą jak będzie wyglądać scena oraz co zagra ich ulubiony artysta.

RED BULL TRASA ŻYCZEŃ – HARMONOGRAM:
18.06, 19:00 – koncert Darii Zawiałow
25.06, 19:00 – koncert Janka-rapowanie
02.07, 19:00 – koncert Natalii Nykiel

Każdy z koncertów zostanie poprzedzony sesją Q&A, które będzie można oglądać na żywo na FB Red Bull Music. Podczas transmisji fani, za pośrednictwem prowadzącego, będą mogli zadać pytania swoim idolom.

Q&A Z ARTYSTAMI (FB RED BULL MUSIC):
15.06, 19:00 – Q&A z Darią Zawiałow
22.06, 19:00 – Q&A z Jankiem-rapowanie
29.06, 19:00 – Q&A z Natalią Nykiel

O ARTYSTACH

DARIA ZAWIAŁOW
Jeśli można o kimś pisać, że przebojem wdarł się na scenę muzyczną, to na pewno o Darii Zawiałow. W 2017 roku wydała swoją pierwszą płytę – krążek „A kysz!” – a chwilę później na jej koncie była już nagroda Fryderyk za Fonograficzny Debiut Roku i za Album Roku Alternatywa. To ją właśnie Krzysztof Zalewski wybrał na „gościa specjalnego” swojego występu podczas muzycznego widowiska Red Bull SoundClash na warszawskim Torwarze. Jej kariera rozpoczęła się na dobre od piosenki „Malinowy chruśniak”, z którą wygrała Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia na festiwalu w Opolu. Klip do tego utworu obejrzano w serwisie YouTube blisko 6 milionów razy, ale Daria ma na swoim koncie znacznie więcej i wielkich przebojów, i dużych liczb. Jej inny utwór – „ Hej Hej!” z płyty „Helsinki” – w ciągu tylko roku zanotował w sieci ponad 14 milionów odtworzeń.

JANEK-RAPOWANIE
eden z najciekawszych raperów młodego pokolenia, uwielbiany i przez swoich rówieśników, i przez starszych słuchaczy za błyskotliwe opisywanie życia współczesnej młodzieży. I za wpuszczanie do polskiego hip-hopu powiewu świeżości. Solar, szef SBM Label – wytwórni, w której Jan-rapowanie wydał trzy płyty – tak go chwalił po krążku „Plansze”: „Janek jest papierkiem lakmusowym swojego pokolenia. Każdy kto ma aspiracje, wrażliwość, szuka siebie, imprezuje, przeżywa pierwsze miłości i rozstania, stawia pierwsze kroki w dorosłym świecie – znajdzie na tym krążku siebie”. A po kolejnym albumie, wydanym w 2020 roku „Uśmiechu”, cytowane słowa można tylko przypomnieć i podkreślić. Jan-rapowanie nagrał go już po pamiętnym koncercie na Open’erze, po występach na najważniejszych imprezach z muzyką hiphopową w kraju, ale wciąż z ujmującą zwykłością i naturalnością. Bez sztucznych masek i pozowania na wielkiego idola.

NATALIA NYKIEL
Królowa electro popu. Autorka trzech płyt i wielu przebojowych singli, które – żeby wymienić tylko piosenki „Bądź duży”, „Error” i „Spokój” – pokryły się platyną czy diamentem. Do nagrania debiutanckiego albumu „Lupus Electro” zaprosiła tak znakomitych artystów polskiej muzyki, jak Katarzyna Nosowska, Paulina Przybysz i Budyń z zespołu Pogodno, a piosenki z tej płyty remiksowali później jeszcze m.in. The Dumplings, Pawbeats i ekipa Alkopoligamii. Na kolejnym albumie – „Discordia” – Natalia współpracowała z kolei z Dawidem Podsiadło, Igorem Walaszkiem (z duetu Bass Astral x Igo), Julią Marcell czy Marią Peszek. Piosenki z tej płyty premierowo można było usłyszeć na trasie Red Bull Tour Bus – czyli serii koncertów, granych przez Natalię Nykiel na dachu kultowego autobusu Red Bulla. Koncerty Natalii to prawdziwe widowiska – nie tylko pod kątem muzycznym, ale też wizualnym. Artystka stara się przykuwać uwagę widza świetnymi melodiami, jak również strojami i oprawą graficzną. Na żywo Natalia potrafi robić rzeczy kosmiczne.

Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/trasazyczen.