Podwójny donGuralesko, Nowy Tymin, JWP w 5Pointz || #DziejeSie

Podwójny donGuralesko, Nowy Tymin, JWP w 5Pointz || #DziejeSie

W sieci ukazał się nowy Tymin, podwójny donGuralesko, JWP nadaje z legendarnego 5Pointz, do tego nowy teledysk od Tedego, nowy Skorup i powracający Fejz. #DziejeSie„Wschód” to nowy teledysk od donGuralesko promujący album „DZIADZIOR”, który ukazał się 22 maja. Nowy teledysk jest tez jednocześnie podziękowaniem dla fanów za wpłaty na akcję fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie, która nazbierała 25 tysięcy złotych.

„DZIADZIOR”, czyli najbardziej hip hopowy album DGE zamówicie na www.donguralesko.pl


Kolejną premierą od donGuralesko jest remix numeru „Archipelag Wysp Szczęśliwych”, który znajdziecie na „EL Polako mixtape!”, który możecie złapać, kupując nową kolekcję EP POLAKO. Za remix odpowiada DOLUN.

Nową kolekcję EL POLAKO zamówicie na www.el-polako.com

W sieci ukazał się nowy Tymin. a konkretnie to Jego nowy numer pt: „AMG”. Gościnnie w utworze udzielił się Wiatr.


JWP/BC zawitali do 5POINTZ w 2013 roku, gdy budynek kipiał kolorami, sprawdźcie kolejny singiel z mixtape’u „Koledzy”, który dokumentuje wizytę w tym wyjątkowym miejscu.

5 Pointz było swoistym muzeum graffiti, legendarną miejscówką, gdzie swoje prace prezentowali Cope2, Tracy 168 czy Stay High 149, a także esencjonalnym miejscem dla hip-hopu, które wielokrotnie pojawiało się w teledyskach np. Kurtisa Blowa, Mobb Deep czy Doug E. Fresha. Gdy właściciel budynku zamalował te prace to nawet sąd stanął po stronie grafficiarzy, uznając precedensowo, że były to dzieła sztuki i przyznał ponad 6 milionów dolarów kary!


Dziś na kanale YouTube TEDEWIZJA oraz platformach streamingowych premiera singla Tede & Sir Mich pt.: “Disco Noir”. Utwór zapowiada zaplanowaną na 4 czerwca 2020 płytę muzyków, która nosi taki sam tytuł. W utworze pojawia się gościnnie PlanBe. Zapraszamy do odsłuchu oraz zakupu edycji specjalnej płyty “Disco Noir”, która zawiera dodatkowe CD oraz wyjątkowy stickerpack. 

Tede o płycie “DISCO NOIR”:

“Pewnego gorącego dnia, stojąc na karaibskiej plaży, postanowiłem spróbować czegoś zupełnie nowego na swojej muzycznej drodze. Tak powstał pomysł na DISCO NOIR. Połączenie parkietowego rytmu z rapem. Nie daj się zwieść pozorom, disco to niekoniecznie musi być cukierkowe brzmienie i teksty o niczym – ta płyta nie jest cukierkowa i jest bardzo o czymś. Jest o życiu, o poszukiwaniu, o zagubieniu, o tym wszystkim czego doświadczam na mojej drodze. Moje życie jest jakie jest, nie oszukujmy się – moje życie to melanż. Ta płyta jest o tym, o melanżu i jego mrokach. To mroczna dyskoteka – DISCO NOIR.” 

Album zamówicie na AsfaltShop.pl


Ruszył pre-order płyty Skorupa i Młodego. Premiera singla z 3 gośćmi

Na MaxFloRecTV można już znaleźć nowość duetu Skorup x Młody. W numerze zatytułowanym „Dobra wchodzę” gościnnie udzielili się: Matis, Vixen i Rahim. Singiel zwiastuje album „Naturalny satelita”, którego przedsprzedaż właśnie wystartowała w MaxFloSklepie

Pod adresem: https://bit.ly/2X4GDdO w pre-orderze zamawiać już można wspólny krążek Skorupa i Młodego pt. „Naturalny satelita”. Najnowsza propozycja singlowa duetu to jednocześnie 2. zapowiedź tej płyty. Skorup na swoim koncie ma już 6 solówek, z czego poprzednie dwa albumy („Ludzie chmur” i „Absolutna flauta”) nagrał w kooperacji z duetem producenckim JazBrothers. Młody zaś wydał w karierze 2 longplay’e, w tym pod koniec ub. roku pod szyldem MaxFloRec krążek pt. „Lekcja WOS-u”, na którym wśród gości pojawili się m.in.: KRS-One, Hades czy Kuba Knap.

„Naturalny satelita” to efekt współpracy artystów, który powstał w wyniku zderzenia Skorupowych pomysłów z beatami Młodego. − Brzmienia zdartych płyt winylowych, wolne tempa, mocne sekcje rytmiczne i cięte wersy – mamy tego dużo na płycie − wylicza duet.

W premierowym numerze gościnne zwrotki dołożyli: Matis z częstochowskiej ekipy Hurragun, Vixen i Rahim. Jak zapowiadają Skorup i Młody, na krążku pojawi się więcej zaskakujących gości, których poznamy w niedługim czasie. Za produkcję „Dobra wchodzę”, jak i całej płyty odpowiada Młody. Wideoklip do najnowszego singla powstał pod kierownictwem Radka Beresia z ekipy Ace of Art.


Qry z nowym singlem promuje „Drogę Snów. Za produkcje numeru odpowiada BarTie.


Po prawie dwóch latach Fejz wraca ze swoim solowym singlem FEEDBACK. Odświeżony pseudonim „fejzjestm” to jak się domyślamy połączenie dwóch różnorodnych twarzy artysty, którego #hot16challenge2 pojawiła się pod tajemniczą nazwą JESTM. Nowy singiel porusza dość osobistą tematykę, opowiadając o zmaganiach z presją stosunku do niej. Artysta wspomina on w nim również o stosunku do osób, które stoją na przeszkodzie w realizowaniu swoich celów i byciu sobą.


,,JUNIPER” z ang.: jałowiec, od jałowej ziemi lub „jałowego”, czyli męskiego kwiatu. To tytuł debiutanckiego albumu Przyłuca, najmłodszego reprezentanta QueQuality. Krążek przepełniony jest nieskrępowaną szczerością i wysokowibracyjnymi refleksjami. Na ,,JUNIPER” znajduje się aż 14 zróżnicowanych utworów, które przewrotnie jednak składają się w spójną całość. 

,,Emocja. Przy braku jakichkolwiek założeń to słowo najbardziej sunie mi się na usta. Na przestrzeni wielu miesięcy dojrzewałem, rosłem wraz z tym projektem. Czego możesz się po nim spodziewać? Obserwuje to co widzę i piszę. Wewnętrzne dziecko bije się z kandydatem na prezydenta. Płacz w najszczęśliwszym wydaniu. Nazywam się Bartek, a to moja płyta. Dzięki za zaufanie.”


Wac Toja zapowiada nowy album antypolicyjnym numerem „SCOOBY DOO”, za którego produkcję odpowiada Cavi Beatz.

Album zamówicie na FreshAndDope.net


Album „Wróg publiczny” jest odpowiedzią na liczne przeciwności losu oraz czarny PR stworzony przez antagonistów Kaczora BRS. Cechuje się różnorodnością brzmieniową oraz stylistyczną. Pokazuje osobowość Kaczora BRS oraz historię jego życia, bez owijania w bawełnę i zbędnej koloryzacji.

Album zamówicie na https://preorder.pl/kaczor-brs