AeSPe, Emikae, Bartolomeo | Odpalam Podziemie || #OPENMIC

AeSPe, Emikae, Bartolomeo | Odpalam Podziemie || #OPENMIC

Wrzuciłem post (znajdziecie go tu), i dostałem w komentarzu trzy numery. Zgodnie z zapowiedzią, najlepsze miały trafić na stronę, a wszystkie trzy są bardzo dobre. Przed wami AeSPe, Emikae i Bartolomeo!


Pierwszy numer który wleciał w komentarzu i który od razu mnie wciągnął. Klimatyczny bit (ten saksofon wciąga mocno), styl mocno odbiegający od tego co jest teraz modne, porządny tekst, porządne wykonanie. Nie ma się do czego przyczepić. Takie rzeczy są potrzebne na naszym rap-podwórku. Przeczytałem opis numeru i okazało się że utwór jest częścią całej płyty, przesłuchałem całą i odczucia mam podobne. Cały krążek bez słabych momentów, wszystko zrobione na wysokim poziomie i słucha się tego bardzo dobrze. Czekam aż wleci na streamingi. Mam nadzieję że wleci.

Album na YouTube znajdziecie klikając W TEN LINK.

P.S. Przy wpisywaniu tagów okazało się że AeSPe przewijał się już na stronie (tu link). Brał udział w MaxFloLab, czyli inicjatywie MaxFloRec, która miała promować mniej znanych artystów. Pytanie więc brzmi, jak to się stało że zniknął? I dlaczego to ostatnia płyta?


Luźny, ładnie poskładany numer, dobry, mocny tekst, do tego ładnie zmontowane Lyric Video. Całość robi dobrą robotę. Po przejechaniu sekcji komentarzy zauważyłem że ktoś się lekko przyczepił do dykcji, zgodzę się że w tym numerze można by to było lekko podciągnąć, ale sprawdziłem też inne, nowsze numery Emikae i tam jest już bardzo dobrze! Sprawdziłem też album „U.R.B.E.X.”, który możecie znaleźć na Spotify, i tam jest jeszcze lepiej. Kibicuję mocno!


To jest BoomBap! Bartolomeo ledwo wydał z Drobkiem album „95-96”, a już chyba zaczyna kolejny projekt – „Głogowski Traktat”, przynajmniej tak można wyczytać z opisu pod klipem.

Jeśli chcecie znów usłyszeć klimat złotej ery hip hopu to i tekstowo i muzycznie wyszło to bardzo dobrze. Jeśli chodzi o Bartolomeo, jest technika, styl, mocne teksty, wszystko brzmi ładnie i klimatycznie. Widać i słychać że gość dobrze odnajduje się w staro szkolnym klimacie (sprawdziłem na wspomnianym już „95-96”). Jeśli chodzi o Nico, można by się trochę przyczepić do dykcji, choć tekstowo jest dobrze. Jako całość numer jest mocno oldchoolowy zarówno w wersji muzycznej jak i tekstowej. Będę sprawdzał w którą stronę to pójdzie dalej 😉

2 thoughts on “AeSPe, Emikae, Bartolomeo | Odpalam Podziemie || #OPENMIC

 1. Reply
  AeSPe
  3 kwietnia 2020 at 12:41

  Witam. Dzięki za udostępnienie i dobre słowa na temat najnowszej płyty. Są pytania więc postaram się na nie odpowiedzieć. MaxFloRec zrezygnował z formuły MaxFloLab na rzecz innych form promocji mniej znanych raperów. Dychotomia nie spodobała się na tyle, by trafić do typowego wydawnictwa wytwórni. Żadna inna mniej lub bardziej znana również nie dała żadnego odzewu. Dlaczego ostatnia płyta… Mam na koncie kilka mniejszych lub większych rzeczy, teledysków, singli w radiach, wygranych konkursów, aby się rozwijać potrzebne są pieniądze na lepsze brzmienie, teledyski, promocję, bez tego tworząc klasyczny rap nie umiem utrzymać odbiorcy by ten chciał podążać za twórczością i zostawał na kolejne płyty. Póki co więc kolejne płyty po 20 latach przygody z rapem nie bardzo są możliwe do realizacji w sposób w jaki bym sobie to wyobrażał. No i sprawa streamingów… nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, ogarnąć prawa autorskie do sampli, bo część bitów ma mniej lub więcej takowych. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc, proszę o kontakt mailowy frezzkontakt@gmail.com

 2. Reply
  Nie jestem Studentem i kopia Szpaku czyli #OPENMIC |
  10 kwietnia 2020 at 17:39

  […] AeSPe, Emikae, Bartolomeo | Odpalam Podziemie || #OPENMIC […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.