DaBaby, Ferg i City Morgue na Clout Festival 2022!

DaBaby, Ferg i City Morgue na Clout Festival 2022!

Pamiętacie CLOUT Festival? Miał odbyć się w 2020 roku w warszawskiej Hucie Stali, ale pandemia niestety pokrzyżowała plany organizatorom i impreza się nie odbyła. Na szczęście organizatorzy się nie poddali i cierpliwie czekali na odpowiednie czasy.
I się doczekali. W tym roku, w dniach 13-14.07.2022 odbędzie się pierwsza edycja CLOUT Festival. Wczoraj organizatorzy ogłosili pierwszych artystów, a dziś ruszyła sprzedaż wejściówek!

Pierwszymi ogłoszonymi artystami tegorocznej edycji są DaBaby, City Morgue, Ferg i Malik Montana. Podczas całego festiwalu wystąpi aż 12 artystów światowego formatu, oraz 6 polskich artystów nowej fali.

Dodatkowo zmieniona została lokalizacja. Ponieważ teren Huty został sprzedany, organizatorzy przenoszą się w nowe miejsce.
CLOUT Festival odbędzie się na terenie Global Expo w Warszawie. Na potrzeby festiwalu wynajęto całą przestrzeń łącznie z industrialną halą, która pozwoli na dedykowaną aranżację świetlną w formie multimedialnego show. Na dodatkowym piętrze organizowane będą targi Hypemarket, oraz Gaming Zone. Na zewnątrz szykuje się druga scena, strefa imprezowa i gastronomiczna.

DaBaby, to jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. W maju zeszłego roku jego liczba miesięcznych słuchaczy wyniosła astronomiczne 55 000 000. Tym samym, wyprzedził nawet Drake’a i uplasował się wówczas jako 6 najpopularniejszy artysta na całym Spotify. Jego album zatytułowany „KIRK” zadebiutował jako numer 1 na liście billboard 200. W 2020 trzeci album studyjny rapera, „BLAME IT ON BABY”, w samych Stanach sprzedał się w 1 000 000 egzemplarzach. Singiel „ROCKSTAR” z Roddym Richem był nominowany do nagrody Grammy, a na wszystkich platformach ma już ponad 2 miliardy streamów (!). Od tamtej pory raper nie zatrzymuje się wypuszczając genialne single takie jak „Masterpiece” czy „Red Light Green Light”.

City Morgue, to duo pochodzące z Harlemu, które na nowo definiuje pojęcie hardcore rapu. ZillaKami i SosMula czerpali swoje inspiracje od zespołów takich jak Slipknot i KORN, łącząc je z tradycyjnym rapem. Duo zostało dostrzeżone nawet przez legendarnego Mika Deana, który wyprodukował całą płytę „AS GOOD AS DEAD”. Jak opisuje ich Noisey – City Morgue, New York’s Most Shocking Rap Duo. Setki milionów streamów i wyprzedane trasy na całym świecie dobitnie pokazują ilu fanów ma ich unikalny styl. Bez wątpienia będzie to jeden z najbardziej efektownych występów CLOUT 2022.

Ferg, to drugi headliner CLOUT Festival 2022. Pochodzący z Nowego Jorku raper jest żywą legendą trapu oraz członkiem ikonicznego A$AP Mobu. Jego debiutancki album zatytułowany „Trap Lord” kształtował brzmienie tego gatunku, a bangery takie jak „WORK Remix” czy „New Level” bujają kluby na całym świecie do dzisiaj. Podczas występu Ferga usłyszymy największe hity z jego całej dyskografii.

Malik Montana, to obecnie najpopularniejszy raper na Polskim Spotify. Założyciel GM2L jak nikt inny promuje Polski rap za granicą współpracując m.in.: z Maxwellem z Niemiec, Sofiane z Francji czy DaChoyce z Brazylii. Jego ostatnie hity regularnie zasilają karty na czasie YouTube u naszych zachodnich sąsiadów, a także w Holandii i Danii.

BILETY NA WYDARZENIE ZNAJDZIECIE W FOTCE NIŻEJ:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „BILETY CLO“UT CLOUT WZ CLOUT CLOUT 1000 31.03”

BILETY ZNAJDZIECIE TEŻ NA GOING I EMPIKBILETY