Warszawiak || Bilon i Nowa Ferajna z singlem przed premierą albumu!

Warszawiak || Bilon i Nowa Ferajna z singlem przed premierą albumu!

WARSZAWIAK to nowy singiel od Bilona i Nowej Ferajny promujący album „Warszawski Rapton”, który ukaże się już 11 marca 2022 roku.
„Warszawski Rapton” to album Bilona i Nowej Ferajny, hołdujący brzmieniem starowarszawskiemu folklorowi miasta. Ma na celu ukazanie melancholijnego klimatu, edukując przy tym młode pokolenia dawną wrażliwością muzyczną zapomnianej już epoki. Łączy archaiczne dźwięki i prezentuje je w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu.
Za produkcję numeru WARSZAWIAK odpowiada Szwed SWD.

ALBUM ZAMÓWICIE NA HEMPSZOP.PL

„Rapton jako styl określam awangardowym neofolkiem. Jako człowiek żyjący już w kolejnej – trzeciej epoce (komuna, bezprawie/dziki wschód – lata 90 oraz imperializm korporacyjny, czyli współczesność) miałem okazję poznać różne oblicza stolicy, a poza tym żyją we mnie opowieści i wspomnienia ludzi, których już nie ma na tym świecie. […] Rapton odkryłem na mojej solowej płycie 3xNie!!! To zabawny drań, z wielkim sercem, pełen namiętności i zawadiackim sznytem, duch stolicy. Pragnę wyrazić nim swoją wrażliwość historyczną, szacunek do przodków, przeszłości, ludzi. Album dedykuję moim trzem wspaniałym córkom, Kasi, Marysi oraz Helence, a także kochanej Stolicy Warszawie.” – tak o albumie mówi Bilon.