niumicpl@gmail.com

Fight Club || Nowy Pro8l3m wlatuje dziś z premierą!

Fight Club || Nowy Pro8l3m wlatuje dziś z premierą!

Dziś premierę ma nowy album od Oskara i Steeza – ” Fight Club”. Nowy krążek to 14 premierowych numerów, na których usłyszymy łącznie 17 gości. Na nowym albumie udzielili się m.in.: Brodka, Sokół, Pezet, Kukon, Ero czy Wilku WDZ.

Wczoraj, na dzień przed premierą w sieci ukazał się nowy teledysk do numeru „A2” z gościnnym udziałem Palucha. Album ukazał się nakładem wytwórni 2020.
Krążek możecie zamówić na Pro8l3m.pl oraz na Empik.com

TRACKLISTA:
1 WITAMY, WITAMY, WITAMY
2 GEFORCE FT. KAZ BAŁAGANE & SZPAKU
3 STRANGE DAYS
4 A2 FT. PALUCH & LUXON
5 THE END FIN ESC ABORT FT. MŁODY DRON & SZAMZ
6 ZIEMIA OBIECANA FT. KUKON, PIH & THE RETURNERS
7 ANIMAL PLANET FT. ERO & WDZ
8 ZOMBIE FT. SOKÓŁ & DUIT
9 NASCAR FT. CATCHUP & PEZET
10 FIGHT CLUB
11 FREON FT. DAWID PODSIADŁO & DUIT
12 ŻAR FT. BRODKA
13 V
14 ADIOS

„ Fight Club” to przełomowe dla zespołu PRO8L3M wydawnictwo, na którym duet całkowicie zmienia dotychczasową formułę konsekwentnej, samowystarczalnej produkcji muzycznej Steeza i solowego rapu Oskara. Liczba gości, których usłyszymy na albumie „ Fight Club” jest imponująca.

To przekrój najciekawszych artystów sceny – od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach. Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku WDZ, Ero, Kukon, oraz świeże odkrycie – CatchUp – to wokaliści, wokalistki i raperzy, w których wykonaniu usłyszymy zarówno zwrotki jak i refreny. Z kolei grono producentów, których Steez zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej utworów to Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także legendarny turntablista DJ Ben. Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym, niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płyta PRO8L3M-u.

Na tym albumie nie ma zasad. „Fight Club” to mieszanka wybuchowa. Zbieżność tytułów z kultowym filmem Davida Finchera i książką Chucka Palahniuka jest nieprzypadkowa. Duet nie po raz pierwszy czerpie inspirację dla własnej twórczości ze świata ekranu.

Na „Fight Clubie” PRO8L3M porzuca zasady, tak jak bohaterowie znanego tytułu. Jednocześnie zgłębia sens i znaczenie kręgów, w których jako mniejsze i większe grupki i grupy, jako społeczeństwo żyjemy. Zasad, schematów i modeli naszego funkcjonowania w życiu. To właśnie niepisane i nie wymawiane nigdy reguły obowiązujące w „kręgu”. A może właśnie warto zacząć jednak o tym głośno rozmawiać, porzucić tabu i zobaczyć co się wydarzy, kiedy wszyscy zdamy sobie sprawę, że nieświadomie jesteśmy członkami i członkiniami zbiorowych iluzji? Przestać podążać tymi schematami, wyjść z nich i olać zasady? Swoim ósmym wydawnictwem zespół pokazuje, że umie to robić.