Kukon x Magiera, Nowy Kękę, nowe Pięć Dwa! || #DziejeSie

Kukon x Magiera, Nowy Kękę, nowe Pięć Dwa! || #DziejeSie

W sieci nowy singiel od duetu Kukon x Magiera, Kękę wrzucił „Bajkę”. Pięć Dwa z kolejną zapowiedzią krążka, patokalipsa zapowiada „Ciszę Przez Burzą”, a do tego nowy Przyłu i nowy krążek od Bob One’a i Bas Tajpana. #DziejeSie


„Hello-moto/Spory” to nowy singiel zapowiadający wspólny krążek duetu Kukon x Magiera – „AFERA”, którego premiera zapowiedziana została na 26 Czerwca. Album zamówicie na https://nowaplyta.pl/afera/.


Kękę siedzi i czyta bajkę, chociaż w okół świat się pali! Za produkcję nowego utworu odpowiada PLN Beatz.


Często splot wydarzeń w naszym życiu przypomina free jazz, a problemy mnożą się i nawarstwiają jak dynamika w Boléro Ravela. Spokojnie, jest sposób by płynąć po tym morzu na luzie, tak jak trąbka Macieja Fortuny w tym utworze. Posłuchajcie..

Utwór zapowiada nadchodzący krążek Pięć Dwa – „TÖLGY FÖLD” który ukaże się w czerwcu. Preorder zamówicie na https://sklep.52debiec.pl


CISZA PRZED LURZĄ to zapowiedź nadchodzącej nowej płyty Lurzy.

Lurza (rocznik 97′) to zawodnik ze Starachowic, nawija 8 lat. Stawia na mocne flow, dobrze poskładane rymy oraz szczere i autentyczne teksty. Potrafi odnaleźć się na każdym bicie, dzięki czemu jego styl jest mocno zróżnicowany. Do rapu podchodzi bardzo ambicjonalnie. Ma na koncie trzy nielegalnie projekty: Demo EP (2017), Ból EP (2019), Czekając na Śmierć Mixtape (2020). Do kosza trafiło jeszcze około 8 mixtejpów, ponieważ zawsze zbyt dużo od siebie wymagał. W końcu uznał, że jest gotowy zrobić krok dalej i jest w trakcie tworzenia swojego pierwszego poważnego albumu, którym rozpierdoli.


Przyłu z kolejną zapowiedzią krążka na kanale QueQuality! Premiera krążka już 22 maja.

,,JUNIPER” z ang.: jałowiec, od jałowej ziemi lub „jałowego”, czyli męskiego kwiatu. To tytuł debiutanckiego albumu Przyłuca, najmłodszego reprezentanta QueQuality. Krążek przepełniony jest nieskrępowaną szczerością i wysokowibracyjnymi refleksjami. Na ,,JUNIPER” znajduje się aż 14 zróżnicowanych utworów, które przewrotnie jednak składają się w spójną całość.

Emocja. Przy braku jakichkolwiek założeń to słowo najbardziej sunie mi się na usta. Na przestrzeni wielu miesięcy dojrzewałem, rosłem wraz z tym projektem. Czego możesz się po nim spodziewać? Obserwuje to co widzę i piszę. Wewnętrzne dziecko bije się z kandydatem na prezydenta. Płacz w najszczęśliwszym wydaniu. Nazywam się Bartek, a to moja płyta. Dzięki za zaufanie.

Album zamówicie na https://queshop.pl/juniper


 − Postanowiliśmy zrobić album, który po prostu sprawia nam przyjemność − który się nam dobrze nagrywa, którego dobrze się słucha i który mówi więcej o tym, kim jesteśmy teraz i tutaj, niż o tym, jak to było w mitycznym „kiedyś”. Kiedyś było bardzo fajnie, ale jak ktoś na tym się zawiesza, to szybko traci kontakt z rzeczywistością. Nam udało się go nigdy nie stracić i płyta „Teraz” to muzyka, która bawi nas właśnie „teraz” − to Bob One i Bas Tajpan A.D.2020, a nie kilka lat temu − tak swoje najnowsze wydawnictwo przedstawiają sami artyści.

„Teraz” jest pierwszym wspólnym longplay’em Bob One’a i Bas Tajpana. Do tej pory duet wydał epkę „Wszystko na sprzedaż” (2012) oraz mixtape „Po swojemu vol. 1” (2018), na którym znalazły się m.in. takie single, jak: „Jakby już nie miało być jutra” czy „Nie śpij”

Przy tej płycie staraliśmy się wrócić do uczucia, które towarzyszyło nam, kiedy zaczynaliśmy nagrywać. Jest to projekt z czystej zajawki, na którym postanowiliśmy się nie ograniczać − ani muzycznie, ani tekstowo. Dla nas jest to jakiś miks wielu różnych nastrojów i klimatów − trochę radości, trochę gorzkich obserwacji, trochę złości. Staraliśmy się też, żeby muzycznie to wszystko „kopało”, miało jakąś swoją energię.

Płyta jest dość różnorodna. Bob i Bas opisują na niej aktualne wydarzenia oraz towarzyszące im uczucia – to co „tu i teraz”. − Nagrywaliśmy ją właściwie jako zbiór singli, luźnych numerów, które mieliśmy ochotę danego dnia nagrać, i z których każdy stanowi odrębną historię. To, że to wszystko złożyło się w spójną całość, jest chyba właśnie wynikiem takiego, a nie innego podejścia. Temat albumu nie był z góry założonym konceptem, tylko wyłonił się jako wspólny mianownik tych numerów – komentują artyści.  

Produkcja wszystkich utworów na krążku leży po stronie Bob One’a. Miks i mastering oddany został w ręce Dawida Twardowskiego z katowickiego MaxFloStudia, w którym nagrano prawie wszystkie wokale, oprócz większości gościnnych zwrotek. Wśród zaproszonych do udziału w nagraniach znaleźli się: KobikRahimPolska Wersja oraz Hemp Gru.

– Jeśli chodzi o gości na płycie, to tu też podeszliśmy bez kalkulacji i zaprosiliśmy ludzi, których po prostu cenimy i na co dzień słuchamy. Z niektórymi nasze drogi przecięły się już wcześniej, z innymi to pierwsze wspólne nagrywki i bardzo nas cieszy, że udało się do nich doprowadzić – dodają Bob One i Bas Tajpan.

Album ukazał się 8.05.2020 nakładem MaxFloRec.