Rozdział Czwarty || Pogadajmy o Artystach #4

Rozdział Czwarty || Pogadajmy o Artystach #4

Rozdział Czwarty || Pogadajmy o Artystach #4

Jak ten czas szybko leci!
Uwierzycie że Tegoroczny Hip Hop Kemp odbędzie się już za nieco ponad miesiąc? W momencie w którym publikuję ten wpis, zostało zaledwie 36 dni do najbardziej polskiego wśród czeskich festiwali. 

Ale to nie wpis o tym ile zostało czasu, a raczej o tym kto wystąpi. W dodatku jest to prawdopodobnie ostatnia część tego cyklu w tym roku. Jak chcecie sprawdzić poprzednie części, to linki znajdziecie pod tym akapitem:

KEMP 2018 || Pogadajmy o artystach #1
Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2
Jest stara szkoła, są i powroty || Pogadajmy o artystach #3

Jak już wrzucam linki, to pamiętajcie też o specjalnie przygotowanej playliście która powstała w ramach tego cyklu, nie zapomnijcie obserwować jej w Spotify, może akurat przyda wam się w czasie podróży do Hradec Kralove.


Wstęp jest, poprzednie części podlinkowane, playlista do słuchania w trakcie czytania też jest. Czas zacząć rozdział czwarty naszego cyklu.

I pamiętajcie też że bilet, jeśli jeszcze go nie macie, kupicie tutaj: www.joyStore.pl/HHK


A no i jeszcze jedno. Czytając ” Rozdział Czwarty „, możecie uznać że przy niektórych pozycjach nadużywam słowa ‚KLASYK”, ale niestety nic na to nie poradzę, ponieważ ostatnio ogłoszeni artyści to głównie klasyczni wykonawcy zza oceanu których ksywy wyrosły do miana legendy 🙂Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Gdybym organizował Młode Wilki, napisałbym że Aaron Cohen, to pomost łączący starą szkołę z nową. I była by to prawda. W jego dyskografii znajdziecie jak zarówno oldschoolowe nawijki, jak i nowoczesne brzmienia. Całość brzmi bardzo spójnie i stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wierzcie mi na słowo, że naprawdę warto wybrać się na koncert tego reprezentanta Queens. Bo jak powszechnie wiadomo, Ci mniej znani, często robią lepsze show niż Ci bardziej znani. Polecam!


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Jedna z moich trzech ulubionych wokalistek na polskiej scenie, w dodatku pierwszy polski, solowy, kobiecy występ w historii Festiwalu z Atmosferą. Tego nie można przegapić. Uwierzcie że koncert Rosalie. to coś co koniecznie musicie zobaczyć. Nawet jeśli uważacie że śpiewanie, na hip hopowej imprezie jest passe. Osobiście miałem okazję być raz na jej koncercie i osobiście polecam wam wpaść!


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Kolejnym raperem o którym tu wspomnimy jest Infidelix. Na tego ziomeczka trafiłem przypadkiem na YouTube kiedy rapował sobie w berlińskim metrze(<- tu jest link) i stałem się fanem! Szykujcie się na potężną dawkę energii Chciałem go zobaczyć na żywo i wreszcie mam okazję. Wam też polecam!


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Prosto z Los Angeles wpadnie Old Max Saxon, który wydaje się być całkiem spoko. Ale z drugiej strony jeśli w czasie jego koncertu, wypadnie na innej scenie koncert kogoś innego (np. Infidelix) to pewnie wybiorę inny koncert. Jeśli jednak wam bardzo pasuje, a możecie go znaleźć na playliście którą znajdziecie na początku tego tekstu, to wpadajcie! Ja może się skuszę 😉


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Jeśli jesteś prawdziwym fanem rapu, to właśnie wjeżdża pozycja koncertowa, której nie masz prawa odpuścić, po prostu nie możesz i już. Nawet nie ma co się rozpisywać. Żywa legenda, założyciel legendarnej grupy Wu-Tang Clan, The Genius czyli GZA we własnej osobie. Koncert absolutnie obowiązkowy na tegorocznym Kempie! Będziesz miał co wnukom opowiadać!


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Nie jestem fanem Patokalipsy, zdarza mi się posłuchać ich numerów, ale nie żeby non stop, za to strasznie zajarałem się albumem „Snap” od Hipocentrum. Biorąc pod uwagę że obie ekipy zagrają razem, wspólny koncert na jednej scenie, i tak wpadnę, może przekonam się bardziej do Patokalipsy?  😉


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Ryfa Ri, Kuba Knap, Zetenwupe i Emil G czyli WCK. Oldskulowa stylówa, autentyczna zajawka i szczere, trafne wersy, czyli esencja Festiwalu z Atmosferą. Wpadajcie licznie pod scenę bo taki koncert może się nie powtórzyć 😉


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Souls Of Mischief kojarzyłem może z jednego, albo dwóch kawałków, które gdzieś mi się kiedyś na YouTube przewinęły. Oczywiście do momentu kiedy Kemp ogłosił że wystąpią w tym roku. Teraz jestem już uświadomionym słuchaczem który przesłuchał prawie wszystko co można od nich znaleźć na Spotify. Śmiało mogę więc stwierdzić że jest to klasyka której nie można przegapić. Najbliższa okazja? Tegoroczny Hip Hop Kemp! “This is how we chill from 93 ’til”!


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.CunninLynguists wracają na Kemp pod 4 latach. Dla tych którzy byli i widzieli w 2014 roku, dla tych którzy wtedy przegapili, i dla tych których wtedy na Kempie nie było. Czyli generalnie dla wszystkich. Jeden z tych koncertów których nie powinno się przegapić, szczególnie kiedy mamy taką okazję!


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Do ich numerów dogrywali się m.in. Talib Kweli i Madlib. To oni jako jedni z pierwszych na zachodzie zaczęli dzielić się z fanami swoją muzyką w formie mixtape’ów, które rozchodziły się po całym wybrzeżu w mgnieniu oka. Strong Arm Steady to koncertowa pozycja którą śmiało można nazywać dziś klasykiem i jednocześnie taka, której raczej nie powinniście przegapić!


Zdjęcie użytkownika Hip Hop Kemp - PL.Ostatni na naszej liście, Denmark Vessey pochodzi z Detroit i w tym mieście szybko stał się wiodącym graczem tamtejszej sceny. Możecie go nie znać, ale jeśli wpadniecie na jego koncert podczas tegorocznego Festiwalu z Atmosferą, to pewnie się poznacie, być może się polubicie, bo jak wspomniałem przy pierwszym opisywanym artyście, Ci mniej znani potrafią czasem zrobić lepsze show niż nie jeden super znany artysta!To była prawdopodobnie ostatnia część serii ” Pogadajmy o Artystach „, mam nadzieję że seria się podobała, bo wróci w przyszłym roku przy okazji kolejnej edycji Festiwalu z Atmosferą!

Na pewno przed festiwalem ukaże się jeszcze jakiś artykuł dotyczący tegorocznej edycji. Jaki? Jeszcze zobaczymy! Na pewno się o nim dowiecie jeśli będziecie obserwować profil niumic.pl na Facebook’u.Hip Hop Kemp
GDZIE: Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)
KIEDY: 23-25 sierpnia 2018 (czwartek-sobota)
+ 22 sierpnia 2018 (oficjalny środowy warm-up)
FB: www.fb.com/HipHopKempPL
BILETY: www.joyStore.pl/HHK
EVENT: bit.ly/HHK-2018-PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.