Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Hip Hop Kemp zrezygnował ze sztywnych ram czasowych, czyli kempowych piątków i postanowił od czasu do czasu zrzucić na nas potężną bombę, zawierającą dużą dawkę kolejnych artystów, którzy zasilą w tym roku line-up Festiwalu z Atmosferą.

W ostatniej części tej kempowej serii opisałem pierwszych ośmiu artystów którzy zostali ogłoszeni, są nimi: $uicideboy$, Evidence, Bill $aber, Illa J, Chief Keef, Hilltop Hoods, Joyner Lucas i Devin The Dude. 
Tym razem do omówienia jest ich znacznie więcej ponieważ Hip Hop Kemp zrzucił dwie duże bomby zawierające aż 21 nowych artystów.

Zanim zacznę omówienie nowych artystów, odpalcie sobie playlistę na Spotify którą stworzyłem przy okazji poprzedniej części serii. Numery od nowych artystów już dodane.

A, no i nie zapomnijcie też kupić biletu na 17 edycję festiwalu która odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w czeskim Hradec Kralove.


Drugą część naszego omówienia zaczniemy od kobiet, ponieważ jak powszechnie wiadomo, LADIES FIRST!

Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Bahamadia – Żywa legenda kobiecego rapu wprost z Nowego Jorku, już raz była na Hip Hop Kempie w 2007 roku. Ma 48 lat, ale niech nie zwiedzie was Jej wiek, pamiętamy przecież jaki ogień zrobiła niewiele młodsza Rah Digga na zeszłorocznej edycji. A jeśli chcecie przypomnieć sobie Jej koncert w Hradec Kralove w 2007 roku, kliknijcie tutajCzy warto iść? Jak najbardziej, nie omija się koncertu rapowej legendy. Ja pojawię się na 100%!

Young M.A – Nawijać zaczęła w wieku 9 lat! Na koncie nie ma jeszcze pełnoprawnego, długogrającego albumu, ma za to fanów rozsianych po całym świecie i wyświetlenia na YouTube liczone w setkach milionów. Charakteryzuje się niepodrabialną i bezkompromisowa stylówką. Z ciekawostek dodam że wyreżyserowała lesbijski film porno dla PornHuba (dzięki newonceCzy warto być na Jej koncercieTo nie jest tak że warto. Tam po prostu trzeba być i zobaczyć to na żywo! Innej alternatywy nie widzę!

Ill Camille – Jej debiut „The Pre-Write” wyprodukował m.in. 9th Wonder. Świetnie odnajduje się zarówno na bitach starej jak i nowej szkoły. Chcecie wiedzieć jak prezentuje się na żywo? Sprawdźcie ten film, a później wpadajcie do Hradec Kralove sprawdzić to osobiście.


Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

ZIPERA – Pono, Koras i Fu wydają w tym roku nowy album. Jest to więc świetna okazja, by sprawdzić jak jeden z legendarnych w Polsce składów radzi sobie razem po latach na scenie. Ich koncert to jeden z tych na których musicie się pojawić. I nie ma że nie, i nie ma nawet po co pytać czy warto. Musicie być i już. Ja melduję się na 100%!

Żabson – Przyznam szczerze że to całkiem odważne posunięcie organizatorów, jak ReTo w zeszłym roku. Z jednej strony dostajemy młodego rapera, który jest właśnie na topie, ale z drugiej strony nie został zbyt ciekawie przyjęty przy ogłoszeniach. Czy warto się pojawić? To już zależy tylko od was, jeśli lubicie Jego muzykę spoko, jeśli chodzi o mnie, fanem nie jestem i raczej się nie pojawię, szczególnie że jest cała masa innych artystów których warto sprawdzić.

Grubson – Widziałem koncert Grubsona w tamtym roku na Warsaw Challenge, nie dało się przepchać przez tłum ludzi więc oglądałem koncert z dość odległego miejsca. Na pewno polecam i na pewno warto pojawić się na Jego koncercie.


Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Eric Biddines – czysty rap przeplatany refrenami z warstwą funku i R&B. Nominowany do nagrody Independent Artist of the Year na Palm Beach Hip Hop Awards. Czy warto wpaść na koncert? Przekonało mnie nawijanie o kubku kawy :D. A tak serio, wpadajcie! Koleżka Eric naprawdę umie w rapowanie i jest w tym na serio bardzo dobry!

Noah Slee – Pamiętacie Masego w zeszłym roku? Podobało wam się? To bez wahania wpadajcie na koncert tego ziomeczka. W pakiecie z Noah przyjeżdża tradycyjny soul połączony z elektronicznymi brzmieniami. Ja jestem właśnie w trakcie słuchania i wiem że nie ominę tego koncertu!

The Black Opera – Obejrzałem ich koncert w sieci. I zgadzał się z opisem organizatorów. Są kostiumy, są maski. Jest całe artystyczne show. Cytując więc kempowy opis: To trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo – a okazja przydarzy się już w sierpniu!


Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Kontrafakt – Niektórzy widzieli ich koncert na żywo raz, inni widzieli ich koncert kilkanaście razy, w zależności ile razy byli na Hip Hop Kempie. Wiadomym jest jedno, Kemp bez Kontrafaktu to nie Kemp. Słowacy to prawdziwi ambasadorzy festiwalu i możecie ich zobaczyć na każdej edycji. Sprawdźcie „JBMNT” w wersji live z 2015 roku. Czy warto wpaść na ich koncert? Jeśli chcecie poczuć słowiańską moc, lub jesteście pierwszy raz na Kempie – polecam. Jeśli jesteście któryś raz z rzędu to możecie odpuścić i pójść na inny koncert w tym samym czasie.

Strapo – dwukrotny zwycięzca freestyle’owej bitwy Art Fack Battle. Pochodzi ze Słowacji, podobnie jak koledzy wyżej i kolega niżej. Czy warto? Jeśli chodzi o mnie, słowacki jak i czeski rap traktuję bardziej jako ciekawostkę i podoba mi się nawet kilka numerów z tych krajów. Jeśli jesteście ciekawi jak się to robi u naszych południowych sąsiadów, wpadajcie.

Majk Spirit – W 2012 roku zdobył nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Best Czech and Slovak Act. Jak wspominałem wyżej u Strapo. Warto sprawdzić jako ciekawostkę.


Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Children of Zeus –  Jestem fanem brytyjskiego rapu. Dlatego zawsze polecę koncert któregoś rapera z wysp. Jeśli chodzi o ten duet, to mamy tu do czynienia z jednymi z najbardziej szanowanych artystów z Manchesteru. Dzieci Zeusa swoją muzykę określają jako „Lo-Fi soul music” i dostajemy od nich świetne połączenie soulu z rapem! Polecam i widzimy się pod sceną!

M-Dot – Połączenie bostońskiej szkoły z włoską zaciętością. Jego album wydany w zeszłym roku, to bardzo dobra podziemna produkcja. Na pewno warto to sprawdzić!

Wiki – W Hradec Kralove po raz drugi, pierwszy raz w 2015 roku razem z grupą Ratking której jest częścią. W zeszłym roku ukazał się jego debiutancki krążek „No Mountains In Manhattan”. Czy warto? Brzmi nieźle, jak będzie na żywo w Hradec? To się okaże, wpadnę zobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=nRIbNNDXV0E


Kiedy spadają bomby || Pogadajmy o artystach #2

Camufingo i T9 aka Torky Tork & Doz9 i Trettmann  – Reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli lubicie niemiecki rap, to polecam się wybrać. Ja osobiście nie przepadam na niemieckim rapem.

Chaozz – Reprezentanci gospodarzy. Szukałem ich numerów na YouTube i jedyne co znalazłem to utwory które ukazały się jakieś 9 lat temu. Ale jest klasycznie, więc dla fanów starej czeskiej szkoły ciekawa propozycja.

Def3 – to raper i DJ, który za sprawą swojej twórczości i muzycznych osiągnięć zyskał silnie ugruntowaną pozycję na kanadyjskiej scenie. Jego ostatni krążek pt: „Wildlif3” ukazał się w 2015 roku. Sprawdziłem, przesłuchałem, wpadnę na pewno!

T-Ser – Reprezentant Austrii. Kolejna pozycja na tej liście rapująca w języku niemieckim. Jak wspominałem wcześniej, jeśli lubicie niemiecki rap to wpadajcie.

Trosky – Reprezentanci Słowacji i jednocześnie ostatni w naszym zestawieniu. Jak wspominałem wcześniej, warto sprawdzić z ciekawości. Szczególnie że Trosky, jak i Chaozz powracają po latach do regularnego grania.


 

Hip Hop Kemp
GDZIE: Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)
KIEDY: 23-25 sierpnia 2018 (czwartek-sobota)
+ 22 sierpnia 2018 (oficjalny środowy warm-up)
FB: www.fb.com/HipHopKempPL
BILETY: www.joyStore.pl/HHK
EVENT: bit.ly/HHK-2018- PL