12 albumów na które czekam w 2018 roku!

12 albumów na które czekam w 2018 roku!

12 albumów na które czekam w 2018 roku!

Mamy 2018 rok, ale to już wiecie. Przed nami kolejny rok pełen mniej lub bardziej ciekawych płytowych premier. Na jedne czekamy mniej na inne bardziej. Ja sam czekam na kilka premier które mają się ukazać, lub mam nadzieję że się ukażą w tym roku, postanowiłem więc podzielić się z wami moją listą 12 albumów na które czekam w 2018 roku.


Słoń – TBA

Ostatni album Słonia – „Brain Dead Familia” ukazał się 2 października 2015 roku, czyli prawie 3 lata temu. W tym roku poznański raper już wyznaczył datę swojego nowego albumu. Data premiery to 5 października 2018 roku czyli dokładnie 3 lata po wydaniu ostatniego albumu. Jako fan Słonia powiem tylko, czekanko bardzo.


ABEL – TBA

Abel, moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenianych raperów w kraju, co jakiś czas na swoim kanale udostępnia nowy numer stworzony wraz z Jordahem, a po za tymi utworami ostatni album – „Hannibal” wydał w marcu 2016 roku, to sądzę że najwyższy czas na coś nowego. Czekam!


DonGuralesko – „Magnum Ignotum: Apogeum” ?

„Magnum Ignotum: Preludium” ukazał się w 2015 roku, w 2017 roku ukazał się album „Dom Otwartych Drzwi”. W wywiadzie dla poznanskirap.com poznański raper zapowiedział kontynuację „Magnum Ignotum” jako „Magnum Ignotum: Apogeum”. Nie wiem czy album ukaże się w tym roku, ani kiedy się ukaże, ale jako wieloletni fan DonGuralesko, czekam bardzo na tą kontynuację.


Ad.M.a – „Dobrze Dobrze”

Ad.M.ę obserwuję od akcji Pompuj Rap 3, gdzie wystartowała z numerem „Marzyciel”, od tamtej pory staram się być na bieżąco z jej twórczością. 21 lutego tego roku ukaże się jej 4 album „Dobrze Dobrze LP” który na początku miał być EP-ką, ale przerodził się w coś większego i powstało LP. Album na który na pewno warto czekać! Tak swoją drogą, zamówicie go tutaj:
http://exorientelux.shop/kategoria/nowosci/dobrze-dobrze-lp-preorder


Pro8l3m – TBA

W 2017 roku ukazał się mini album od Oskara i Steez’a – „Hack3d By GH05T 2.0”, a w wywiadzie dla newonce.net Steez mówił o nowym albumie który prawdopodobnie ma się ukazać wiosną tego roku. „Z Pro8l3mem mamy duże plany – pierwszy projekt ujrzy światło dzienne na wiosnę, bardzo mocno skupiamy się nad budowaniem klimatu i mamy fajną wizję, którą będziemy realizować podczas mojego świątecznego pobytu w Polsce. Z kolei na jesieni możecie spodziewać się innej rzeczy od nas…” Do tego Steez zapowiedział też album producencki. Będzie się działo!


Bonson – „Postanawia Umrzeć

Nowy album Bonsona ukaże się 26 Stycznia. Czyli w sumie już dosłownie za moment. Na płycie poza gospodarzem usłyszymy też Cywinskiego, Romę, będzie też Łuszy, Flojd i KPSN. Single pokazują że będzie to naprawdę porządny materiał. Zamówicie go tutaj:
https://www.stoprocent.com/pl/catalogsearch/result/?q=bonson


Rasmentalism – „Tango”

2 lata czekania, i mamy nowy album od Rasmentalism. A kiedy się ukaże? Już za moment, bo 26 stycznia. Na płycie wśród gości m.in: Oskar, Sokół, Otsochodzi, Taco Hemingway, Rosalie., Vito. Album zamówicie tutaj:
https://asfaltshop.pl/product/9464-rasmentalism-tango-cd


Sokół – TBA

Solowy album Sokoła znów pojawia się w tym zestawieniu. Jest to też album na który czeka wielu fanów. Pierwszy singiel ukazał się w listopadzie 2015 roku i od tamtej pory wiem jedynie że album powstaje. Nie zapomnijmy też że w zeszłym roku ukazał się też wspólny numer z Dawidem Podsiadło, który według mnie jest jednym z najlepszych teledysków poprzedniego roku. Mam nadzieję że już w tym roku usłyszymy solo Sokoła!


O.S.T.R. – „W drodze po szczęście”

Mamy już jeden singiel, mamy też datę premiery – 23 Luty, czyli dwa lata po ostatnim albumie łódzkiego rapera. Zapowiada się naprawdę świetny album, choć trochę inny niż poprzednie. Preorder zamówicie tutaj:
https://asfaltshop.pl/product/9560-ostr-w-drodze-po-szczescie-edycja-specjalna-2cd


Ero JWP – TBA

Ero JWP to postać, na której album czeka cała masa ludzi w kraju. W tym ja. Jak na razie dostaliśmy 2 single promujące ten album – „Miliard w rozumie” i „Uwierz w Siebie” który możecie odsłuchać wyżej. Jak czytamy w opisie powyższego teledysku :
„Nadal nie znamy szczegółów prac nad solową płytą Ero JWP – raper i marka informują jedynie, że dzisiejszy singiel należy traktować jako luźny track będący przedsmakiem czegoś, czego jeszcze na polskiej scenie nie było.”


Mielzky – TBA

Wiem, z grupy którą Mielzky założył na Facebook’u, że album powstaje. W tamtym roku ukazało się kilka numerów od Mielzkiego, ale jak mogliśmy przeczytać, są to luźne numery które nie zapowiadają albumu. Wiadomo też że za produkcję albumu odpowiada w całości duet The Returners.
Za to na grupie możemy znaleźć post z listopada w którym przeczytamy:
„Jestem na ostatniej prostej z nowym albumem, myślę że wokalnie mam za sobą 90% więc to już nie jest zabawa. W grudniu gram w Poznaniu i tam też dokonam ostatecznych poprawek na mikrofonie, jakieś pierdoły, dogrywki 'skrrrt’, solówka na cymbałach i tym podobne fajne rzeczy, które każdy kocha. Nie jestem jednak na takim etapie by codziennie czy nawet raz na 3 dni raczyć Was jakimś szerszym info odnośnie tej płyty gdyż jest na to nadal za wcześnie, ale spokojnie – na wszystko będzie czas.”


Jetlagz – TBA

Oglądałem Jacka Adamkiewicza i dowiedziałem się, że on się dowiedział że Kosi i Łajzol czyli duet Jetlagz postanowili pójść za ciosem i wydać drugi album. Dla mnie to bardzo dobra wiadomość, ponieważ pierwszy album z tamtego roku podobał mi się bardzo, więc byłoby bardzo dobrze jakby drugi album się ukazał.
„WSK8OFMND” zamówicie tutaj:
http://jwpcrew.pl/kategoria-plyty/jetlagz-wsk8ofmnd/


TO BYŁO 12 ALBUMÓW NA KTÓRE CZEKAM W 2018 ROKU.

Dawajcie znać w komentarzach na jaki album Wy czekacie. 😉

12 albumów na które czekam w 2018 roku. / Grafika niumic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.