niumicpl@gmail.com

12 Najlepszych Rap Teledysków 2017 roku!

12 Najlepszych Rap Teledysków 2017 roku!

12 Najlepszych Rap Teledysków 2017!

Rok 2017 obfitował w całą masę teledysków od różnych artystów, które mogliśmy obejrzeć na przełomie całego roku. Według moich obliczeń, tylko na niumic.pl udostępniłem ich lekko ponad 800. Z tej ogromnej ilości materiałów, wybrałem 12, które moim zdaniem wyróżniły się na tyle, żeby w tym rankingu się znaleźć. 

Przed wami 12 Najlepszych Rap Teledysków 2017!
Kolejność losowa.

Ten Typ Mes – „Tymczasem (Poczuć się dobrze) – teledysk 360° „

„Tymczasem” to pierwszy w Polsce kręcony jednym ujęciem kamery 360°, bez dubli i cięć, czterominutowy klip na żywo transmitowany w Internecie! To musiało znaleźć się na tej liście. Pamiętajmy też, że teledysk powstał w dwóch wersjach. Tej którą możecie obejrzeć w 360°, a także w wersji reżyserskiej którą obejrzycie tutaj. Całość powstała przy współpracy z marką EB.
– To było jak kilka spektakli teatralnych jednocześnie – opowiada Mes o fabule klipu. – To ewidentnie najbardziej skomplikowany teledysk, jaki zrobiłem.


Sokół i Dawid Podsiadło – „Świadomy Sen”

„Świadomy sen” to efekt współpracy Sokoła i Dawida Podsiadło, w ramach projektu „Rób to, w co wierzysz”, dla jednej z największych marek whisky. Zainspirowani wspólnym wyjazdem do Szkocji, artyści stworzyli nieoczywisty blend dwóch styli muzycznych i osobowości. Klimatyczny teledysk powstał w sumie w trzech wersjach, z perspektywy Dawida Podsiadło, z perspektywy Sokoła, a także połączony w jedną wspólną całość.


Kleszcz & DiNO ft. Rahim – „Między piekłem a niebem”

Rahim jako rycerz, Kleszcz jako „dzikus”, a DiNO – mędrzec i druid w jednej osobie? Do tego krasnoludy, elfy i tajemnicza układanka? Trzeba przyznać że Klesz, DinO, Rahim, MaxFloRec i Przedmarańcza (ekipa odpowiedzialna za teledysk) mają rozmach„Między piekłem, a niebem” to chyba najbardziej oryginalny teledysk tego roku który naprawdę dobrze wygląda, i brzmi.


Kleszcz & DiNO ft. Kopruch – „Freak show”

Jak już jesteśmy w temacie Kleszcza i DinO, to sprawdźcie prawdopodobnie pierwszy w polskim hip-hopie teledysk w całości nakręcony w cyrku. „Freak Show” to prawdziwe cyrkowe show, akrobaci, połykacze ognia i inni cyrkowcy. Widzieliście kiedyś w coś podobnego w Polsce? A no i teledysk był nominowany do YACH Film Festiwal 2017.


Otsochodzi – „Nowy Kolor” feat. Taco Hemingway

Klip do utworu “Nowy Kolor” to współczesna wersja amerykańskich teledysków z lat 80. Taco i Otsochodzi bujają się przy kolorowych samochodach, z nieba sypią się dolary, a w basenie pływają kolorowe materace rodem z Instagrama. Całość nakręcona w Venecia Palace w Michałowicach która przypomina willę Pablo Escobara. Teledysk tak ładny że moim zdaniem, idealnie pasuje do 12 Najlepszych Rap Teledysków 2017 roku.


Quebonafide ft. Klaudia Szafrańska – „Candy” (prod. Deemz)

Ten klip musiał się tu znaleźć. Najbardziej cukierkowy i kolorowy teledysk tego roku. Quebonafide i Klaudia Szafrańska (którą usłyszycie w drugiej zwrotce) odgrywają w teledysku zakochaną parę, spacerują po kolorowych i malowniczych ulicach, bawią się w parkach rozrywki i spoglądają na miasto z dachów wieżowców. Jest kolorowo, nawet bardziej niż u Otsochodzi w „Nowym Kolorze”.


GUOVA x Essex feat. VNM – Do Domu

Ogromna fabryka. Ciągnące się szeregi roślin, przytłaczający klimat wielkiej hali. Przedstawiona w obrazie sytuacja pasuje idealnie do numeru. Jest ciekawie, jest spójnie, jest Gova, jest VNM, trzeba obejrzeć.. koniecznie.


Adi Nowak & barvinsky – „Zohan”

“Zohan” w reżyserii barvinskiego i zdjęciach Przemka Jękosza to w pewnym sensie numer o fryzjerze. Do tego sam „Zohan” nawiązuje do filmu „Nie zadzieraj z fryzjerem”. Kolejka którą widzimy w teledysku wygląda też jak w filmie. Bardzo filmowy teledysk i jeden z najciekawszych w tym roku.


Paluch „List w butelce” prod. Sergiusz 

„List w butelce” swoją stylizacją nawiązuje do lat 80′ i klimatu filmów na VHS. Co daje nam świetny klimat całego video.


Alkopoligamia – Pizza sport – Małe Miasta, Rau, DJ Black Belt Greg, Leh, Monika Borzym

Kolejka po pizzę, nagle okazuje się że ostatnia pizza właśnie wyszła i skończyło się ciasto. Ktoś wpada i ucieka z tym ostatnim, pizzowym graalem. Zaczyna się pościg. Tu trzeba przyznać że Alkopoligamia miała świetny pomysł na zrealizowanie teledysku. Abolutny TOP 12 Najlepszych Rap Teledysków 2017 roku.


Pokahontaz – „Z buta w drzwi”

Pisałem już wcześniej że MaxFloRec ma rozmach w robieniu teledysków w tym roku?
To tutaj macie teledysk od Pokahontaz, utrzymany w stylu filmu akcji. W teledysku pojawiają się m.in.: raper Kleszcz i trener krav magi Mateusz Sog.


Otsochodzi – AHA feat. Pezet

Film akcji? U Otsochodzi macie mafijne spotkanie i Pezeta w roli killera. Jeśli chodzi o promocję „Nowego koloru” to Młody Jan miał rozmach, najpierw teledysk z Taco, później „Szacunek za Klasyk” z Pelsonem, i „AHA” który znalazł się na tej liście.


To było 12 Najlepszych Rap Teledysków 2017 roku. 

A jakie są wasze typy? Piszcie w komentarzach.