niumicpl@gmail.com

POZOSTAŁ TYLKO TYDZIEŃ BY ZAAPLIKOWAĆ DO RBMA!

POZOSTAŁ TYLKO TYDZIEŃ BY ZAAPLIKOWAĆ DO RBMA!

POZOSTAŁ TYLKO TYDZIEŃ BY ZAAPLIKOWAĆ DO RED BULL MUSIC ACADEMY!

Red Bull Music Academy świętuje swoje dwudziestolecie. Przez ostatnie dwie dekady ta wyjątkowa akademia wypuściła w świat dziesiątki talentów, które dziś tworzą światową scenę muzyczną. Jubileuszowa edycja odbędzie się w Berlinie, a pierwszym krokiem, aby się do niej dostać, jest wysłanie formularza aplikacyjnego poprzez stronę: apply.redbullmusicacademy.com . Termin upływa 4 września.

DJ Stingray podczas występu na Red Bull Music Adacemy w Montrealu fot.Jussi Grznar _ Red Bull Content Pool

W czerwcu ruszył nabór do kolejnej edycji Red Bull Music Academy, która przez dwadzieścia lat swojej działalności napędzała muzyczne trendy bezkompromisowo zmieniając oblicze muzyki. Akademia jest ewenementem na skalę światową, personifikacją istoty kreatywności i nieograniczonego przepływu twórczej inwencji, będącej fundamentem sztuki. Nie jest ograniczona terytorialnie, nie obawia się wyzwań,
nie ma stałej kadry nauczycielskiej. Zrzesza najbardziej utalentowanych, ciekawych i wyróżniających się artystów, zarówno tych z większym doświadczeniem, jak i dopiero stawiających pierwsze kroki w świecie muzycznym. Zmienia się wraz z obliczem kultury, którą jednocześnie kreuje.

Bjork na Red Bull Music Academy Festival w Nowym Jorku fot.Maria Jose Govea _ Red Bull Content Pool

Faza aplikacyjna do Red Bull Music Academy rozpoczęła się w czerwcu i nieuchronnie zmierza ku końcowi. O tym, jak aplikować z sukcesem, dowiedzieć się można ze specjalnego poradnika na Red Bull Muzyka. Warto także sprawdzić, co mówią absolwenci RBMA o swoim doświadczeniu w Akademii. Nina Kraviz, Zebra Katz, czy rodzimy Mr. Krime przekonają każdego, kto wciąż zastanawia się nad wysłaniem formularza. A czasu do zrobienia tego pozostało niewiele, gdyż termin upływa już 4 września.

Iggy Pop na Red Bull Music Academy w Montrealu fot. Karel Chladek _ Red Bull Content Pool

Dla tych wciąż niepewnych lub nieznających historii Akademii, RedBull.pl/Muzyka przygotował podsumowanie tego, czym są i co niosą spotkania, nagrania czy zdobyte podczas Red Bull Music Adademy doświadczenia. Jeff Mills, Goldie, Darren Aronofsky, Pauline Oliveros, Veronika Vasicka czy Iggy Pop to zaledwie przykład artystów, których gościła Akademia. Red Bull Music Academy to „szansa na obcowanie ze swoimi idolami i muzycznymi autorytetami, ale także możliwość pokazania swoich umiejętności, jak
również poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach, to chyba największa siła RBMA”, mówił Maceo Wyro. Nazywanie siebie „absolwentem RBMA” miało dla niego duże znaczenie, bo uznawał grono artystów związanych z Akademią za wyjątkową grupę twórców wyznaczających kierunki w muzyce, charakteryzujących się myśleniem, którego podstawą jest poszanowanie dla twórczości i otwartość na drugiego artystę.

Więcej o historii Red Bull Music Academy dowiedzieć się można na stronie redbull.pl/muzyka lub pod linkiem: https://www.redbull.com/pl-pl/20- lat-red- bull-music- academy.