Damian Basiński Polakiem Roku w Belgii!

15032755_1276719595711798_4849297626794855146_n

Wczoraj (9 Listopada 2016) w brukselskim Teatrze Wolubilis, odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek „Polak Roku w Belgii”.

W związku z tym jest mi miło poinformować że dzięki waszemu wsparciu i głosom, nagrodę internautów „Polak Roku w Belgii” otrzymał Damian Basiński(O którym pisałem w tym artykule)

Dla przypomnienia:
Damian Basiński jest malarzem i grafikiem, który ma na swoim koncie współpracę z wieloma, największymi gwiazdami sceny muzycznej w Polsce, Francji oraz USA. Stworzył między innymi portret takich Artystów jak: Black M – Francja (gwiazda francuskiej sceny muzyki pop)
Salam Wreck – USA (Dj Eminema), Paluch – Polska. W 2015 roku wyrazy uznania dla Damiana skierował amerykański raper Snoop Dogg.

Pozostałe nagrody „Polak Roku w Belgii” otrzymali: Jean-Marie A.F. De Baerdemaeker (Nagroda Specjalna), Czesław Szkudlarski (Nagroda Polak Roku) i Bart Verstockt (Nagroda Polonii)


Konkurs „Polak Roku w Belgii” jest organizowany przez Radę Polonii Belgijskiej, Ambasadę RP w Brukseli oraz organizacje Emigracja Polska i Polish Expat Network. Ma on na celu uhonorowanie Polaków, mieszkających w Belgii, którzy poprzez swoją pracę odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach.

Więcej informacji na temat nagród znajdziecie na tej stronie