Polski towar eksportowy – Damian Basiński

Polski towar eksportowy – Damian Basiński

Polski towar eksportowy – Damian Basiński

Miał urodzić się na Brooklynie, ale 3 miesiące przed narodzinami rodzice wrócili do kraju, aby mógł urodzić się w Białymstoku jak jego starszy brat.

Ma 22 lata, z hip hopem, jak sam mówi, związany jest od urodzenia. Kim jest? Czym się zajmuje?

Damian Basiński to pochodzący z Białegostoku, a aktualnie mieszkający w Brukseli, malarz i grafik który współpracował z jednymi z największych gwiazd muzycznych w Polsce, Europie i Stanach.
Rysował m.in. dla Palucha, Kafara DIX37, Black M (gwiazda francuskiej sceny pop) czy Salam Wreck (DJ Eminema). Jego prace propsował Snoop Dogg, a aktualnie w porozumieniu z rodziną Charliego Chaplina stworzył obraz który zostanie zaprezentowany na przełomie 2016-2017 r. w Szwajcarii przed ok. 55-tysiącami osób, w Muzeum „Chaplin’s World”.

Pierwszą okładkę albumu zrobił w wieku 15 lat w brukselskim undergroundzie, w wieku 19 lat wyreżyserował klip do numeru „Mroczny Rycerz” Planet ANM-a, który został wyróżniony na festiwalu OFAFA.

Ale, jak sam mówi, nie zawsze było kolorowo, w wieku 14 lat wyprowadził się wraz z rodzicami do Brukseli, i jak sam przyznaje, miało to duży wpływ na jego twórczość. Na początku, kiedy chodził od galerii do galerii, ze względu na wiek, ludzie nie traktowali go poważnie.
Trzy lata temu, z namalowaną na płótnie ilustracją francuskiego rapera La Fouine’a Basiński pojechał do Sony Pictures Enterteiment i udowodnił że marzenia się spełniają.

Dziś Basiński oprócz malowania i projektowania okładek pracuje nad autorską linią odzieżową – LaPalma Basinski którą możecie sprawdzić na Instagramie artysty.

Artysta został też nominowany do nagrody Polak Roku w Belgii 2016, więc jeśli zainteresowała was jego osoba to zachęcam do oddania głosu na niego. Głosowanie znajdziecie na tej stronie.

Ja zagłosowałem i ze swojej strony życzę dalszych sukcesów.


OFICJALNY FANPAGE ARTYSTY – FACEBOOK
OFICJALNY FANPAGE ARTYSTY – INSTAGRAM

 

3 thoughts on “Polski towar eksportowy – Damian Basiński

 1. Reply
  "Mam dla Ciebie miłość" Nowy singiel od Ciry! | NiuMic.pl
  2 lipca 2017 at 12:34

  […] Beats, wokalnie udzieliła się Dorota Pietraszuk – Kalinowska. Za klip odpowiadają Damian Basiński (La Palma), Szczepan Skibicki i Hubert […]

 2. Reply
  Damian Basiński robi okładkę na nowy album Bezczela! | NiuMic.pl
  5 lipca 2017 at 21:19

  […] A dziś dowiedziałem się że za okładkę tego albumu odpowiada Damian Basiński (o którym pisałem tutaj) […]

 3. Reply
  Damian Basiński Polakiem Roku w Belgii! |
  29 października 2019 at 23:40

  […] W związku z tym jest mi miło poinformować że dzięki waszemu wsparciu i głosom, nagrodę internautów „Polak Roku w Belgii” otrzymał Damian Basiński. (O którym pisałem w tym artykule) […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.