Polski towar eksportowy – Damian Basiński

Polski towar eksportowy – Damian Basiński

Polski towar eksportowy – Damian Basiński

Miał urodzić się na Brooklynie, ale 3 miesiące przed narodzinami rodzice wrócili do kraju, aby mógł urodzić się w Białymstoku jak jego starszy brat.

Ma 22 lata, z hip hopem, jak sam mówi, związany jest od urodzenia. Kim jest? Czym się zajmuje?

Damian Basiński to pochodzący z Białegostoku, a aktualnie mieszkający w Brukseli, malarz i grafik który współpracował z jednymi z największych gwiazd muzycznych w Polsce, Europie i Stanach.
Rysował m.in. dla Palucha, Kafara DIX37, Black M (gwiazda francuskiej sceny pop) czy Salam Wreck (DJ Eminema). Jego prace propsował Snoop Dogg, a aktualnie w porozumieniu z rodziną Charliego Chaplina stworzył obraz który zostanie zaprezentowany na przełomie 2016-2017 r. w Szwajcarii przed ok. 55-tysiącami osób, w Muzeum „Chaplin’s World”.

Pierwszą okładkę albumu zrobił w wieku 15 lat w brukselskim undergroundzie, w wieku 19 lat wyreżyserował klip do numeru „Mroczny Rycerz” Planet ANM-a, który został wyróżniony na festiwalu OFAFA.

Ale, jak sam mówi, nie zawsze było kolorowo, w wieku 14 lat wyprowadził się wraz z rodzicami do Brukseli, i jak sam przyznaje, miało to duży wpływ na jego twórczość. Na początku, kiedy chodził od galerii do galerii, ze względu na wiek, ludzie nie traktowali go poważnie.
Trzy lata temu, z namalowaną na płótnie ilustracją francuskiego rapera La Fouine’a Basiński pojechał do Sony Pictures Enterteiment i udowodnił że marzenia się spełniają.

Dziś Basiński oprócz malowania i projektowania okładek pracuje nad autorską linią odzieżową – LaPalma Basinski którą możecie sprawdzić na Instagramie artysty.

Artysta został też nominowany do nagrody Polak Roku w Belgii 2016, więc jeśli zainteresowała was jego osoba to zachęcam do oddania głosu na niego. Głosowanie znajdziecie na tej stronie.

Ja zagłosowałem i ze swojej strony życzę dalszych sukcesów.


OFICJALNY FANPAGE ARTYSTY – FACEBOOK
OFICJALNY FANPAGE ARTYSTY – INSTAGRAM