1988 laureatem Paszportów POLITYKI!

1988 laureatem Paszportów POLITYKI!

Za nami 30. jubileuszowa gala rozdania nagród tygodnika „Polityka”, Paszporty POLITYKI to jedna z najbardziej cenionych polskich nagród kultury. Nagroda jest wyróżnieniem dla twórców, którzy czynią najszybsze postępy, zaskakują nowymi osiągnięciami, swoją aktywnością dobrze rokują w przyszłości i przez to zasługują na opiekę, wsparcie i promocję w świecie. 

Do nagród w siedmiu kategoriach: Film, Literatura, Teatr, Sztuki Wizualne, Muzyka poważna, Muzyka popularna, Kultura cyfrowa, nominują zaproszeni krytycy, dziennikarze związani z różnymi redakcjami i mediami tygodnika.

„Za otwartość stylistyczną, za umiejętność pracy z różnymi artystkami i artystami oraz za twórcze inspirowanie się różnymi nurtami.
Za rozwój własnego muzycznego języka i przenoszenie go w swoich produkcjach z undergroundu do mainstreamu. „

Za niezwykle pracowity rok, za autorski album „Ruleta” na którym połączył różne światy ponad 30 artystów, mini album Moniki Brodki „Sadza”, określany jako najbardziej intymny w jej dorobku, oraz za stworzenie muzyki do pełnometrażowego filmu „Zadra”. Laureatem nagrody Paszport POLITYKI w kategorii Muzyka popularna został Przemysław Jankowiak – 1988, reprezentant Def Jam Recordings Poland.

„Jeśli jakieś nagrody kiedykolwiek mnie interesowały, to w tych często wyróżniano osoby mniej oczywiste, bez klucza na podstawie popularności i chyba tak też było wczoraj, bo pierwszy raz takie wyróżnienie trafia do producenta. W 2020 się nie udało, tym razem tak i tu przede wszystkim dzięki dla wszystkich z którymi mogłem zrobić to co zrobiłem. Sam bym tego nie dźwignął. ” – 1988