PLANETAR || Trzeci singiel od Mustafy! Gościnnie Kękę.

PLANETAR || Trzeci singiel od Mustafy! Gościnnie Kękę.

„ Planetar” to trzeci i ostatni singiel promujący album „Simsalabim”. W utworze usłyszycie jedynego gościa na płycie – KęKę. Za muzykę w odpowiadają ponownie: Gauz, pMx i Panama. Numer ” Planetar” został napisany i nagrany już po zakończeniu terapii uzależnień i jest pewnego rodzaju podsumowaniem i nośnikiem nadziei na lepsze jutro.

Niżej znajdziecie też poprzednie single promujące album „Simsalabim”

Maciej “Mustafa” Żurawski, rodowity Wrocławianin, zajmujący się tworzeniem muzyki od ponad 15 lat. Szerszej  publiczności może być znany z debiutanckiej i ostatniej płyty składu „ADHD”, który współtworzył wspólnie z Freonem, Strachem i Opiatem. Płyta ukazała się nakładem wytwórni „StoproRap” w 2015r. Po wydaniu płyty drogi członków zespołu rozeszły się i Mustafa rozpoczął prace nad solowym materiałem, który w całości powstał we wrocławskim studiu nagrań – Grasshopper. Mustafa jest jednym z współtwórców wspomnianego miejsca, przez które przewinęło się wielu artystów zarówno z podziemia jak i mainstreamu polskiej sceny hip-hopowej. Jak łatwo policzyć prace nad albumem, pt. „Simsalabim” trwały bagatela siedem lat. Był to burzliwy okres, zdominowany przez uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Odbicie związanych z tym emocji, sytuacji i abstrakcyjnych przeżyć usłyszeć można w utworach tworzących jego solową płytę. Zakończenie prac nad albumem zbiegło się z rozpoczęciem terapii i odcięciem się od dotychczasowego stylu życia.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialni są w większości Gauz, pMx oraz Panama, który doprawił całość swoim niepowtarzalnym, gitarowym sznytem. Na płycie pojawia się również gościnnie beatmaker KR1S. Trudno jest jednoznacznie zdefiniować dźwięki docierające do słuchacza. Znajdziemy tam hip-hop, rock, blues i muzykę elektroniczną. Jedenaście utworów tworzy oryginalny kolaż doskonale odzwierciedlający atmosferę  towarzyszącą powstawaniu płyty i sinusoidę emocjalną wokalisty. 

Premiera płyty odbędzie się 09.06, a całość będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych oraz na kanale Youtube.