niumicpl@gmail.com

Zawieszony Czas || Nadchodzi album Bilona i Nowej Ferajny!

Zawieszony Czas || Nadchodzi album Bilona i Nowej Ferajny!

” Zawieszony Czas” to numer promujący nadchodzący album Bilona i Nowej Ferajny – „Warszawski Rapton”, którego premiera już 11 marca 2022 roku. Za produkcję numer ” Zawieszony Czas” odpowiada Szwed Swd.

PREORDER ZAMÓWICIE NA HEMPSZOP.PL

„Warszawski Rapton” to album Bilona i Nowej Ferajny, hołdujący brzmieniem starowarszawskiemu folklorowi miasta. Ma na celu ukazanie melancholijnego klimatu, edukując przy tym młode pokolenia dawną wrażliwością muzyczną zapomnianej już epoki. Łączy archaiczne dźwięki i prezentuje je w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu.

Rapton jako styl określam awangardowym neofolkiem. Jako człowiek żyjący już w kolejnej – trzeciej epoce (komuna, bezprawie/dziki wschód – lata 90 oraz imperializm korporacyjny, czyli współczesność) miałem okazję poznać różne oblicza stolicy, a poza tym żyją we mnie opowieści i wspomnienia ludzi, których już nie ma na tym świecie.  Folklor po wojnie spłycony był do groteski, aby nie mógł być narzędziem do rozwijania kultury, dlatego nie miał dużego znaczenia w życiu mieszkańców. Dzisiaj w czasach pandemii informacyjnej ciężko się zatrzymać i spojrzeć za siebie, chociaż stara domena mówi: „nigdy nie patrz w tył”. Ja jednak szukam korzeni i dostrzegam w nich wiele pięknych prawd, często powiedzianych prostym językiem, ale jakże trafnym. Rapton odkryłem na mojej solowej płycie 3xNie!!! To zabawny drań, z wielkim sercem, pełen namiętności i zawadiackim sznytem, duch stolicy. 

Pragnę wyrazić nim swoją wrażliwość historyczną, szacunek do przodków, przeszłości, ludzi. Album dedykuję moim trzem wspaniałym córkom, Kasi, Marysi oraz Helence, a także kochanej Stolicy Warszawie. – tak o albumie mówi Bilon.


Wersja preorderowa albumu złożona jest z podstawowych 15 utworów. Każdy jej egzemplarz będzie oznaczony czerwoną pieczątką dedykowaną projektowi. Dodatkowo do każdego preorderu dołączona będzie specjalnie zaprojektowana moneta.

BILON I NOWA FERAJNA (WERSJA DELUXE)
Tracklista albumu:
1. Warszawiak
2. Graj Pan Rapton
3. Zapomniany Akord
4. Dębowa trumna
5. Nieznani Synowie
6. Pewien Gość
7. Zawieszony Czas
8. Na Mokotów
9. Kamienica
10. Błękitna Latawica
11. Znowu chce mi się żyć
12. Ganc Pomada
13. Zamek Królewski
14. W Stolicy
15. Jedna Klika