niumicpl@gmail.com

Stare Miasto ponownie na wosku – nadszedł czas na debiutancki album!

Stare Miasto ponownie na wosku – nadszedł czas na debiutancki album!

Po niezwykle udanym wznowieniu albumu „Minuty” Starego Miasta, nadeszła pora na debiutancki krążek kultowego składu. Winyle poprzedniego krążka rozeszły się w niecałe 24h od startu sprzedaży, więc jeśli fani pragną mieć u siebie na półce debiut zespołu Stare Miasto, powinni się spieszyć.

Limitowane do 600 sztuk wydawnictwo dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym (350 sztuk), dwukolorowym dostępnym jedynie w sklepie JuNouMi Records (100 sztuk) oraz przezroczystym, jednokolorowym dostępnym w sklepie asfaltshop (100 sztuk).

Wydawnictwo, podobnie do „Minuty”, doczekało się odświeżonej przez Jacka Rudzkiego poligrafii, wzbogaconej o archiwalne zdjęcia zespołu z czasów nagrywania „Starego Miasta”. Premiera dwupłytowego wydawnictwa odbędzie się w marcu 2022 roku.

Kup winyl Stare Miasto na: https://staremiasto.org/
Album w serwisach streamingowych: https://DefJamPL.lnk.to/staremiastodebiut

Debiutancki album, zatytułowany po prostu Stare Miasto Dizkret, Wujlok, WuBe i DJ Romek wypuścili już w roku 1998. To właśnie z tej płyty pochodzi singlowy klasyk, puszczany w telewizji numer Jak Się Poruszać. Już od pierwszej płyty natomiast za brzmienie Starego Miasta odpowiedzialny był producencki duet Majki i Korzeń. Ich płynące i jazzujące beaty, mocno inspirowane brzmieniem The Soulquarians, również mocno wybijały się na tle tego, co dwie dekady wstecz proponowali nasi rodzimi beatmakerzy. I właśnie te unikatowe jak na tamte czasy podkłady mocno wpłynęły na to, że dzisiaj także Starego Miasta słucha się równie przyjemnie. Pierwsza płyta zespołu dostarcza także ciekawe smaczki, jak chociażby gościnny udział Warszafskiego Deszczu.