40 LAT RAPU W CZWÓRCE – Goście, Sety i prezenty dla słuchaczy!

40 LAT RAPU W CZWÓRCE – Goście, Sety i prezenty dla słuchaczy!

„40 LAT RAPU W CZWÓRCE” – GOŚCIE, SETY DJ-SKIE I PREZENTY DLA SŁUCHACZY!

Radiowa Czwórka przygotowała muzyczną niespodziankę dla fanów rapu. Z okazji muzycznego jubileuszu w studiu Czwórki pojawią się gości związani ze środowiskiem hip-hopu: raperzy, producenci i promotorzy kultury, autorskie sety na żywo zagrają znani DJ-e, słuchacze poznają tajniki „skreczowania” i „samplingu”, a do wygrania będą płyty! Dziennikarze zapraszają do wspólnego świętowania w środę 18 grudnia.

Motywem przewodnim akcji i wspólnym mianownikiem będzie audycja „40 lat rapu w Czwórce”, którą przez cały dzień w kilku odsłonach poprowadzą dziennikarze muzyczni stacji. – W tym roku obchodzimy czterdziestą rocznicę wydania pierwszej rapowej płyty – „Rapper’s Delight” formacji The Sugarhill Gang, dzięki której istniejąca od 1973 roku nowojorska kultura hip-hopowa trafiła do mainstreamu. W związku z tym radiowa Czwórka świętuje to wydarzenie – 18 grudnia zapraszamy na akcję „40 lat rapu w Czwórce”. Przez cały dzień w naszym radiowym studiu pojawiać się będą goście – polscy raperzy, DJ-e, znawcy gatunku. Nie zabraknie setów didżejskich, pokazu skreczowania, beatmakingu, a na naszych słuchaczy czekać będą płyty, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych wytwórni i raperów  mówi Norbert Borzym, czyli DJ Bert, pomysłodawca akcji.

Już o godz. 8.00 w studiu Czwórki pojawi się pierwszy gość. Kuba Chuptyś, czyli popularny Gargamel, jeden z najpopularniejszych twórców na YouTube, opowie o swoich ulubionych rapowych płytach i ich wpływie na swoje życie. Tuż po godz. 9.00 Ula Kaczyńska zaprosi na rozmowę z Marcinem „Tytusem” Grabskim, założycielem wytwórni Asfalt Records, który odkrył m.in. FiszaO.S.T.R. i Taco Hemingway’a. W kolejnej odsłonie „40 lat rapu w Czwórce” poprowadzonej przez DJ-a Berta tuż po godz. 13.00 słuchacze dowiedzą się m.in. dlaczego początkowo artyści hip-hopowi wzbraniali się przed nagrywaniem płyt, kto był pierwszym hip-hopowym DJ-em i jaki wpływ na rozwój sceny miała awaria prądu w Nowym Jorku w 1977 roku. Audycja połączona będzie z miksowaniem płyt winylowych. Po godz. 14.00 mikrofon Czwórki przejmie DJ Eprom takeover, który wyjaśni m.in. czym jest „skreczowanie” i jak posługiwać się samplerem. Gościem audycji będzie też Bogna Świątkowska, nazywana „matką chrzestną” polskiego rapu. Z artystką porozmawia Kacper Ponichtera. O godz. 18.00 autorski set DJ-ski na żywo ze studia Czwórki zagra Falcon1, współtwórca m.in.takich składów jak: JWP czy HIFI Banda i szkoły Spinlab dla przyszłych DJ-ów.Klasyczne dźwięki w rapie zabrzmią u Tomasza RAU Rałowskiego wspecjalnej odsłonie „RAUdycji” (godz. 19.00). O godz. 20.00 Numer Raz zaprosi naspotkanie z legendami polskiego rapu. O początkach, transformacji i współczesności hip-hopu opowiedzą: DJ 600V, DJ Deszczu Stugi, Mageira, Eldoka, Bisz, Łajzol, Tytus, Steez Vienio. Akcję o godz. 22.00 zakończy Włodi. Raper zaprezentuje ważne dla siebie utwory i wykonawców, którzy ukształtowali jego gust muzyczny i wpłynęły na rozwój hip-hopowej kariery.

Ponadto przez cały dzień na antenie Czwórki emitowane będą materiały reporterskie dotyczące środowiska hip-hopowego, znanych postaci świata rapu, rozwoju tego gatunku w kraju i na świecie oraz miejsca hip-hopu m.in. w kulturze popularnej.

https://www.polskieradio.pl/10/218/Artykul/2422753,40-lat-rapu-w-Czworce-Swietujemy-wyjatkowa-rocznice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.