Lipa | Bonsoul | Spinache | Paul Done & Yung Adisz|| #RapDaily

Lipa | Bonsoul | Spinache | Paul Done & Yung Adisz|| #RapDaily

Lipa udostępnia na kanale BOR nowy numer, duet Bonsoul udostępnia pierwszy singiel z nowego krążka, Spinache zapowiada nowy album, a na kanale HEWRY – Paul Done & Young Adisz. Jest środa, coraz bliżej weekendu, a to jest #RapDaily, sprawdźcie to!

______________________

₪ PAUL DONE & YUNG ADISZ – BUDIZ ₪

Na kanale HEWRY ukazał się nowy numer od Paul Done & Yung Adisza pt: „BUDIZ”. Pod teledyskiem jedynie taki opis: ” to ta planeta a nie inna planeta „

_________________

Lipa- Ten Róż prod. Mantra

BOR Records przedstawia drugi singiel Lipy z jego nadchodzącego wielkimi krokami, debiutanckiego albumu MGŁA. Za klip do utworu „Ten Róż” odpowiada ekipa 9literfilmy. Premiera albumu Lipa – „MGŁA” planowana jest na wrzesień tego roku.

__________________

Bonsoul – Małpi gaj – feat. Ras, Jan Rapowanie, Holak

Dziś o 11:00 na kanale YouTube Asfalt Records premierowy odsłuch singla BonSoul pt. “Małpi gaj” z gościnnym udziałem Rasa (Rasmentalism), Jana-rapowanie oraz Holaka. Utwór zwiastuje najnowszy album duetu pt. “Restart”. W tym samym czasie na asfaltshop.pl pojawi się wersja fizyczna płyty w wyjątkowej, limitowanej edycji specjalnej, która będzie dostępna wyłącznie w przedsprzedaży. Autorem zarówno okładki jak i identyfikacji graficznej jest Pewee3000. Piąta płyta duetu BonSoul ukaże się nakładem wytwórni Asfalt Records.

Wyjątkowość tej płyty polega nie tylko na tym, że to pierwszy krążek duetu wydany w Asfalcie po kilku latach działalności w undergroundzie. Tym razem Soulpete (producent) i Bonson (raper) po raz pierwszy razem – „back to back” – pracowali nad materiałem w studio. Wyjątkowy też jest dobór gości, niewidzianych wcześniej na nagraniach projektu, w tym obecność wokalistów i wokalistek oraz tak zwanych „żywych” instrumentów. Muzycznie na płycie można wyodrębnić trzy przechodzące w siebie motywy: funksoulowe wprowadzenie, mroczniejsze rozwinięcie i nostalgiczne zakończenie. Całość spina DJ Te. Tymczasem tak o prawdziwym (jak widać) „Restarcie” mówi gospodarz mikrofonu: „Rok bez nowej płyty BonSoul to rok, któremu czegoś by brakowało. Ta płyta to nowy początek, nowe wyzwania, nowe pomysły.”

Skład grupy BonSoul tworzą dwie postacie: Bonson – o którym słyszał każdy słuchacz choć minimalnie orientujący się w polskim rapie – oraz Soulpete, czyli jeden z najbardziej aktywnych hiphopowych producentów w Polsce. Wspólnie nagrali do tej pory cztery bardzo dobrze przyjęte przez fanów płyty. Pierwsze dwie – “Lepiej się witać” i “Lepiej nie wnikać” – to aktualnie rarytasy dla kolekcjonerów. Całe nakłady rozeszły się już w przedsprzedaży prowadzonej bezpośrednio przez samych zainteresowanych. 

____________________

Spinache – Duragi

Singiel “Duragi” to zapowiedź nowego albumu Spinache. Data premiery singla została wybrana nieprzypadkowo, artysta prezentuje świeży utwór w dniu swoich urodzin. Daty są znaczącym elementem unikalnej koncepcji materiału.

Album “799919” to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki lat 90tych, dosłownie. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty.

Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic, pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in. na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a. Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata. Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z 99.

Premiera albumu “799919” zapowiedziana jest na październik.