niumicpl@gmail.com

Ten Typ Mes i Tuzza Globale Puszczają Kaczzki!

Ten Typ Mes i Tuzza Globale Puszczają Kaczzki!

Był już relaks na działce w wykonaniu Tego Typa Mesa, teraz czas na wypoczynek nad wodą. Raper prezentuje teledysk do utworu „ Kaczzki ‟, który jest jednocześnie zapowiedzią wyjątkowej płyty będącej suplementem do „Rapersampler‟. Jak wygląda tytułowe puszczanie kaczek w wykonaniu Tego Typa Mesa oraz członków grupy Tuzza Globale, zobaczyć można na www.redbullmusic.pl .

Nieco ponad osiem miesięcy po wydaniu „Rapersampler‟, którego autorem był w pełni Ten Typ Mes, wypuszcza on suplement w postaci krążka „Rapersampler +‟. Promuje go numer nagrany razem z hiphopową grupą Tuzza Globale zatytułowany „ Kaczzki ‟. Mes, który już przy okazji albumu „Trzeba Było Zostać Dresiarzem‟ zdradził słuchaczom swoje zamiłowanie do wypoczynku na działce, tym razem wybiera się nad wodę, by razem ze wspomnianymi gośćmi puszczać kaczki i wypoczywać. – Jest to jedna z moich ulubionych
form relaksu nad wodą. Nie gonitwa z pistoletem na wodę, nie pływanie motylkiem, ale właśnie brodzenie po linii brzegowej, szukanie kamieni i nadawanie im snowboardowo-deskorolkowego sznytu – zdradza raper pytany o puszczanie kaczek.

Kaczzki

Klip jest zapisem z pobytu nad jednym z jezior, gdzie zarówno Ten Typ Mes jak i Tuzza relaksowali się i wypoczywali. Oczywiście typowe dla przestrzeni sąsiadujących z wodą rozrywki, takie jak gra w bilard, pływanie łódką czy relaks na materacu są tutaj pokazane w charakterystycznym dla rapera, lekko zakrzywionym zwierciadle. I niemała w tym rola ostronosów oraz skrzatów ogrodowych.

Co ciekawe, w warstwie brzmieniowej pojawia się, praktycznie niesłyszany wcześniej w twórczości Tego Typa Mesa, autotune. W jakiej formie? To sprawdzić można słuchając utworu i oglądając teledysk do niego na stronie www.redbullmusic.pl .

Teledysk zapowiada specjalne wydawnictwo Tego Typa Mesa, które ukaże się nakładem Alkopoligamii. Suplement ma być uzupełnieniem wydanego w marcu krążka „Rapersampler‟. W przeciwieństwie do pierwowzoru, który wyszedł w całości spod ręki Mesa, na suplemencie pojawiają się goście. Raper podkreśla jednak, że jego tryb pracy był podobny jak przy poprzednim krążku i za zdecydowaną większość rzeczy odpowiada osobiście.

https://www.redbull.com/pl-pl/premiera-ten-typ-mes-tuzza-globale-kaczzki