FUNKJEST || P.Unity feat. Kuba Knap || „PULP”

FUNKJEST || P.Unity feat. Kuba Knap || „PULP”

Na kanale Asfalt Records ukazał się nowy teledysk od warszawskiej grupy P.Unity pt: ” FUNKJEST ” który promuje nadchodzący debiut zespołu czyli album „PULP”. W numerze gościnnie udzielił się Kuba Knap.

„Pulp” LP ukaże się 05.10.18 sumptem U Know Me Records, a dystrybucję zapewni Asfalt Distro. Preorder albumu możecie zamówić tutaj:
https://asfaltshop.pl/product/11358-p-unity-pulp-cd/

Pierwszym singlem z płyty jest „Milk”, który jest zarazem oryginalnym intrem do świata P.Unity. Na albumie „Pulp” znaleźć można w sumie 12 premierowych utworów. Nie było potrzeby zapraszać zbyt wielu gości, gdyż płyta nagrana została w pełnym 10 osobowym składzie zespołu. Pojawia się dodatkowo jedynie Kuba Knap w kolejnym singlu – „FUNKJEST ”.

P.Unity to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki – od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Zespół ma na koncie EPkę „Mango” (2017), która otworzyła grupie drzwi na wiele polskich scen. Materiał dotarł również do legendy polskiego jazzu – Michała Urbaniaka, który zaprosił P.Unity do współpracy przy ostatnim albumie projektu Urbanator Days – „Beats & Pieces”. Na krążek trafiły dwa utwory zaaranżowane i nagrane przez zespół – „P.Lex” i „Wasabi Vibe” i zostały docenione przez polskie media. Ostatnio zespół został świetnie przyjęty na festiwalach Spring Break i GoodVibe oraz występach klubowych w Krakowie, Lublinie, Łodzi i Warszawie. Kolejna trasa wkrótce.