Basiński z kolejną okładką! Tym razem Popek i Matheo!

Basiński z kolejną okładką! Tym razem Popek i Matheo!

Basiński z kolejną okładką! Tym razem Popek i Matheo!

Jakiś czas temu Damian Basiński stworzył oprawę graficzną nowego albumu Bezczela,  młody artysta nie zwalnia jednak tempa i podejmuje się kolejnej współpracy. Tym razem stworzy okładkę i całą oprawę graficzną nowego albumu Popka i Matheo!

Jak doszło do tej współpracy?
„Odwiedził mnie Matheo z Pawłem Krokiem w Brukseli. Przewinęły nam się tematy różnych płyt, lecz teraz była mowa o Popku. Na stworzenie frontu płyty dostałem ekstremalnie mało czasu (tydzień)! Z samego rana, dzień po tym jak pojawiła się propozycja projektowania płyty Popka, wróciłem z ekstrawagancką propozycją na minimalistyczny front. Następne dni to była czysta praca. „

Co zainspirowało Cię do stworzenia takiej okładki?
„Gdy otrzymałem zlecenie na projekt płyty Popka z Matheo to w pierwszej kolejności zależało mi na tym aby ta płyta wyglądała inaczej, aby była odważna! Dlatego na pierwszym planie mamy minimalistyczny portrecik Popka, tak absurdalnie prosty że mógłby go wykonać każdy, Każdy…? Który grafik odważy się na taki ruch przy tak wielkim zleceniu? Coś ryzykuję? Sama przyjemność. Tło natomiast jest zlepkiem inspiracji ze świata komiksów i opowieści Stephen Kinga o których opowiada mi moja wspaniała dziewczyna.”

Front albumu ujrzał już światło dzienne, aktualnie powstają elementy graficzne wewnątrz albumu. Jak przyznaje sam artysta: „Przyznam że tydzień na wdrążenie się w projekt to mało, tu profesjonalizm i doświadczenie Matheo pomogło mi się odnaleźć w tym huraganie”

Z dodatkowych informacji na temat albumu warto dodać, że pierwszym ujawnionym gościem na płycie jest Daniel Olbrychski.

Front okładki prezentuje się tak:
Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, tekst

 

 

One thought on “Basiński z kolejną okładką! Tym razem Popek i Matheo!

  1. Reply
    Powrót Króla | Pierwszy singiel od Popka i Matheo! | NiuMic.pl
    1 września 2018 at 20:41

    […] Jednym z gości ujawnionych na płycie jest Daniel Olbrychski. Reszta zostanie ujawniona w trakcie promocji. Za okładkę odpowiada Damian Basiński! […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.