UK Festival Awards 2017 || Up To Date Festival z nominacją!

UK Festival Awards 2017 || Up To Date Festival z nominacją!

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna, ósma już edycja Up To Date Festival, została nominowana do UK Festival Awards w kategorii Best Overseas Festival!


UNITED KINGDOM FESTIVAL AWARDS

Po raz pierwszy UK Festival Awards wręczono w 2004 roku. Brytyjska branża muzyczna swoje nagrody przyznaje w 21 kategoriach doceniając osiągnięcia organizatorów festiwali m. in.: za program wydarzenia, produkcję, innowacyjność, promowanie nowych talentów, marketing wydarzenia muzycznego, gościnność czy gastronomię. Białostocki Up To Date Festival znalazł się na liście 60 najlepszych zagranicznych festiwali na świecie!

„Ta nominacja to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że trud, jaki wkładamy w budowę festiwalu w Białymstoku doceniają również za granicą nie tylko naszego miasta czy regionu ale i kraju. Nominacja cieszy tym bardziej, że znaleźliśmy się w gronie największych, najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych festiwali na świecie, co dowodzi, że prowadzone przez nas działania promujące miasto i region w Europie nie tylko mają
sens, ale przynoszą wymierne efekty” – powiedział Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy Up To Date Festival.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w konkursie wybierani są w drodze głosowania publiczności oraz jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele branży muzycznej. Ostateczne rozstrzygnięcia to wynik odpowiedniej kombinacji głosów.

Swój głos na Up To Date Festival można oddać do 30.11.2017 za pośrednictwem strony internetowej – http://www.festivalawards.com/vote/. Wtedy też w Londynie ogłoszona zostanie lista zwycięzców.


REKORDOWA, ÓSMA EDYCJA UP TO DATE FESTIVAL 2017 – PODSUMOWANIE

Tegoroczna edycja Up To Date Festival odbyła się 8 i 9 września na krytych parkingach Stadionu Miejskiego oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Podczas dwóch dni festiwalowe lokalizacje odwiedziło ponad 8000 uczestników co jest 20% wzrostem frekwencji względem roku poprzedniego. Zanotowaliśmy także rekordową
liczbę osób, którzy na festiwal do Białegostoku przyjechali z odległych miast. Tym razem stanowili oni aż 70% wszystkich uczestników, a ponad 2500 z nich zostało w Białymstoku na oba festiwalowe dni. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem festiwalu wyprzedały się wszystkie karnety na Centralny Salon Ambientu, a w ciągu kilku pierwszych godzin od otwarcia festiwalowych bram wyprzedano wszystkie karnety na festiwal.
Kontynuowaliśmy zapoczątkowaną w ubiegłym roku akcję 50+, dzięki której każdy kto ukończył pięćdziesiąty rok życia mógł na festiwal wejść całkowicie za darmo. Z tej akcji zdecydowało się skorzystać kilkadziesiąt osób, które wraz z młodszym pokoleniem na własnej skórze mogło przekonać się czym jest dziś kultura młodych.

Tegoroczny Up To Date Festival był także rekordowy pod względem programu artystycznego. Na pięciu festiwalowych scenach (Centalny Salon Ambientu, Technosoul, T-Mobile Electronic Beats, Red Bull 3Style Showcase i po raz pierwszy Czwarta Scena Czwórki Polskiego Radia) wystąpiło ponad 50 artystów (10 po raz pierwszy występujących w Polsce) z 16 krajów dając 48 koncertów w tym 4 premiery światowe.

Up To Date Festival to nie tylko muzyka. W tym roku w programie festiwalu znalazły się także bezpłatne wystawy m.in.: na Rynku Kościuszki czy w Galerii Arsenał oraz akcja społeczna zwracająca uwagę głównych odbiorców festiwalu, ludzi do 35 roku życia na wartość, jaką są relacje ze starszym pokoleniem. To właśnie tym relacjom poświęcony został tegoroczny film promujący Up To Date Festival pt. „Za Darmo”. Film wzbudził setki
komentarzy mówiących o łzach wzruszenia, niesamowitości Festiwalu i tym jak Białostoczanie potrafią być kreatywni, a promował akcję społeczną – Wyślij Pocztówkę do Babci – w efekcie czego z pozdrowieniami z festiwalu wysłano ok. 900 pocztówek.

ZA DARMO (Up To Date 2017)

Pamiętaj Słowa Matki.

Opublikowany przez Up To Date Festival na 5 września 2017

 


ZAGŁOSUJ NA UP TO DATE FESTIVAL W UK FESTIVAL AWARDS 

VOTE NOW