RED BULL MUSIC ACADEMY WRACA DO BERLINA!

RED BULL MUSIC ACADEMY WRACA DO BERLINA!
RED BULL MUSIC ACADEMY WRACA DO BERLINA
NA JUBILEUSZOWĄ 20. EDYCJĘ

20 lat po debiucie Red Bull Music Academy w Berlinie objazdowa seria koncertów, imprez klubowych, wystaw, wywiadów i warsztatów wraca do korzeni. Jesienią 2018 roku kolejna edycja odbędzie się właśnie w stolicy Niemiec. Muzycy z całego świata mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do udziału w Akademii do 4 września 2017 roku.

Nadchodząca edycja Red Bull Music Academy odbędzie się w Berlinie w dniach 8 września – 12 października 2018. Po 20 latach i edycjach w Tokio, Nowym Jorku, Melbourne, Kapsztadzie, Paryżu, São Paulo i Montréalu, Akademia powróci do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Artyści z całego świata mogą zgłaszać się do udziału w Red Bull Music Academy do 4 września 2017 roku poprzez stronę www.redbullmusicacademy.com/apply

Każda edycja Akademii to niepowtarzalne wydarzenie, które łączy artystów reprezentujących różne gatunki, kraje i pokolenia. Co roku do udziału wybieranych jest 60 młodych, dobrze rokujących muzyków, którzy przylatują do miasta gospodarza, aby wyruszyć w kreatywną podróż.

Dla wielu z nich jest to przełomowy moment, pierwsze zetknięcie z pracą w profesjonalnym studiu, a często pierwsza podróż poza granice kraju. W ramach Akademii uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez uznanych artystów, dzielą się wiedzą podczas całonocnych sesji w specjalnie w tym celu zbudowanych studiach i tworzą muzykę wraz z kolegami z drugiego końca świata.

Jednocześnie Akademia organizuje trwającą cały miesiąc serię koncertów i imprez klubowych w różnych częściach miasta. Dzięki temu uznani muzycy mają szansę zapoznać się z nowym pokoleniem artystów, a debiutanci mogą poznać tajniki pracy swoich idoli. Red Bull Music Academy to święto różnorodności, które nie uznaje barier gatunkowych ani granic administracyjnych.

Mieszanka brzmień, umiejętności i różnic kulturowych, która stanowi podstawę każdej edycji Akademii, nigdy nie jest taka sama. To właśnie dzięki temu wyjątkowemu połączeniu ludzi, perspektyw i środowisk rodzą się nowe pomysły, których owoce można zbierać jeszcze długo po zakończeniu Akademii.

PROCES APLIKACYJNY

Do udziału w Red Bull Music Academy zgłaszać mogą się instrumentaliści, producenci, DJ-e, inżynierowie dźwięku i wokaliści na różnym poziomie zaawansowania. Jedynym warunkiem jest otwartość na współpracę i chęć wpłynięcia na kierunek, w którym podąża muzyka. Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie www.redbullmusicacademy.com/apply.

W serwisie Red Bull Muzyka polscy absolwenci radzą, jak go wypełnić. Formularz wraz z 30-minutowym materiałem prezentującym umiejętności kandydata, należy przesłać do 4 września 2017 roku. Jury Red Bull Music Academy ogłosi nazwiska wybranych kandydatów na początku 2018 roku.

DLACZEGO BERLIN?

Jeff Mills, który jako pierwszy artysta w historii zasiadł na kanapie Red Bull Music Academy w berlińskim magazynie w 1998 roku, nie pojawił się tam bez przyczyny.

Bliski związek legendy techno z Detroit z Berlinem to kwintesencja otwartości tego miasta na wymianę kulturową oraz kreatywne innowacje – Berlin jak mało które miasto umożliwia artystom rozwój, a dzięki ich wkładowi staje się jeszcze bardziej ekscytującym miejscem. Od czasu wykładu Millsa, który zainicjował podróż Akademii dookoła świata, w Berlinie i na całym globie wiele się zmieniło.

Choć od tego czasu Akademia dotarła do wielu różnych miast, stolica Niemiec na zawsze pozostała dla Akademii miejscem wyjątkowym. Czy to ze względu na bohaterów wykładów oraz mentorów takich jak Modeselektor, Moritz von Oswald, Dixon, Mo i Carsten Nicolai; absolwentów, którzy na dobre zapisali się w historii berlińskiej sceny (Nina Kraviz, Objekt, Robot Koch, Xosar i wielu więcej); czy nastawienia, które konsekwentnie ignoruje wszelkiego rodzaju bariery – Berlin na stałe wpisany jest w DNA Akademii.

„Red Bull Music Academy 2018 to powrót do domu, którego tak naprawdę nigdy nie opuściliśmy. Rozległe środowisko muzyków, artystów, właścicieli wytwórni płytowych, studiów dźwiękowych, organizatorów imprez klubowych, z którymi mieliśmy przyjemność pracować na przestrzeni lat, pomogła zbudować markę Berlina jako miasta kreatywnych eksperymentów, wymiany i wolności osobistej. Od samego początku są to kluczowe elementy programu Red Bull Music Academy, dlatego też jesteśmy podekscytowani powrotem do Berlina, który znacznie się rozwinął, nie rezygnując ze swojego dziedzictwa.” – wyjaśniają organizatorzy Akademii.

NOWE WYDAWNICTWO RED BULL MUSIC ACADEMY

Kontynuując tradycję wydawania wybranych utworów nagranych w ramach każdej odsłony Akademii, z okazji rozpoczęcia fazy nadsyłania zgłoszeń pojawiła się już najnowsza edycja „Various Assets – Not For Sale”.

Jest to 48 kompozycji nagranych podczas Red Bull Music Academy Montréal 2016 przez artystów takich jak Thundercat, Just Blaze, ‘Mad’ Mike Banks, Deradoorian, Matías Aguayo, Dorian Concept, Lucrecia Dalt, Mathew Jonson, Ango, Branko, Marco Passarani oraz absolwentów rocznika 2016. Wydawnictwo można pobrać bezpłatnie na stronie Red Bull Music Academy.

Więcej informacji na:

redbull.pl/muzyka

redbullmusicacademy.com

redbullradio.com

facebook.com/redbullmusicacademy