niumicpl@gmail.com

„Kalendarze” od Pokahontaz już w sieci!

„Kalendarze” od Pokahontaz już w sieci!

Dziś, na MaxFloRecTV trafiła 2. odsłona nowej płyty Rahima i Fokusa. „ Kalendarze ” to singiel z udziałem młodego rapera i wokalisty – Tymka. Utworowi towarzyszy teledysk w całości nakręcony w Katowicach.

Za produkcję numeru, jak i całej nadchodzącej 4. płyty Pokahontaz, odpowiada wrocławski duet White House „Kalendarze” to już drugi po „Nowym rozdziale” zwiastun długo wyczekiwanego, 4. albumu Pokahontaz.

Gościnnie, zarówno w utworze, jak i w klipie, pojawia się przedstawiciel młodego pokolenia polskiego rapu, Tymek. – Zaprosiliśmy Tymka, gdyż wydaje się on być bardzo obiecującym artystą, a jak wiadomo, od lat wspieramy utalentowanych ludzi – komentuje Rahim. Zdradza też, że choć to pierwszy, to na pewno nie ostatni gość na nowym albumie Pokahontaz: – Poza Tymkiem na płycie pojawią się bardziej uznani goście, ale o tym poinformujemy we właściwym czasie.

Za warstwę muzyczną utworu „ Kalendarze ” odpowiadają Magiera i LA, czyli wrocławski duet White House. Autorem scratchy jest DJ West.

W powyższym klipie, poza nim, Rahimem, Fokusem oraz Tymkiem, wystąpili m.in.: freestyle soccer player Krzysztof Golonka, trener krav magi Mateusz Sog, b-boy Alex Kwoka czy trener biegania Mateusz Jasiński.

Realizacją wideo zajął się Michał Schwierc, autor większości klipów Jareckiego & BRK, kilku teledysków GrubSona (w tym obrazu do „Nie jestem”) czy najnowszego klipu Bob One’a.

Najnowszym jak dotąd wydawnictwem Pokahontaz jest wydana w październiku 2016 r. „REkolekcja”. To kolekcjonerski zestaw 2 pokrytych złotem płyt, „Rekontaktu” i „Reversalu”, wzbogacony o CD z remixami utworów z tychże płyt. Krążek z nowymi wersjami znanych numerów otwiera zapowiedź 4. długogrającej płyty Fokusa i Rahima, czyli „Nowy rozdział”. „REkolekcja” dostępna jest m.in. w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Poza tworzeniem nowych tekstów, pracą w studiu i na planie filmowym, Fokus z Rahimem cały czas są aktywni koncertowo. Informacji o najbliższych wydarzeniach z ich udziałem szukajcie na www.MaxFlo.pl.