Yappe, Skorup i BEJF o 5 rano na MaxFloRecTV!

Yappe, Skorup i BEJF o 5 rano na MaxFloRecTV!

Dziś (24.03) o godz. 5 rano (!) do sieci trafił singiel pt. „5 A.M.”. Na jednym bicie siły połączyli raperzy z różnych zakątków gatunku: oldschoolowy Skorup, nowoczesny BEJF i (również nowoczesny, ale debiutujący dopiero) Yappe. Utworowi towarzyszy niekonwencjonalny klip. Sprawdźcie, co zdaniem artystów dzieje się w mieście o 5. rano!

„5 A.M.” to inicjatywa gliwickiego rapera działającego pod pseudonimem Yappe. Możecie kojarzyć go z projektu „Migawki z trzynastego”. Przez ponad rok 13. dnia każdego miesiąca artysta publikował na swoim kanale na YouTubie nowy utwór. Wspólny numer z BEJFEM i Skorupem jest zwieńczeniem tej akcji. – Chciałem zrobić zakończenie „z pompą”. Kiedy usłyszałem bit, od razu pomyślałem o BEJFIE. Rozumiem się z nim muzycznie, od jakiegoś czasu współpracujemy, on „czuje takie klimaty” – opowiada Yappe. – Co do Skorupa – tworzymy muzykę z tymi samymi ludźmi [duetem producenckim JazBrothers – przyp. red.], a ja jaram się jego twórczością od czasów „Pieśni Wajdeloty” [pierwszej solowej płyty Skorupa – przyp. red.]. Nigdy nie słyszałem Jacka na takim bicie i uznałem, że może wyjść z tego coś nieszablonowego – dodaje.

Realizacją powyższego teledysku zajęła się grupa Filminati. Za warstwę muzyczną utworu odpowiada EnZU. To producent muzyczny, który współpracował przy realizacji wspomnianych „Migawek z trzynastego”. – EnZU świetnie czuje się w klimatach elektronicznych. Ja bardzo lubię eksperymenty. Nakreśliłem mu tylko szkic tego, jak mógłby wyglądać podkład i zdałem się na jego wizję – wspomina Yappe. – Zamysł numeru był taki, by od razu można było wyczuć dziwną, trochę pijaną, wręcz zagubioną atmosferę. W końcu utwór traktuje o „godzinie cudów”..

Dodajmy, że na MaxFloRecTV dostępny jest odsłuch ostatnich płyt Skorupa i BEJFA. Nieoficjalnie wiadomo, że niebawem trafić ma tam również solowy utwór Yappego. Aby nie przegapić tej premiery, subskrybujcie kanał.