niumicpl@gmail.com

Steve Nash & Turntable Orchestra ft. Bisz – „Źródło”

Steve Nash & Turntable Orchestra ft. Bisz – „Źródło”

Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorski projekt mający na celu połączenie dwóch muzycznych światów – muzyki klasycznej i turntablismu, z wykorzystaniem brzmienia orkiestry, fortepianu i gramofonów obsługiwanych przez DJ-ów.

Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki klasycznej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Naturalne dźwięki fortepianu i orkiestry przeplatane są scratchowanymi partiami generowanymi przez gramofony, które pełnią funkcję instrumentów solowych.
W projekcie bierze udział orkiestra kameralna, 7 najlepszych polskich DJ-ów – mistrzów turntablizmu. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i producenta projektu – Steve’a Nasha.

Za orkiestrację odpowiedzialna jest Anna Weber.

Steve Nashpomysłodawca i kompozytor
Pomysłodawca i autor projektu, ur. w 1990 roku. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny
i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (klasa fortepianu prof. Cezarego Saneckiego). Na swym koncie ma wiele sukcesów zarówno jako klasyczny pianista, producent oraz DJ. Jest trzykrotnym mistrzem świata International DJ Association World Championships 2012, 2013, 2015.
Po pierwszym sukcesie w 2012 r. rozpoczął współpracę z Radiową Trójką, z programem Hirka Wrony „Soul Muzyka Duszy”. Jako pianista grał zarówno koncerty z orkiestrą, jak i recitale solowe oraz koncerty jazzowe.
Jego producencki potencjał wykorzystują najlepsi polscy raperzy: O.S.T.R., Sokół, Małpa, Bisz, GrubSon. Produkował również utwór na ostatnią płytę Dawida Podsiadło.

Album ukaże się nakładem wytwórni AAM Records oraz Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
AAM Records – All About Music Records.
Niezależna wytwórnia muzyczna będąca częścią spółki theQ Entertainment.

Label zadebiutuje na polskim rynku, 21 kwietnia 2017 roku wydawnictwem albumu Steve Nash & Turntable Orchestra – Out Of Fade.

„3…2…1…START!
Wypuszczamy w świat najnowszy utwór „Źródło” od Steve Nash & Turntable Orchestra z gościnnym udziałem Bisz (B.O.K), polskiego rapera i producenta muzycznego.
…to rytmiczna podróż w głąb siebie, pełna pytań o istotę człowieczeństwa, o pragnienia, obawy i kierunek życiowych ścieżek…
„Jak człowiek głęboka jest studnia, wodą jest twoje odbicie“

Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorski projekt mający na celu połączenie dwóch muzycznych światów – muzyki klasycznej i turntablismu.
Premiera albumu „OUT OF FADE” już 21 kwietnia!
Koncert promujący album: 22 kwietnia w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego