Lil Pump i PRO8L3M na PLHHF 2024!

Lil Pump i PRO8L3M na PLHHF 2024!

Lil Pump i PRO8L3M na PLHHF 2024!

10. edycja Polish Hip-Hop Festival już za kilka miesięcy, ale organizatorzy już szykują dla nas coś naprawdę wyjątkowego. 
Czekają na Was trzy dni niesamowitej zabawy, energetycznej atmosfery i niezapomnianych chwil! 
Bez wątpienia, to będzie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego lata.

__…__

Pierwszym ogłoszonym headlinerem jest jeden z topowych polskich składów hip-hopowych. Ich obecność na festiwalu zapowiada początek jubileuszowej 10. edycji tego wyjątkowego wydarzenia.

PRO8L3M, bo o nich mowa, uznawany za jeden z najbardziej innowacyjnych zespołów na polskiej scenie hip-hopowej. Oskar i Steez nie boją się eksperymentować z gatunkami i tworzyć muzyki przekraczającej granice. Ich unikatowy styl, będący mieszanką rapu, elektronicznych brzmień i niebanalnych tekstów, zyskał szerokie grono fanów i uznanie krytyków. Obecność PRO8L3Mu na Polish Hip-Hop Festival to zapowiedź energetycznych i porywających występów, które z pewnością zelektryzują publiczność.

Od czasu świeżego debiutu „C30-C39”, czyli ryzykownego gambitu królewskiego, PRO8L3M został wielokrotnie nagrodzony za swoje osiągnięcia artystyczne. Po mikstejpie „Art Brut” sięgającym do muzycznego kanonu PRL-u zespół został okrzyknięty Artystą Roku przez Aktivist. Pełnoprawny album „PRO8L3M” był pierwszym, który pokrył się platyną. Tego zaszczytu dostąpiły też wszystkie kolejne płyty. „Ground Zero” było z kolei pierwszym mikstejpem w historii, jaki został nagrodzony Fryderykiem.

PRO8L3M obchodzi w 2023 roku dziesięciolecie, celebrując nowym albumem „PROXL3M”, który pokrył się złotem w zaledwie 24 godziny. Nowy materiał to fascynująca opowieść, która pokazuje w sposób godny antycznej tragedii losy bohatera uwikłanego w kryminalny proceder. Dzięki zarysowaniu szerokiego kontekstu społecznego i mnogości followupów do poprzednich nagrań, to najpełniejsza realizacja konceptów obecnych również na innych płytach duetu.

W ramach obchodów dziesiątej, jubileuszowej edycji Polish Hip-Hop Festival, jedną z głównych gwiazd festiwalu będzie światowej sławy amerykański raper – Lil Pump. Ten niezwykły artysta, znany z energetycznych występów i przebojowych hitów, takich jak „Gucci Gang”, zaprezentuje się na malowniczej nadwiślańskiej plaży w Płocku, przynosząc ze sobą ducha globalnej kultury hip-hopowej.

Zadebiutował w 2016 roku jako 16-latek na platformie SoundCloud publikując na niej utwór „Lil Pump”, „Elementary”, „Ignorant”, „Gangshit” oraz „Drum$tick”. Każdy z tych utworów zdobył ponad 3mln. odtworzeń, co sprawiło, że stał się rozpoznawalny na podziemnej scenie rapowej z południowej Florydy. 

W wieku 17 lat ukazał się jego klip do utworu „D Rose”, który w 2 miesiące wyświetliło na YouTube ponad 136mln osób. W 2017 roku artysta wydał kawałek „Gucci Gang”. Stał się on jego pierwszym utworem na liście Billboard Hot 100, osiągając najwyższą, trzecią pozycję w dniu 8 listopada 2017. 

Dwa miesiące wcześniej światło dzienne ujrzał debiutancki album rapera nazwany „Lil Pump”, na którym gościnnie udzielili się: Smokepurpp, Gucci Mane, Lil Yachty, Chief Keef, Rick Ross oraz 2 Chainz. 

W 2018 roku Lil Pump zaprosił do współpracy Kanye West’a, czego efektem jest utwór „I Love it”. Powstał do niego klip, który do tej pory został wyświetlony ponad 652mln razy i zajmuje drugie miejsce pod względem najczęściej oglądanych teledysków w karierze rapera. „I Love it” znajduje się na krążku zatytułowanym „Harverd Dropout”. 

Artysta wydał do tej pory 4 albumy studyjne. Ostatni „Lil Pump 2” ukazał się w marcu 2023 roku. 

Kolejną ogłoszoną artystką jest Young Leosia.
Początkowo artystka grała jako DJ-ka w polskich klubach. Pierwsze piosenki nagrywała od 2015 roku jako Sara. Rozgłos przyniósł jej gościnny udział w utworze Ulala, który nagrała z Żabsonem i Beteo w 2020 roku.
W 2021 Young Leosia wydała swój solowy singiel Szklanki. Dostał się on na szczyt polskiej listy Apple Music oraz Spotify i znalazł się na albumie Hulanki wydanym nakładem wytwórni Internaziomale we wrześniu 2021 roku.
W 2022 roku raperka wzięła udział w projekcie club2020 i pojawiła się na nim w 7 utworach. Pod koniec 2022 roku ukazał się singiel Crowd, który jest zapowiedzią nadchodzącego albumu artystki, jak i pierwszym wydawnictwem Baila Ella Records – wytwórni założonej przez Young Leosię.

Pierwsze ogłoszenia zamyka Bambi.
Polska raperka i autorka tekstów urodzona w Poznaniu. Bambi pojawiła się w 4. edycji SBM Starter – inicjatywie SBM Label, promującej młode, rapowe talenty. Zaprezentowała trzy piosenki: Handpoke, Bletki i chrypki głos nie od fajek. Na początku 2023 roku podpisała kontrakt z wytwórnią należącą do Young Leosi – Baila Ella Records.
W lutym ukazał się jej pierwszy singiel spod szyldu Baila Ella zatytułowany IRL, który momentalnie podbił polskie listy przebojów i tak jak kolejny utwór – Millie Walky, zyskał status platynowej płyty. Obydwie pozycje trafiły na album Bambi wydany w listopadzie 2023 roku – In real life, który aktualnie osiągnął status złotej płyty.

Karnety 3-dniowe: W sprzedaży dostępne są 3-dniowe karnety w kilku ograniczonych ilościowo pulach. Przygotowaliśmy dla Was również specjalne kolekcjonerskie karnety “You Are My Headliner”, które mogą być świetnym prezentem.

Druga pula dostępna do 29.02 w cenie 399 PLN

Karnety VIP: Ściśle limitowana pula karnetów VIP. Karnet uprawnia do przebywania w strefie VIP każdego dnia festiwalu. Strefa VIP to miejsce w którym czas spędzają zaproszeni goście oraz artyści. Do Waszej dyspozycji będzie bufet (dania ciepłe, przekąski, kawa i herbata), open bar (piwo, drinki, softy), osobna strefa sanitarna, strefa chillout, ścianka foto.

Druga pula dostępna do 29.02 w cenie 1599 PLN

BILETY ZŁAPIECIE NA BILETOMAT.PL