Ósma edycja Lech Polish Hip-Hp Festival już za kilka dni!

Ósma edycja Lech Polish Hip-Hp Festival już za kilka dni!

Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards nadchodzą. Najważniejszej hip-hopowe eventy w kraju odwiedzą nie tylko największe gwiazdy i dobrze rokujący raperzy, ale i rekordowa liczba uczestników. Znamy już najważniejsze szczegóły, w tym program eventu.

Lato w pełni, więc to najlepsza pora na gorące newsy. Poznaliśmy kompletną listę artystów i szczegółową rozpiskę Lech Polish Hip-Hop Festival. Dodatkowo przedstawiamy ostatnie kluczowe informacje organizacyjne. Dopełnieniem trzydniowego święta hip-hopu będzie odbywająca się dzień po festiwalu gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards.

Największe gwiazdy hip-hopu w Płocku.

W ciągu trzech festiwalowych dni (11-13 sierpnia) na kilku scenach przy płockiej plaży wystąpi ponad 100 artystów. Wśród nich znajdą się m.in. Quebonafide, Kizo, White 2115, Sokół, O.S.T.R., Peja, Donguralesko, Pezet, Bedoes, Białas, Tede, Borixon i Szpaku. To jeszcze nie wszystko! Płocki festiwal od zawsze słynął z promocji młodych talentów, więc nie inaczej będzie tym razem. W stolicy Mazowsza zagra mnóstwo młodych raperów, przed którymi droga do wielkiej kariery stoi otworem, przed płocką publicznością zaprezentują się m.in. Qry, Chivas, Szczyl, Asthma, Oliver Olson czy Catchup.

Dodatkowo festiwalowicze mogą liczyć na nietypowe występy, których nie znajdą nigdzie indziej. Swój showcase zaprezentuje wytwórnia QueQuality. Ciekawie zapowiada się koncert „Art Brut” duetu PRO8L3M, pierwszy taki w historii, podczas którego na scenie wystąpią
także wyjątkowi goście: Majka Jeżowska, Martyna Jakubowicz oraz zespół Wanda i Banda. Nietypowo zaprezentuje się również poprowadzony przez VNM-a Projekt Młyn – szybki i spontaniczny projekt, pierwszy raz na żywo. Ale… To jeszcze nie wszystko! Dla festiwalowiczów przygotowaliśmy specjalną niespodziankę, o której będzie głośno w całej Polsce. Pełna lista artystów wraz z godzinową rozpiską znajduje się w tym miejscu.

Każda edycja festiwalu przynosi wiele nowości. W tym roku zdecydowaliśmy się powiększyć teren i postawić na atrakcyjną infrastrukturę, w tym mocno rozbudowane pola namiotowe, mogące pomieścić znacznie więcej uczestników niż dotychczas. Uzupełnieniem całości będą strefy merchu, foodtrucków oraz partnerów festiwalu, w których każdy znajdzie coś dla siebie. By ułatwić poruszanie się przygotowaliśmy interaktywną i rozbudowaną mapę festiwalowego świata – mapę znajdziecie tutaj.

Imprezę poprowadzą Filip Rudanacja znany z Eska TV i Radio Eska, raperzy Proceente i Flint, a także aktywista hip-hopowy i YouTuber Yurkosky. Wszystkich uczestników rozgrzeją także DJ-e, którzy będą obecni na scenach i będą rozpoczynali oraz kończyli festiwalowe
dni.

Freestyle’owe wyżyny

To właśnie w Płocku odbyła się najsłynniejsza bitwa freestyle’owa w historii polskiego rapu. Legendarna potyczka między Gib Gibon Składem a Obrońcami Tytułu do tej pory budzi emocje. Warto pamiętać, że część uczestników wydarzeń sprzed 20 lat wystąpi na żywo podczas Lech Polish Hip-Hop Festival.

Spadkobiercą słynnej potyczki są bitwy, które odbywają się podczas płockiego festiwalu. W tym roku będzie to Betclic Rap Royale gromadzące topowych zawodników, dla których przeznaczona będzie rekordowa pula nagród – aż 33 tys. zł. Co istotne, bitwę wyróżnia możliwość obstawiania wyników walk za sprawą zakładów bukmacherskich Betclic, co jest absolutną nowością na polskim rynku.

Podczas Betclic Rap Royale wystąpi 16 zawodników, których oceniać będą Wini, Te-Tris oraz Yurkosky.
Całość poprowadzi Mateusz Kaniowski, a o muzyczny klimat pojedynków zadba DJ Soina.

Prestiżowe nagrody również w Płocku

Lech Polish Hip-Hop Festival zacznie się już w czwartkowe popołudnie i potrwa do sobotniej nocy. Ukoronowaniem trzydniowej imprezy będzie niedzielna gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards, którą poprowadzą Gabi Drzewiecka oraz Te-Tris. Specjalnie dla wydarzenia powstała największa scena w historii Orlen Areny. Nagrody zostaną wręczone w 18 kategoriach, a całość uświetnią wyjątkowe występy. Na miejscu
zagrają: ukraiński zespół Kalush Orchestra – tegoroczny zwycięzca Eurowizji, Peja Margaret, Szczyl, Jetlagz, Włodi, VaeVistic, Bonson i zespół Cukier.
Kto zostanie zwycięzcą? Tego jeszcze nie wiemy. Wiele zależało od publiczności, która mogła przez kilka tygodni wskazywać swoich faworytów i przez ten czas oddano ponad 650 000 głosów, co tylko pokazuje, jak istotnym wydarzeniem dla polskiego słuchacza jest Lech Polish Hip-Hop Music Awards.


Do zobaczenia w sierpniu na płockiej plaży. Karnety i bilety jednodniowe można kupić w tym miejscu. Liczba karnetów 2-dniowych oraz 3-dniowych jest ograniczona. Po wyczerpaniu tej puli dostępne będą tylko bilety 1-dniowe uprawniające do uczestnictwa w konkretnym dniu
festiwalu. Weekend 11-14 sierpnia 2022 roku będzie najgorętszym i najbardziej hip-hopowym weekendem w Polsce.