Młody Matczak, AF2 czy Achtung! Piątkowe premiery!

Młody Matczak, AF2 czy Achtung! Piątkowe premiery!

Mamy piątek, więc tradycyjnie już na naszym polskim rap podwórku – premierę ma kilka albumów! Dziś do sklepów i na serwisy streamingowe trafiły albumy od Maty – ” Młody Matczak” i „100 dni po maturze”. Nowy krążek od Reto – „W samo południe” i od Onara – „Achtung”. Całość zamyka premiera nowego krążka Almost Famous – „Almost Famous 2”. Jest co słuchać!

Na drugim krążku reprezentanta SBM Label znajdziemy łącznie 21 numerów (w tym dwa skity). Na krążku gościnnie udzielili się Quebinafide, White 2115, Taco Hemingway, Popek, Malik Montana i GOMBAO 33. Dodatkowo, jedynie w wersji preorderowej mogliśmy dostać krążek „100 dni po maturze”, który jest kontynuacją debiutanckiego albumu „100 dni do matury”.

Album zamówicie na 33mata.pl, kupicie w Empikach w całej Polsce i znajdziecie we wszystkich serwisach streamingowych.


Almost Famous, debiutując w 2017 roku albumem o tym samym tytule, wyznaczyli sobie szlak bez precedensu. Stawiając na mocne, organiczne bębny obudowane zewsząd gitarowymi fortyfikacjami, zainstalowali w ich centrum bezkompromisowy rap wychodzący daleko poza strefę komfortu ówczesnych brzmień hip-hopowego świata. DJ Eprom, odpowiedzialny również za mix i master całości, wzbogacił ją seriami ornamentalnych scratchy i cutów, które nieprzerwanie elektryzują przy kolejnych odsłuchach. Kiedy więc nadszedł czas kolejnego zderzenia niespokojnych globetrotterów, nikogo nie zdziwiła następna przeprowadzka.

Tam, gdzie znajdziecie drugi album, stoi już nowa forteca: wyższa, mocniejsza i pełna nowych rozwiązań, które odkryliśmy eksperymentując z zadziorną formą. Nie dajcie się zwieść kotłującej nawałnicy: jest chaotyczna tylko na pozór, a jej krzykliwe, energetyzujące przejawy to efekty starannie przemyślanych zabiegów. Warsztatowo sięgnęliśmy po do tej pory nieznane nam narzędzia, okiełznaliśmy ich wymagania i obdarowani nowym wymiarem swobody spuściliśmy ze smyczy drapieżną fascynację. Wchodzicie tu na własną odpowiedzialność: wnętrze zachwyca, ale zasady są nasze.

Album zamówicie na DefJam.pl i sprawdzicie w serwisach streamingowych.


Po ponad trzech latach od “BOA” ReTo powraca z nowym solowym materiałem. “W samo południe” to dopracowany krążek, który przeniesie słuchaczy na Dziki Zachód XXI wieku.

Kilka słów od ReTo:
Przedstawiam wam swój album, w okół którego kręciło się moje życie przez ostatnie dwa lata. Płyty, która jest najbardziej dopracowaną i spójną w mojej dotychczasowej dyskografi. Płyty, na którą sam musiałem poczekać. Wreszcie – płyty z której jestem zajebiście dumny. Włożyłem w nią całe swoje serce, usłyszysz jak bije. W samo południe.

Album zamówicie na Chillwagon.pl i odsłuchacie w serwisach streamingowych.


ACHTUNG” to kolejny album Onara, wydawany po trzyletniej przerwie od solowych działań. Wśród gości na płycie pojawi się m.in. Kizo, Kabe, Paluch oraz Lipa.

„Tytuł „ACHTUNG” miałem w głowie od dawna, czekałem tylko na odpowiedni moment do jego użycia. Chciałem zaznaczyć moment, w którym zaszła we mnie zmiana, w którym otworzyłem się na inną muzykę, na nowych ludzi, nowe rozwiązania, nawet na sam proces tworzenia muzyki w studio. Album „ACHTUNG” jest płytą, której poświęciłem bardzo dużo czasu i serca, zaprosiłem mnóstwo gości, z którymi ruszyliśmy w różne ciekawe podróże muzyczne. Po wydaniu wielu albumów, myślę, że ciężko jest znaleźć jakąś nową ścieżkę, świeże spojrzenie na muzykę. Czuję, że przy tej płycie pozostałem sobą, robiąc nowe rzeczy.” ~ Onar o swoim nadchodzącym krążku.

Album zamówicie na Preorder.pl i odsłuchacie w serwisach streamingowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.