XII Edycja Up To Date Festivalu za nami! || Relacja

XII Edycja Up To Date Festivalu za nami! || Relacja

XII Edycja białostockiego festiwalu Up To Date za nami, a ja już czekam na kolejną bo jak zawsze, było pięknie!

Od 2016 roku, rok w rok odwiedzam Up To Date Festival. Nie wyobrażam sobie lepszego zakończenia wakacji, jak i sezonu festiwalowego, niż właśnie podczas białostockiego festiwalu. XII edycja Up To Date Festivalu po raz kolejny pokazała, że organizatorzy potrafią stanąć na wysokości zadania i stworzyć unikatowe wydarzenie, zaprosić świetnych artystów i wykreować niesamowity klimat wydarzenia.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba

Tegoroczną edycję w całości spędziłem na Stadionie Miejskim. (żałuję że odpuściłem koncert zamknięcia, ale praca niestety) I nie będę ukrywał że interesowały mnie głównie koncerty rapowe. Podczas tegorocznej wystąpili Zdechły Osa, Hałastra, Belmondo i Młody Dzban, a były to koncerty które koniecznie chciałem zobaczyć. Zobaczyłem i bawiłem się świetnie!

Techno i ogólnie muzyki elektronicznej słucham ostatnio rzadko (choć wpadam co jakiś czas na dobre numery które poźniej jakiś czas zapętlam) i większość artystów nie wiele mi mówiła. Ale jestem zdania że po to są festiwale, żeby poznawać nowych artystów. Nie napiszę wam kto wywarł na mnie większe, bądź mniejsze wrażenie, bo po rapowych koncertach wpadłem w wir występów na Pozdro Techno Stage i po prostu dałem się ponieść muzyce (do tego stopnia że zapomniałem robić zdjęcia). Klimat po prostu nie do podrobienia.

Krótkie after movie znajdziecie tu:

Było bezpiecznie i było dobrze!

Po raz drugi festiwal został zorganizowany w dobie pandemii. I po drugi raz w tych okolicznościach było bezpiecznie! Gratulacje!
Przez pandemię (jak podejrzewam) sceny były trochę mniej oddzielone, przez co, kiedy stało się trochę dalej od sceny Jelenia to dało się miejscami słyszeć to co się dzieje na scenie Czwórki i odwrotnie, ale wystarczyło podejść bliżej żeby wszystko było elegancko 😉 (Może za rok uda się wrócić do tego, że sceny oddzielała gruba żelbetonowa ściana w głębi parkingu.)

Dużym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyło się stoisko z festiwalowymi rzeczami, podobnie z resztą było ze stoiskiem „Wyślij pocztówkę do Babci”, kolejka była długa, chyba że udało Ci się przyjść na imprezę trochę wcześniej.

Nie można też było narzekać na brak jedzenia czy alkoholu. Stoisk była odpowiednia ilość i stanie w kolejkach nie było jakoś mocno uciążliwe.

Można jedynie narzekać na zimno, ale pogody zamówić się niestety nie da (jeszcze)

XII edycja Up To Date Festivalu…

…była mega mocna! Festiwal po raz kolejny pokazał mi magię odkrywania nowej muzyki (część artystów wyszukałem i wrzuciłem na moje playlisty). Organizatorzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania (o czy pisałem we wstępie) i dali nam event najlepszej jakości w sam raz na koniec sezonu! Nie mogę się doczekać kolejnej edycji która, mam nadzieję, będzie wolna od obostrzeń i ograniczeń jakie mamy teraz.

Jak to czytacie, to rezerwujcie sobie datę 2-4 września 2022 roku i wpadajcie na Up To Date Festival, bo drugiego takiego eventu nie znajdziecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.