Na magnetofonowej taśmie || Nowy klip promujący „Respect For Tape”

Na magnetofonowej taśmie || Nowy klip promujący „Respect For Tape”

” Na magnetofonowej taśmie” to drugi po „…na kasetach” singiel zapowiadający album „Respect For Tape”. W numerze ” Na magnetofonowej taśmie” udzielili się Nullo, L.U.C. i PIH. Za produkcję utworu odpowiada Magiera.

Numer dostępny jest w serwisach streamingowych, a preorder krążka ma wystartować wkrótce.

Projekt Respect For Tape to hołd oddany kasecie magnetofonowej – nośnikowi przechowującemu nie tylko wyjątkową muzykę, ale również piękne wspomnienia. Ktoś pomyślałby, że to jedynie kilkadziesiąt metrów taśmy zawiniętej w kawałku plastiku, jednak dla wielu to coś znacznie więcej. Dzięki kasecie upływ lat jest jedynie pozorny – wraz z wciśnięciem przycisku PLAY, słuchacz może przenieść się w dowolną czasoprzestrzeń przy dźwiękach głębokiego basu i rytmicznych werbli.

Respect For Tape tworzono z czystej zajawki i kolekcjonerskiej pasji, w których nieustannie tli się młodzieńczy zapał. Główną ideą niniejszej inicjatywy jest powrót do lat 90-tych, kiedy to miłośnicy rapu ubrani w baggy przemierzali pewnym krokiem osiedle, słuchając boombapowych brzmień zza oceanu i pierwszych nagrywek lokalnych emcees płynących z bateriożernych walkmanów.

Gusta młodych słuchaczy żyjących w czasach konsoli Pegasus i gumy Turbo kształtowały się inaczej niż obecnie. Kanały telewizyjne, takie jak MTV czy VIVA, stacje radiowe, lokalne sklepy muzyczne, weekendowe giełdy – wszystko to było ówczesnym YouTubem, Spotify’em czy Soundcloudem. Nierzadko też kolega z nagrywarką CD i dostępem do internetu stanowił przepustkę do muzycznego świata. Niedostępność potęgowała apetyt. O muzykę było trudniej, ale czy to oznacza, że było gorzej

Klip chcemy zadedykować wszystkim hiphopowym artystom, których niestety już z nami nie ma, a także oddać hołd wynalazcy kasety magnetofonowej – Lou Ottensowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.