PLHHMA 2021 || Takie wydarzenia powinny się dziać!

PLHHMA 2021 || Takie wydarzenia powinny się dziać!

Za nami pierwsza edycja PLHHMA – Polish Hip Hop Music Awards! Podczas pierwszej edycji imprezy, rozdano nagrody w 18 kategoriach, a na scenie wystąpiło 20 artystów, którzy wykonali swoje numery w nowej aranżacji, przy muzyce zagranej przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza.

Największym wygranym PLHHMA okazał się Quebonafide, który zgarnął aż cztery statuetki – Za Album rokuRomantic Psycho” oraz Artystę roku, a także za Kooperację rokuQuebonafide feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA” i Video roku – Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ. Mocno została też doceniona wytwórnia SBM Label, której reprezentanci zdobyli trzy statuetki – w kategorii Label Roku, za Wydarzenie Roku, którym zostało #HOT16CHALLENGE2, oraz w kategorii Debiut Roku, gdzie złotą statuetkę dostał Mata za album 100 dni do matury”.
Łona i Webber otrzymali dwie nagrody, w kategorii EP-ka Roku, za EP-kę Śpiewnik Domowy” i w kategorii Utwór Roku, za numer „Echo”.

Statuetkę w kategorii Odkrycie Roku otrzymał Asthma. Atutowy został Producentem Roku, a Steez otrzymał wyróżnienie w kategorii Instrumentalnej Płyty Roku za Lost Tapes 001″.
Nagrody za Singiel Roku i Featuring Roku dostali Guzior i Oskar za singiel „FALA”.
Undadasea zgarnęła nagrodę za Zespół Roku, natomiast za Undergroundowy Album Roku statuetkę odebrało stołeczne WCK za album SKŁAD KRU.
JWP/BC i „Koledzy. Mixed by Falcon” zostało wyróżnione nagrodą za Mixtape Roku, a nagrodę dla DJ-a Roku otrzymał DJ Falcon1.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

Zbudowana specjalnie na Polish Hip Hop Music Awards scena, robiła ogromne wrażenie, wykonane przez zaproszonych artystów utwory, pod nową aranżację zagraną przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną pod batutą Jacka Piskorza brzmiały naprawdę mocarnie (może by tak zrobić z tego album? ;> ) , statuetki z brązu zaprojektowane przez Marka Stankiewicza wyglądają świetnie i rzeczywiście są ciężkie. Szkoda jedynie że nie wszystkim udało się dotrzeć na miejsce żeby odebrać je osobiście. Cała impreza wyglądała i brzmiała naprawdę mocno! W każdym elemencie PLHHMA widać było, że włożono naprawdę ogromną ilość pracy w to, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik… i było!

Krótką fotorelacje znajdziecie pod tym linkiem.

Polish Hip Hop Music Awards to wydarzenie, które powinno się dziać co roku i z tego co wiem będzie! Do tego w przyszły roku organizatorzy zapowiedzieli edycję dwudniową, która ma stać się festiwalem. Właśnie tak powinno wyglądać rozdanie hip hopowych nagród!
Widzimy się mam nadzieję za rok! Elo