Droga Mistrza || Peja z nowym klipem! Gościnnie VNM!

Droga Mistrza || Peja z nowym klipem! Gościnnie VNM!

W sieci ukazał się teledysk do numeru ” Droga Mistrza”, który promuje 21 długogrający album Rycha Peji zatytułowany „Ricardo”. W utworze gościnnie udzielił się VNM, za produkcję odpowiada Magiera. Album ukazał się 21 maja, a zamówicie go na https://pejaslumsattack.com, oraz kupicie w Empiku.

RPS Enterteyment z dumą przedstawia 21 długogrający album Rycha Peji zatytułowany Ricardo. Początkowo miała to być wiosenna epka poprzedzająca pełnowymiarowy, jesienny album. Jednak nagromadzone pomysły nie pozwoliły duetowi Peja x Magiera poprzestać na 30 minutowej oprawie, którą w pewnym momencie postanowili znacznie wydłużyć.

Rozpoczęło się od współpracy z legendą poznańskiej/polskiej sceny donGuralesko. Panowie ostatni raz pracowali wspólnie blisko 15 lat temu. Przyszedł zatem długo wyczekiwany moment by ponownie połączyć siły. Efektem spotkania jest mocno hiphopowy (a jakże!) utwór „Flow Most Go On” nawiązujący do najbardziej klasycznych dokonań oby artystów.
Po DGE przyszedł czas na kolejnego  technicznego mistrza, którym niezaprzeczalnie jest VNM. Utwór „ Droga mistrza” to wysoko ustawiona poprzeczka zarówno dla samego gospodarza jak i wciąż rapujących rówieśników Peji. A więc mamy progres. „Jak Nipsey” to mainstreamowe klimaty podane na pulsującym bicie podlanym wokalizami Sztossa. Całość brzmi naprawdę obiecująco. Kolejni z zapowiedzianych gości to Simpson, który dał się poznać szerzej w utworze „Richtown” oraz John Mojo, który swoim refrenem spiął całość w klamrę pod tytułem „Target”. Kolejny dowód na to, iż artyści, z którymi nie pracował jeszcze tytułowy „Ricardo” mają mu wiele do zaoferowania, bo numer jest naprawdę solidny. Jeśli jesteśmy przy gościach wymienimy tu jeszcze duet HAŁASTRA, który gościnnie pojawił się w utworze Jak młot na obłędnie szaleńczym bicie Magiery. Mocny ekspresyjny rap Peji w nowocześniejszym opakowaniu będzie tym, co artysta przemyca nam od ponad 2-3 lat.
Podobnie jak w numerze „Mindset”, który można w pewien sposób traktować jak kontynuację Maybacha z tym, że niekoniecznie (w utworze artysta nawiązał do tego kawałka). Na płytę zostali po raz kolejny zaproszeni goście zza granicy. W utworze „Wszyscy umrzemy” pojawi się reprezentant sztokholmskiej sceny Shazaam znany ze współpracy z Peją na płycie CNO2 (utwór Radio Wolna Europa) oraz artysta z Meksyku – Perro ZW. Ten ostatni w znaczący sposób wpływa na klimat utworu.
Ten pierwszy sprawia, iż z przyjemnością obserwujemy jak muzyczne sztamy podobnie (jak w przypadku rapera Clementiono) utrzymują się na lata.
Na albumie pojawią się również dwie bardzo zasłużone postaci sceny z rocznika Rycha i jedna wiodąca na rynku nowej szkoły (utwory: Smak życia, Kierap oraz Dzień Sądu). Akurat te osoby zostawimy sobie na dalsze, końcowe ogłoszenia. Na osobną uwagę zasługują typowo solowe utwory „Przystań” i „Pamięć absolutna”.
Ten drugi to ukłon w stronę zamykających poprzednie albumy relaksujących klimatów w stylu Hiphopeja, Happy End czy choćby Brick Phone Rap.
Ricardo to zatem zestaw 15 premierowych utworów, które nie są ostatnim słowem Rycha i Tomka w 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.