Up To Date Festival drugim najlepszym festiwalem w 2019 roku!

Up To Date Festival drugim najlepszym festiwalem w 2019 roku!

Po tygodniach oczekiwań poznaliśmy oficjalne wyniki najważniejszego plebiscytu poświęconego muzyce elektronicznej oraz kulturze klubowej i festiwalowej w Polsce. Ponownie na krótkiej liście nagrodzonych znalazł się Up To Date Festival. Tym razem doceniono edycję z 2019 r.

DRUGIE MIEJSCE W PLEBISCYCIE NA FESTIWAL ROKU 2019
DLA UP TO DATE FESTIVAL

W uzasadnieniu czytamy:
„Up To Date już dawno wykroczył poza ramy „zwykłego” festiwalu stając się czołową marką sceny (nie tylko) elektronicznej. Białostocki festiwal rozwija się na naszych oczach w zatrważającym tempie, którego nawet pandemia nie jest w stanie powstrzymać. Jubileuszowa, 10. edycja, przyniosła wiele pięknych występów i chwil wzruszeń, których Dtekk, dyrektor artystyczny festiwalu, nie krył wraz z jego zakończeniem”.
więcej o konkursie pod poniższym linkiem
MUNO.PL/FESTIWALROKU

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

NAGRODA SPECJALNA DLA JĘDRZEJA „DTEKKa” DONDZIŁO

W tegorocznej edycji konkursu postanowiono przyznać także nagrody specjalne, jedyne które redakcja magazynu muno.pl przyznaje według własnego uznania, a nie w ramach otwartego głosowania. Jedna z nagród specjalnych została przyznana scenie klubowej.

Tak tę nagrodę opisuje redakcja muno.pl:
„Nagroda ma szczególny charakter. Nie ma związku z historią sceny klubowej. Dotyczy tego, czym polska scena klubowa jest dziś i jak funkcjonuje w obliczu największego kryzysu, z jakim musiała się dotąd mierzyć. (…)

Nagrodę tę postanowiliśmy złożyć na ręce osoby, która w naszym odczuciu utożsamia w swojej postawie i działaniu to, co najlepszego rodzima scena klubowa ma do zaproponowania. Dlatego statuetkę tę otrzymał Jędrzej Dondziło aka Dtekk, człowiek, który od lat nie tylko rozwija swoją pasję i autorską wizję funkcjonowania w obszarze kultury klubowej. Swoimi poczynaniami Dtekk udowadnia, że kultura klubowa to kultura szacunku, emancypacji i edukacji. Trudno znaleźć kogoś, kto wyszedłby równie daleko poza czysto hedonistyczny charakter clubbingu i starał się za jego sprawą uczynić możliwie jak najwięcej dobra dla ogółu społeczeństwa, w tym dla osób, które ze sceną klubową nie mają nic wspólnego.

Rozwijanie świadomości, budowanie siły sceny w oparciu o jej najlepsze wartości, stawianie na jakość i autentyczność ponad korzyści – wierzymy, że nagrodzenie Dtekka to nie tylko uhonorowanie lat jego ciężkiej pracy jaką wykonał jako DJ, producent, promotor, animator, booker, współorganizator Up To Date czy właściciel klubu FOMO. To przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak rodzima scena klubowa powinna wyglądać i co sobą reprezentować. Wierzymy, że taka scena istnieje i dojdzie do głosu, gdy tylko znów będziemy mogli wspólnie wrócić na parkiet.
Więcej na temat nagrody pod poniższym linkiem
MUNO.PL/NAGRODYSPECJALNE

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Tak ogłoszone wyniki skomentował sam nagrodzony, Jędrzej Dondziło:
„Jestem zszokowany przyznaniem mi nagrody takiego kalibru. Czuję się niegodzien przyjmowania nagrody dla całej sceny, gdyż od niepamiętnych czasów czułem się w niej małym trybikiem, który robił po prostu swoje. Jednakże zawsze starałem się działać w zgodzie ze swoimi przekonaniami, że warto pracować na dobro wspólne. Dlatego dziś niezwykle wzruszające jest to, że zostało to zauważone. Od zawsze wierzyłem w naszą scenę, bo niosła mnie muzyka i ludzie, którzy ją tworzą. Jest dziś ona zupełnie inna niż nasze niegdysiejsze, szczeniackie o niej wyobrażenia. Zasłona jej idealizacji opadła, scena jest dziś też dużym rynkiem i zmienia to jej kształt. Nowe pokolenia wchodzą na nią na zupełnie innych zasadach. W obliczu tego wszystkiego cieszę się bardzo, że wciąż możemy pokazywać, że nie trzeba koniecznie płynąć z prądem. Dziękuję bardzo wszystkim przyjaciołom za wsparcie i możliwość pracy z nimi nad wszystkimi naszymi projektami, a naszej publiczności za niekończący się strumień energii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.