DAMN2K20 | Bedoes | Pono || Wracam po przerwie, a tu nowe rzeczy!

Wracam sobie po sylwestrowo-noworocznej przerwie od internetu, a tu w sieci całkiem sporo nowych rzeczy. W sieci ukazał się film non-profit „ DAMN2K20 ” z udziałem wielu artystów, w tym duetu Pro8l3m, Bedoes i Lanek wrzucili kolejny singiel z nadchodzącej płyty, Kabe nagrał teledysk do numeru „EURO”, a Pono z nowym numerem. A to nie wszystko!


DAMN2K20

Dokładnie w ostatnim dniu roku ma miejsce premiera filmu non-profit „ DAMN2K20” opisującego bezprecedensową rzeczywistość AD2020. Jest audiowizualnym eksperymentem łączącym różne wymiary sztuki i ekspresji. Jest to nasza interpretacja minionego roku.

Luźny, spontaniczny pomysł w pierwszych miesiącach lockdownu “początkującego reżysera z Sosnowca”, jak mówi o sobie sam reżyser, przerodził się w jeden z najciekawszych projektów kreatywnych tego roku. Blisko stuosobowa ekipa przyjaciół, techników branży filmowej i celebrytów zaangażowała się całkowicie non-profit – w tym występujący gościnnie modelka i aktywistka projektu SEX-ED Anja Rubik, aktor Janusz Chabior, czy duet PRO8L3M. Można powiedzieć, że nasz film to niepowtarzalny produkt chwili, może gdyby nie Covid, aktorzy/ki, modele/ki, i muzycy byliby zajęci innymi planami zdjęciowymi i występami, znajomi byliby na codziennej zmianie w pracy, a opustoszałe miejsca w których kręciliśmy sceny tętniłyby życiem.

Dzięki DAMN2K20 zawarliśmy przyjaźnie i kolaboracje o których na wczesnym etapie Projektu nie zdarzyło się nam nawet marzyć. Ten film dał nam wszystkim możliwość wyrazić kreatywnie to czego doświadczyliśmy w pogmatwanej, paradoksalnej rzeczywistości tego roku.

Od reżysera: Każdy dał z siebie ile mógł, czas, sprzęt, umiejętności. Jestem niezwykle wdzięczny wszystkim osobom, które zgodziły się i pomogły w projekcie, który urodził się w mojej głowie. Dziękuję za Waszą pracę, trud, zaufanie i to całkowicie za darmo. Bez Was nie byłoby tego projektu, życzę Wam wszystkim lepszego 2021!

Bedoes & Lanek – TOA$T /

W Sylwestra ukazał się klip do numeru „TOA$T” od Bedoesa i Lanka, który promuje album „Rewolucja Romatyczna”, który ma się ukazać 15 stycznia 2021 roku. W teledysu wystąpili: Rewolucjonistki i Rewolucjoniści, oraz Bedoes, Lanek, KUQE 2115, Blacha 2115, Flexxy 2115, Athletico 2115, Kevin, Szpaku, Solar, Mr. Polska, Puszka i Skrzypa, Gretzkii, White 2115

Z dala od zgiełku i blichtru, w murach niewieścińskiego pałacu Bedoes i Lanek nabrali dystansu do otaczającego ich świata i zrozumieli go z innej perspektywy. W nowej opowieści nie ma już baśniowych elementów. Rzeczywistość przytłacza jak nigdy wcześniej, euforia i rozpacz idą ze sobą w parze, a osiągnięte sukcesy napawają równie mocno radością, co lękiem. W skąpym świetle ulicy, gdzie wrogowie czają się na każdym kroku, można ufać tylko najbliższym przyjaciołom, których lojalność jest teraz szczególnie ważna. W podzielonym społeczeństwie wzbiera wściekłość i tylko stanowcza reakcja może powstrzymać jego postępujący upadek. Narastający bunt musi znaleźć ujście, ale nienawiść i zło trzeba zwyciężyć miłością. Stary ład kończy się na naszych oczach, a przyszłość jest w rękach tych, którzy wezmą odpowiedzialność za los pokolenia. Przyszedł czas na rewolucję.


„Euro” to kolejny teledysk od Kabe promujący album „Mowgli”, który ukazał się w listopadzie 2020 roku.
„MOWGLI” to drugi solowy album Kabe, który ukaże się na rynku nakładem wytwórni QueQuality w listopadzie 2020 roku. Krążek jest swego rodzaju księgą miejskiej dżungli, składającą się z 14 pozbawionych kompromisów utworów. Wolny od schematów i prostolinijnych rozwiązań. Znajdziemy tutaj wiele inspiracji sceną francuską, która stanowi mocny fundament twórczości rapera.

Za produkcję całej płyty odpowiada Opiat, producent znany do tej pory z wielu kolaboracji z Kabe. Przyjaźń i naturalna chemia między raperem, a producentem poskutkowała spójnym i świetnie brzmiącym projektem.

Album zamówicie na QueShop.pl


SynAlkaPono – Schody ft. Kabe

Na nowym kanale ESAPE ukazał się nowy numer od Pono, z gościnnym udziałem Kabe, który zapowiada album „PONDEMIA”, którego data premiery nie jest jeszcze znana.


Kolejny singiel „Jaramy” z nadchodzącej płyty Reny pt. „Na swoim” w sam raz na Sylwestrową domówkę. Producentem kawałka jest Młody Beats a na zwrotkę Rena zaprosiła Teabe. To kawałek muzycznie lekki, taneczny z wiadomym przekazem. Tak więc łapcie bucha mordki i bawcie się przy kawałku całą noc. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2021.

Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.