Up To Date Festival 2020, czyli „Miłość, Techno, Dezynfekcja”!

Up To Date Festival 2020, czyli „Miłość, Techno, Dezynfekcja”!

W dziwnych i ciężkich czasach, kiedy duża większość tegorocznych festiwali została odwołana, albo przeniesiona na przyszły rok, w Polsce, w stolicy Podlasia organizatorzy Up To Date Festival 2020 stwierdzili „Zesramy się, ale zrobimy ten festiwal” i tak, odbyła się 11 edycja białostockiego festiwalu, która była jednocześnie jedną z najciekawszych edycji.
Podczas rekordowych sześciu dni w Białymstoku, wystąpiło blisko 70 artystów ze sceny elektronicznej oraz hip hopowej, a całość odbyła się w kilku lokalizacjach, tych znanych z poprzednich edycji, ale też zupełnie nowych, jak na przykład łąka na której odbyła się impreza Secret Location. Osobiście byłem na festiwalu przez 3 dni, na Stadionie Miejskim i krótko mówiąc, było warto!

Up To Date Festival 2020

„No Mask, No Rave”

Żeby wejść na teren festiwalu, trzeba było wypełnić deklarację zdrowia, zmierzyć temperaturę, zdezynfekować ręce (ewentualnie we własnym zakresie siebie wewnętrznie). Na terenie festiwalu stały gęsto rozmieszczone automaty do dezynfekcji, które cieszyły się sporym zainteresowanie, ludzie (w tym roku w ograniczonej ilości) chodzili w maseczkach do ostatnich momentów festiwalu i nikt nie miał z tym problemu, każdy dopasował się do warunków. Między koncertami, z głośników leciał komunikat przypominający o zasadach panujących na tegorocznej edycji. Ludzie zachowywali dystans w tańcu, ale też w strefach gastro. Wszystko z zachowaniem zasad dotyczących reżimu sanitarnego, Jeśli więc szukacie działających sposobów na to, jak powinno wyglądać duże, czy też mniejsze wydarzenie w czasie pandemii, to szukajcie ich u organizatorów Up To Date Festivalu, bo oni znaleźli sposób i wyszło im to naprawdę świetnie!

Line Up był mocny, choć ilość biletów była ograniczona.

Tegoroczna edycja była zapowiadana jako festiwal On-Line z niewielkim udziałem publiczności i ten niewielki udział był widoczny. Najwyższą frekwencję mogliśmy zauważyć w czwartek. Wtedy też na Stadionie Miejskich wystąpili Rasmentalism, Mata i Bedoes którzy przyciągnęli na festiwal największe tłumy, grając jednocześnie mega mocne koncerty. Piątek i sobota to już zauważalny spadek frekwencji, choć i tu pod scenami nie zabrakło zamaskowanych, tańczących i dobrze bawiących się ludzi.
Wiele osób (patrząc na wyświetlenia pod transmisjami) zdecydowało się na edycję on-line. A same transmisje z koncertów na kanale festiwalu nadawane były w naprawdę wysokiej jakości.

Up To Date Festival 2020

Zorganizowanie tak dużego wydarzenia muzycznego, w tak trudnych dla muzycznych wydarzeń czasach to trudna sztuka, ale organizatorzy białostockiego festiwalu są świetnym przykładem że można i da się to zrobić w naprawdę mocnym stylu, zachowując przy tym część elementów znanych z poprzednich edycji i dopasowując je do trudnych warunków jakie mamy obecnie. Podczas tegorocznej edycji było pięknie, była miłość, było techno, był rap i była dezynfekcja. Mam nadzieję że za rok, podczas XII edycji, zobaczymy się już w dużo większym gronie, bez masek i bez ograniczeń, ale równie bezpiecznie jak w tym roku i latach poprzednich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.