Lego ze specjalną serią dla dorosłych! Powitajcie Lego Art!

Lego ze specjalną serią dla dorosłych! Powitajcie Lego Art!

Lego wprowadza nową serię zestawów dla dorosłych. Klocki duńskiej marki posłużą do odtwarzania wizerunków postaci ze znanych komiksów, filmów i osobowości świata popkultury.

Zestawy serii Lego Art będą składać się z płytek i drobnych elementów, umożliwiających układanie wizerunków Marylin Monroe z obrazów Andy’ego Warhola, portretów Beatlesów, czy postaci takich jak Iron Man czy Sith ze Star Wars.

Lego Art Press Release with Marilyn Monroe, The Beatles, Iron Man ...

Każdy z zestawów posiada element umożliwiający zawieszenie „obrazu” na ścianie, płytkę z sygnaturą. W przypadku takich zestawów jak Marylin Monroe czy The Beatles instrukcja zawiera cztery propozycje, a z klocków w danym czasie będzie można stworzyć jedną. Lego zapowiada też, że do zestawów dołączy nowy, przeprojektowany rozdzielacz do klocków, by umożliwić układanie kolejnych wersji. Do klocków dołączone będą podcasty w języku angielskim z muzyką, do słuchania podczas składania.

Lego, powołując się na swoje badania na dziewięciu rynkach, pisze, że 73 proc. dorosłych zadeklarowało poszukiwanie coraz to nowych sposobów relaksu. – Wierzymy, że dzięki tym projektom możemy zainspirować fanów filmu, miłośników sztuki, muzyki i designu do zanurzenia się w świecie sztuki i kreatywności związanej z ich idolami – mówi Louise Elizabeth Bontoft, Senior Design Director w Lego Group, cytowana w komunikacie.

Zestawy mają trafić do sprzedaży 1 sierpnia 2020 roku. Ich cena katalogowa w Polsce to 549,99 zł.

Źródło: https://businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.