Disco Noir, SZUM, Bartek czy 1978, czyli weekendowe premiery płytowe!

Disco Noir, SZUM, Bartek czy 1978, czyli weekendowe premiery płytowe!

Miniony weekend, a konkretnie piątek przed weekendem obfitował w wiele płytowych premier. Ukazały się albumy od Tedego – ” DISCO NOIR”, EP-ka duetu Miętha – „Szum”, album Małacha – „Bartek”, nowy krążek Wigora Mor.W.A. – „1978”, czy album wytwórni SBM Label – „Hotel Maffija”.


5 czerwca ukazał się nowy album duetu Tede & Sir Mich – „DISCO NOIR”. Album równo o północy wylądował na wszystkich platformach streamingowych, a na YouTube TEDEWIZJA miarowo z godziny na godzinę pojawiały się numery odkrywające zawartość płyty. Warto wspomnieć o tym, że wydanie fizyczne “Disco Noir” w Limitowanej Wersji Preorderowej wyprzedało się w dniu premiery do ostatniej sztuki! Zjawiskowe wydawnictwo zostało wyprodukowane przez Macieja Maj. Za oprawę graficzną odpowiada Bartosz Deja, natomiast zdjęcia dostarczył Jan Kriwol przy dyrekcji artystycznej Michała Rejenta dla PLNY Textylia. Zapraszamy do odsłuchu “Disco Noir” oraz zakup wersji standardowej na ww.tede.shop oraz www.asfaltshop.pl 

Tede o płycie “DISCO NOIR”:
“Pewnego gorącego dnia, stojąc na karaibskiej plaży, postanowiłem spróbować czegoś zupełnie nowego na swojej muzycznej drodze. Tak powstał pomysł na DISCO NOIR. Połączenie parkietowego rytmu z rapem. Nie daj się zwieść pozorom, disco to niekoniecznie musi być cukierkowe brzmienie i teksty o niczym – ta płyta nie jest cukierkowa i jest bardzo o czymś. Jest o życiu, o poszukiwaniu, o zagubieniu, o tym wszystkim czego doświadczam na mojej drodze. Moje życie jest jakie jest, nie oszukujmy się – moje życie to melanż. Ta płyta jest o tym, o melanżu i jego mrokach. To mroczna dyskoteka – DISCO NOIR.”

Album zamówicie na AsfaltShop.pl

„To mój drugi solowy album, ósmy uwzględniając projekty z Rafałem i „Tempo Mixtape”. Przez ten czas zagraliśmy sporo koncertów, zjeździliśmy całą Polskę i większość Europy, poznaliśmy mnóstwo niesamowitych osób.

W międzyczasie dużo pozmieniało się prywatnie, żona, córka, dorosłe i odpowiedzialne życie wjechało na pełnej. Nowe obowiązki i zmiany priorytetów życiowych zmusiły mnie to spojrzenia na świat trochę inaczej. Zrezygnowałem z rzeczy, które były przyjemne ale skutecznie zaburzały działanie i trzeźwe myślenie.

Ostatnie pół roku dzieliłem czas pomiędzy rodzinę i studio. Efektem tej pracy jest nowa płyta, zabrzmi banalnie, ale to najlepszy materiał jaki zrobiłem….

Czternaście nowych numerów, na których gościnnie pojawili się: Rufuz, KęKę, Paluch, Ero, Shellerini, Zbuku, Grizzlee.

Za produkcję muzyczną odpowiada Szwed Swd, Zbylu, Magiera, 2Check, PSR oraz moja skromna osoba. Zająłem się również aranżami, w których pomagał mi Mikołaj Grzywacz. Mikołaj – serdecznie dziękuję za wszystkie smaczki instrumentalno-wokalne na tym projekcie. Skrecze dołożył niezawodny DJ Shoodee.

Album zamówicie na http://bartek.360clth.pl

W piątek prawem niespodzianki na platformach streamingowych miejsce miała premiera albumu Miętha “Szum”. Drugie wydawnictwo duetu Miętha nakładem Asfalt Records promuje teledysk do tytułowego utworu, za który odpowiada Karolina Wilczyńska oraz Piotr Książek (Warsaw Streets). “Szum” to 7 luźnych kompozycji, które wskazują na potencjalne brzmienie kolejnego albumu planowanego wydawniczo na jesień 2020. Jak mówią sami artyści: “Szum, to rozgrzewka przed maratonem, a także podziękowanie dla fanów, którzy od premiery Audioportretu wyczekują kolejnych kompozycji.„. Równolegle z premierą płyty “Szum” na streamingach uruchamiamy przedsprzedaż wyjątkowej Limitowanej Edycji Specjalnej tytułu, która została wydana na CD w nakładzie ograniczonym do 500 egzemplarzy. Za zapakowanie albumu w stylowy czarno biały digipack oraz identyfikację graficzną towarzyszącą płycie odpowiada Luiza Augustyn działająca pod pseudonimem “luimalui”. Postprodukcją (mix i mastering) całego krążka zajął się niezastąpiony w tej dziedzinie ENZU. 

Album zamówicie na AsfaltShop.pl

Minione 2 lata to dla Wigora okres bardzo intensywnej pracy nad nowym solowym albumem. Skupienie całej twórczej energii zaowocowało dwupłytowym materiałem „1978”, na który składa się aż 27 premierowych nagrań. Jak łatwo się domyślić tytuł nowego projektu nawiązuje do daty narodzin artysty. Sam raper uważa, że jest to najbogatsze, najciekawsze i najbardziej dopracowane wydawnictwo w jego karierze. Album „1978” ma bardzo przekrojowy charakter i nawiązuje do różnych etapów życia artysty. Nie zabrakło na nim zarówno odważniejszych emocjonalnych treści, jak też bardziej stonowanego spojrzenia na rzeczywistość z perspektywy dojrzałego i doświadczonego 40-latka. „1978” to wyjątkowo osobista płyta.

Goście na nowej solówce to kolejny istotny element całej układanki. Na „1978” usłyszymy featy wielu cenionych raperów i DJ-ów. Od strony producenckiej gospodarza wspomogli: PSR, O.S.T.R., soSpecial, R@V, Stona, Szczur JWP, Gajos, D3W, TMK Beatz, Flez Beats, Andrzej Dybiec, Trojak, Greggs oraz WDK

W dniu premiery krążka ukazał się teledysk z gościnnym udziałem O.S.T.R.-a, który promuje ten album!

Artyści z SBM Label wyjechali na wspólne wakacje, czego efektem jest album „Hotel Maffija”.

Hotel Maffija to powstający w tym momencie projekt muzyczny. O jego koncepcji wypowiedziała się sama ekipa.

“Pomysł wspólnego wyjazdu w naszych głowach kłębił się od conajmniej kilku lat, ale okoliczności nigdy na to nie pozwalały. Z pomocą przyszły odwołane koncerty. Jesteśmy na Kaszubach, wynajęliśmy dom, zbudowaliśmy na miejscu dwa polowe studia. Gramy na konsoli, jemy, śpimy, spacerujemy, freestylujemy i nagrywamy kawałek za kawałkiem. Wszystko powstaje na bieżąco od muzyki, przez video, oprawę graficzną po to co dzieje się w internecie. Wszystko rejestruje kamera. Jeśli nic nas nie zatrzyma 6 czerwca Hotel Maffija stanie się debiutancką płytą SB Maffiji. Trzymajcie za nas kciuki.”

Album zamówicie na SBMStore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.