StoproRap oficjalnie sprzedane, Pawbeats na Patronite || #DziejeSie

StoproRap oficjalnie sprzedane, Pawbeats na Patronite || #DziejeSie

Wini potwierdził dziś w swoich social mediach że wytwórnia StoproRap została sprzedana, Pawbeats startuje z nowym projektem i rusza z kampanią na Patronite, do Brain Dead Familii dołącza nowy artysta, a Holak wrzuca nowy teledysk. #DziejeSie


Wini potwierdził dziś w oficjalnym oświadczeniu, że wytwórnia StoproRap została odsprzedana wytwórni MyMusic.

Oświadczenie dotyczące wytwórni StoproRap®

Żyjemy w czasach, w których wszyscy chcą wszystko wiedzieć.
Nigdy nie czułem potrzeby tłumaczenia się z czegokolwiek,
do czego mam nadzieję zdążyliście się przyzwyczaić na moich socialach, na których to bardzo rzadko zdarzy mi się odpowiadać.
Nie mniej jednak, pozwolę sobie na mały komentarz dotyczący wytwórni StoproRap.

Dla mnie osobiście ta formuła się już wyczerpała.
Najzwyczajniej w świecie znudziło mi się prowadzenie wytwórni,
dlatego sprzedałem ją. Ponadto, już od lat biłem się z myślą,
że prowadzenie labelu muzycznego i firmy odzieżowej pod niemalże jedną nazwą nie jest do końca trafionym pomysłem.
Teraz będę chciał się dużo mocniej skoncentrować
na dalszym tworzeniu marki odzieżowej Stoprocent®,
która ma już ponad dwie dekady i od której zaczynałem.

Zdaję sobie również sprawę, że StoproRap® to kawał historii polskiego hip hopu, więc mam nadzieję, że wytwórnia przeszła w dobre ręce. Firma My Music jest jedną z najbardziej doświadczonych polskich firm, która posiada jako jedyna w pełni cyfrową i analogową dystrybucję. Wierzę, że ci ludzie będą dalej profesjonalnie rozwijać ten brand.

Po co ten przydługi, lekko zgryźliwy wstęp? Jakie to ma znaczenie,
kto posiada daną firmę i tak jako słuchacze nie macie
i dalej nie będziecie mieli pojęcia ile ciężkiej pracy osób trzecich stoi za jakim projektem muzycznym. Jeśli chodzi o artystów, którzy do tej pory wydawali muzykę, pod tym sztandarem, nic się dla nich nie zmienia, będą dostawali przelewy z innego konta.
Myślę, że sama wytwórnia będzie dysponowała, znacznie większymi możliwościami zarówno pod względem kapitału finansowego, logistycznego jak również muzyczno-biznesowego know-how.

Może przy niektórych z przyszłych projektów, będę współpracował, a może nie. Na zakończenie dziękuję wszystkim artystom, słuchaczom i przede wszystkim ludziom, którzy brali udział przy tworzeniu tej marki, za ciekawą i nie raz szaloną przygodę.

Ps

Paradoksalnie będę prawdopodobnie tworzył znacznie więcej muzyki, ale już tylko w charakterze producenta wykonawczego, co uważam że wychodzi mi najlepiej.

Winicjusz Bartków

Komentarz do całego wydarzenia dodał też nowy właściciel wytwórni Remigiusz Łupicki czyli Remik, właściciel My Music.

Poinformował on o planach wydawniczych, a także o konkursie w którym będzie można wygrać kontrakt z wytwórnią StoproRap.

Bardzo miło mi poinformować, że zakupiłem część przedsiębiorstwa Stoprocent jakim jest wydawnictwo. Po ponad dekadzie marka odzieżowa Stoprocent i wydawnictwo zostało od siebie formalnie oddzielone. W ten oto sposób label będzie posługiwał się od dziś tylko i wyłącznie nazwą StoproRap.

Aktualnie pod względem artystycznym wydawnictwo jest „puste” – gdyż zakupiłem cały back katalog bez przyszłych kontraktów artystów stoprocent.

W przeciągu kilku najbliższych dni poznamy pierwszego artystę StoproRap, ruszy również konkurs w którym będzie do wygrania kontrakt fonograficzny o wartości minimum 100.000 zł. Chciałbym, żeby marka StoproRap była wydawnictwem z prawdziwego zdarzenia. Artysta podpisujący z nami kontrakt ma dostać pełne wsparcie całego mojego zespołu. Począwszy od marketingu i promocji, po przez produkcję i merch, skończywszy na publishingu i dziale koncertowym.

Nauczony 20 letnim doświadczeniem wiem, że dobre wydawnictwo nie powinno być hurtownią. Dlatego w StoproRap będziemy skupiać się na dwóch, trzech artystach rocznie a konkurs fonograficzny dla nowych artystów (nie koniecznie debiutantów) będzie realizowany tylko raz w roku. Nagroda jednak będzie naprawdę konkretna. Warto wspomnieć, że od dziś marka StoproRap jest jedynym polskim labelem hip-hopowym z własną dystrybucją cyfrową i fizyczną. Wszystkich zainteresowanych rozwojem StoproRap zapraszam na nasze socjale Facebook i YouTube. Ruszył też profil na InstaGramie @stoprorap Na końcu chciałem bardzo podziękować Winiemu za czas który razem przegadaliśmy. Wierzę, że  wydawnictwo które tworzył od 2009 roku ma jeszcze dużo do osiągnięcia. Obiecuję, że zrobię wszystko żeby je dalej skutecznie rozwijać. Jednak tak jak wyżej napisałem będzie to praca na jakość a nie na ilość.

Remigiusz Łupicki


Pawbeats startuje z nowym projektem
Pawbeats Orchestra Live Sessions.

Na Patronite wystartowała zbiórka, która ma na celu wsparcie artysty w realizacji projektu. Zbiórka znajduje się pod tym linkiem:
https://patronite.pl/pawbeats

W serwisie YouTube ukazało się krótkie video, z którego dowiecie się na czym polega cały projekt.


Brain Dead Familia dołączyła do swoich szeregów nowego artystę, którym jest KODEIN. Na kanale wytwórni ukazał się Jego pierwszy numer pt: „Blade”. Zapowiada się ciekawie.


Holak udostępnił w sieci nowy singiel z albumu „Blask” który ukazał się 24 kwietnia. W numerze „W mojej roli” gościnnie udzielił się Siles.

Album ukazał się jako 32-stronicowy magazyn zaprojektowany przez Holaka, dostępny wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. Krążek/Magazyn możecie zamówić na https://penga.online/blask

Na ostatniej solowej płycie Holak deklarował: ,,dożyłem 25 lat i nie będę nic zmieniał”. W wieku 28 lat sformułowanie to pozostaje aktualne. Premiera jego najnowszego wydawnictwa zaplanowana była na kwiecień. I to się nie zmieni pomimo zamkniętych sklepów, odwołanych eventów oraz wycofania się wszystkich sponsorów. Podczas gdy wielu artystów przełożyło swoje premiery na późniejszy termin, Mateusz postanowił aby w tym czasie izolacji pozostać w kontakcie ze swoimi fanami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.