420, czyli #Playlista z kilkoma numerami na święto marihuany!

420, czyli #Playlista z kilkoma numerami na święto marihuany!

W polskim rapie, czy ogólnie w rapie na temat marihuany znajdziemy całą masę dobrych numerów, a nawet całych płyt (o tym w najbliższym czasie). A że dziś mamy globalne święto marihuany czyli klasyczne 420, to powstała #Playlista na której znajdziecie kilka dobrych numerów na temat ulubionej rośliny waszego ulubionego rapera.


Naszą playlistę z okazji dzisiejszego święta zaczniemy od Kajmana który kilka lat temu wybrał się razem z Buszu, Dejanem, Borixonem i Sitkiem na wycieczkę do Amsterdamu, czyli stolicy marihuany. Tak powstał mocny banger pt: „Radio 5G FM” który ukazuec w przerwach między zwrotkami paradoksy polskiego prawa, jeżeli chodzi o obowiązującą ustawę antynarkotykową.


„Sadzić, Palić, Zalegalizować” to hasło znane chyba wszystkim. I taki przekaz niesie numer „Grube Jointy”, nagrany na składankę o tym samym tytule. donGuralesko w numerze ukazuje bezsensowność polskiego prawa wobec marihuany. Na dziś w sam raz!


Hemp Gru, Ras Luta, Żary i Siostra Mariola kilka lat temu nagrali numer, który jest nawet trochę numerem o miłości do zielonej rośliny. Utwór promował album „Braterstwo”. Jak niesie przekaz „Hodowanie rąk nie brudzi”.


Wiecie co jest lepszego od smaku jointa? Opowiedzą wam o tym Qlop, Bubel i Dj Soina. Opowiedzą tez o ustawie z którą mamy problem. Nie przeszkodzą im w tym nawet Porucznik Smith, ani Porucznik Azor.


Cofnijmy się o 23 lata i docieramy do płyty „Centrum” Wzgórza Ya-Pa 3 na której ukazał się chyba jeden z pierwszych numerów w historii polskiego rapu w którym usłyszymy powszechnie znane już hasło „Sadzić Palić Zalegalizować”.


Jeśli planujecie dziś jakiś szybki melanż z okazji dzisiejszego święta, to „Pole Marysi” musi na tym polecieć. Jest o paleniu, i jest trochę o piciu. Klasyczny numer od Ganji Mafii który promował kiedyś album „Wiesz co się kruszy”.


Ta #Playlista z okazji 420 nie mogła by powstać gdyby nie znalazł się tu chociaż jeden numer od Włodiego, który nawijanie o marihuanie wniósł do poziomu sztuki. „Dymimy Jak Kominy” dziś o 4:20 ;), albo od rana jak to woli.


Tetrahydrokannabinol (THC) – organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, izomer kannabidiolu i główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach.

I o tym nawija Proceente w swoim numerze. Utwór opowiada o skomplikowanych relacjach uczuciowych oraz uniwersalnej potrzebie wolności. Numer promował album „Asamblaż” i pasuje na 420 jak ulał!


Tu już nowość na naszej playliście. Young Igi zaprosił do udziału w numerze Włodiego i tak powstał ten mega dobry i mega mocny numer który dziś musi polecieć z waszych głośników.


Na koniec dobry numer od VNM-a o tym, że nigdy nie wiesz kto może Cię poratować kiedy nagle zabraknie Ci palenia. Nawet Pięcdziesięcioletni sąsiad!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.