420, czyli #Playlista z kilkoma numerami na święto marihuany!

420, czyli #Playlista z kilkoma numerami na święto marihuany!

W polskim rapie, czy ogólnie w rapie na temat marihuany znajdziemy całą masę dobrych numerów, a nawet całych płyt (o tym w najbliższym czasie). A że dziś mamy globalne święto marihuany czyli klasyczne 420, to powstała #Playlista na której znajdziecie kilka dobrych numerów na temat ulubionej rośliny waszego ulubionego rapera.


Naszą playlistę z okazji dzisiejszego święta zaczniemy od Kajmana który kilka lat temu wybrał się razem z Buszu, Dejanem, Borixonem i Sitkiem na wycieczkę do Amsterdamu, czyli stolicy marihuany. Tak powstał mocny banger pt: „Radio 5G FM” który ukazuec w przerwach między zwrotkami paradoksy polskiego prawa, jeżeli chodzi o obowiązującą ustawę antynarkotykową.


„Sadzić, Palić, Zalegalizować” to hasło znane chyba wszystkim. I taki przekaz niesie numer „Grube Jointy”, nagrany na składankę o tym samym tytule. donGuralesko w numerze ukazuje bezsensowność polskiego prawa wobec marihuany. Na dziś w sam raz!


Hemp Gru, Ras Luta, Żary i Siostra Mariola kilka lat temu nagrali numer, który jest nawet trochę numerem o miłości do zielonej rośliny. Utwór promował album „Braterstwo”. Jak niesie przekaz „Hodowanie rąk nie brudzi”.


Wiecie co jest lepszego od smaku jointa? Opowiedzą wam o tym Qlop, Bubel i Dj Soina. Opowiedzą tez o ustawie z którą mamy problem. Nie przeszkodzą im w tym nawet Porucznik Smith, ani Porucznik Azor.


Cofnijmy się o 23 lata i docieramy do płyty „Centrum” Wzgórza Ya-Pa 3 na której ukazał się chyba jeden z pierwszych numerów w historii polskiego rapu w którym usłyszymy powszechnie znane już hasło „Sadzić Palić Zalegalizować”.


Jeśli planujecie dziś jakiś szybki melanż z okazji dzisiejszego święta, to „Pole Marysi” musi na tym polecieć. Jest o paleniu, i jest trochę o piciu. Klasyczny numer od Ganji Mafii który promował kiedyś album „Wiesz co się kruszy”.


Ta #Playlista z okazji 420 nie mogła by powstać gdyby nie znalazł się tu chociaż jeden numer od Włodiego, który nawijanie o marihuanie wniósł do poziomu sztuki. „Dymimy Jak Kominy” dziś o 4:20 ;), albo od rana jak to woli.


Tetrahydrokannabinol (THC) – organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, izomer kannabidiolu i główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach.

I o tym nawija Proceente w swoim numerze. Utwór opowiada o skomplikowanych relacjach uczuciowych oraz uniwersalnej potrzebie wolności. Numer promował album „Asamblaż” i pasuje na 420 jak ulał!


Tu już nowość na naszej playliście. Young Igi zaprosił do udziału w numerze Włodiego i tak powstał ten mega dobry i mega mocny numer który dziś musi polecieć z waszych głośników.


Na koniec dobry numer od VNM-a o tym, że nigdy nie wiesz kto może Cię poratować kiedy nagle zabraknie Ci palenia. Nawet Pięcdziesięcioletni sąsiad!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.