niumicpl@gmail.com

Nie jestem Studentem i kopia Szpaku czyli #OPENMIC

Nie jestem Studentem i kopia Szpaku czyli #OPENMIC

#OPENMIC to zbiór numerów z podziemia które nie koniecznie ukazały się wczoraj, czy dziś, ale ukazały się niedawno więc trafiają tu. W dzisiejszym wydaniu znajdziecie EP-kę duetu Take It Twice – „Nie jestem Studentem”, nowy numer od Bartolomeo i Nico i na koniec odkryta wczoraj kopia Szpaku 😉


Weźcie gitarę elektryczną, dorzućcie do niej gitarę akustyczną, dołóżcie do tego kawałek rapu i dodajcie trochę śpiewania i wyjdzie wam naprawdę solidna i mocna EP-ka, a nawet cała płyta.

6 mocno nietypowych i wyróżniających się numerów, które balansują między rapem i rockiem to bardzo ciekawa pozycja którą naprawdę warto przesłuchać. Teksty stroją na wysokim poziomie, a gitara na której jest oparta cała EP-ka robi mega dobrą robotę! Polecam!

Album poza YouTube’em znajdziecie też w serwisach streamingowych.


O Bartolomeo i Nico pisałem już wcześniej [CZYLI TUTAJ]. Po raz kolejny chłopaki z Głogowa serwują nam mocne boombapowe uderzenie. Całość robi mocną robotę. Od ostatniego numeru [nie wiem w jakiej kolejności były nagrywane numery] Nico zrobił mocny progres jeśli chodzi o dykcję, do której przyczepiłem się ostatnio. I teraz nie mam się do czego przyczepić 😀

Numer zapowiada „Głogowski Traktat Mixtape vol.1” więc zostało czekać na premierę bo zapowiada się bardzo dobrze!


Na koniec wczorajsze odkrycie, które usłyszałem podczas streamu Mielzkiego.

Można być fanem Szpaku. Sam lubię kilka numerów więc spoko. Można robić rzeczy podobnie do innego rapera, na podobnych patentach w podobnej tematyce, rozumiem. Ale podpierdalać stylówkę 1:1 to już raczej gruba przesada. Zastanawiam się czy Lunatyk słuchał w ogóle co nagrał i czy nikt mu nie powiedział że na podjebaniu czyjegoś stylu daleko nie zajedzie, ale nie propsuje. Nie polecam.