Białas | Rasmentalism | Bonson | Tede | #RapDaily

Białas | Rasmentalism | Bonson | Tede | #RapDaily
Mój dostawca internetu wreszcie oddał mi internet (pozdrawiam), więc pora na duże #RapDaily w którym znajdziecie wszystkie nowości z ostatnich kilku dni.

A co nowego się ukazało? Białas wypuścił „H8”, Bonson zapowiada nowy krążek, Rasmentalism i Białas we wspólnym numerze, dwa numery od Tedego, teledysk od Sariusa, Tymek z kolejną zapowiedzią krążka, numer od Szesnastego, i na koniec wracający VAE VISTIC.


Białas – H8

H8 to 10 premierowych utworów (4 skity i 6 pełnoprawnych numerów, każdy z featuringiem) będących przystawką przed długo wyczekiwanym głównym daniem w postaci albumu H8M5.

Tytuł H8 oczywiście nawiązuje do serii albumów Białasa – H8M3 (trzy mixtape’y), H8M4 oraz wyczekiwany H8M5.

Tracklista:

Playlistę na YouTube z albumem H8 otwiera film “Białas zabił człowieka”.


Bonson – Najlepsze rzeczy (prod. ClearMind & D3W)

Złoty Król, to ironiczne odwołanie do osobowości Bonsona. Artysta znany jest z dość hulaszczego trybu życia, sukcesywnie jednak w jego życiu następuje stabilizacja. Stara się opierać pokusom, mimo to demony często czekają za rogiem i nie zawsze udaje się odeprzeć ich atak. „Król się bawi złotem płaci”, ale czy wszystko złoto co się świeci? Czy wszystko jest tak kolorowe i fajne jak się wydaje?

Pierwszy singiel weterana ze Szczecina, to wyczuwalna świeżość. Niekonwencjonalny, jak na dotychczasową twórczość Bonsona, beat w produkcji ClearMind oraz spokojne, ale twarde flow, to idealne połączenie nowego podejścia do muzyki z tym, za co rapera cenią jego dotychczasowi słuchacze. Dopracowana została także warstwa wizualna. Klip w reżyserii Barvińskiego, to sygnał potwierdzający słowa labelu Def Jam Recordings Poland, który ogłaszając artystę podkreślał, że krążek „Królu Złoty” będzie pełen nieoczywistości.

Wydawnictwo w wersji preorderowej składać się będzie z 11 utworów oraz dwóch bonus tracków. Artysta nie współpracował jeszcze przy żadnej swojej płycie z tyloma producentami, co pokazuje tylko szeroki przekrój albumu.

Preorder znajdziecie tu: https://bonson.store/bonson


Rasmentalism feat. Białas – Dzisiaj nie zasnę

„Dzisiaj nie zasnę” to pierwszy singiel promujący album pt. GENIUSZ.

Zamów limitowaną edycję albumu w opcji pre-order: https://www.rasmentalism.comTede – Dj Buhh Freestyle

Na kanale Gun Talk Music ukazał się luźny numer od Tedego, nagrany pod „Shook Ones Part II” od Mobb Deep.


TEDE & SIR MICH – TAŃCUJ / DISCO NOIR

Kolejną nowością w dzisiejszym #RapDaily jest kolejny singiel od Tedego promujący album „DISCO NOIR”.


Sarius – Nie Widać Po Mnie (prod. HVZX)

W sieci ukazał się nowy teledysk od Sariusa promujący album „Pierwszy Dzień Po Końcu Świata”. Za produkcje numeru odpowiada HVZX.

Album zamówicie na https://mariusztosarius.plTYMEK – MILION FIT. PLANBE, OKI (PROD BY MICHAŁ GRACZYK & 2K)

Tymek udostępnił w sieci nowy singiel promujący album „FIT”, który ma się ukazać w marcu tego roku. W numerze „Milion” gościnnie udzielili się OKI i PlanBe. Za produkcję odpowiadają Michał Graczyk & 2K.

Preorder znajdziecie na FreshAndDope.net


Szesnasty – W cudzysłowie

Najnowszy krążek Szesnastego to kontynuacja trylogii zapoczątkowanej w 2015 roku albumem ,,Tego Pan nie poskłada” (rok później – ,,Pan tu nie stał”).

,,Pan poczeka” oferuje charakterystyczne dla artysty kąśliwe wersy, w których quasi satyrystycznie komentuje otaczającą go rzeczywiść. Melodyjne flow w połączeniu z bardzo muzycznymi podkładami tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową (patrz okładka). Wokalnie gospodarza na płycie wsparli: Słoń, Bober i Pavulo.

Album na QueShop.pl


VAE VISTIC – Nie mogę spać (prod. CatchUp)

„Nie mogę spać” to pierwszy singiel VAE VISTIC, wydany po dołączeniu do Warner Music Poland. Rok 2020 artysta zaczyna mocnym uderzeniem: nowy utwór, klimatyczny teledysk oraz kontrakt z jedną największych wytwórni w Polsce – wszystko to dopiero początek, z każdym kolejnym ruchem będzie tylko ciekawiej.

Najnowszy utwór wyprodukowany został przez CatchUp’a, za video odpowiedzialna jest ekipa AG Studio.