Liroy | Sokół | Podpisy dla Bonusa | Nagrody Empiku || #NEWS

Liroy | Sokół | Podpisy dla Bonusa | Nagrody Empiku || #NEWS

Liroy postanowił zostać prezydentem, Sokół zapowiada nowy album i rusza z trasą koncertową, 70 000 osób chce uniewinnienia Bonusa RPK, a Empik rozdaje nagrody. Tak wyglądają najciekawsze newsy minionego tygodnia w serii #NEWS!


W ostatnim czasie Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu 2018 oraz Stowarzyszenie Niepokonani 2012 zbierały podpisy pod petycją w sprawie Bonusa RPK, w co włączyło się też środowisko hip-hopowe.

Udało się zebrać 72 tysiące podpisów, które dziś o godzinie 12 pod okiem kamer zostały złożone w Kancelarii Prezydenta na Krakowskim Przedmieściu. Na miejscu pojawili się też walczący o całą sprawę raperzy – na zdjęciu widzicie Pezeta, Mesa i Wujka Samo Zło, foto opublikował w swoich kanałach Wujek.

Petycja wciąż jest aktywna i można dopisywać się do niej tutaj.

„Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do dzisiejszej akcji! Podpisy zostały złożone” – napisało Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu. 


Znalezione obrazy dla zapytania Liroy

Liroy ukazał się w polskiej polityce podobnie jak w rapie – jako charakterna postać z własnym zdaniem, forsująca własną wizję i poglądy. 

„Liroy na prezydenta! Mówię to pierwszy raz, nie żartuję. Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy. Nie dziwię się, że Andrzej Duda prowadzi w sondażach. On po prostu nie ma konkurencji. Jakie są szanse na wygrane Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Żadne, ale inni wcale nie są lepsi. Mnie zależy na tym, żeby podczas swojej kampanii pokazać, w jakim miejscu jesteśmy i kim powinien być prezydent. (…) Polskę stać na prezydenta, który ślepo nie podpisuje papierów podkładanych przez rząd. Co do konkurencji: za Szymonem Hołownią stoją ci sami ludzie, którzy stali wcześniej za Ryszardem Petru i innymi wydmuszkami. Robert Biedroń też nie jest najlepszym kandydatem, miał problemy z zarządzaniem miastem. Jak mówiłem, nie ma kandydatów. Do tego cała ta idiotyczna dyskusja o przekazywaniu poparcia. Nie znoszę tego, to instrumentalne traktowanie obywatela. Moi wyborcy są bardzo inteligentni, bo głosowali na mnie. Sami zdecydują, co dalej, jeśli odpadnę” – mówi Liroy-Marzec w rozmowie z Interią.


Sokół ogłosił trasę „Eskimos Tour”, w ramach której odwiedzi m.in. stołeczny Torwar, zapowiedział też enigmatycznie, że „nowa muzyka wkrótce”.

Poniżej daty:

05.03. – Toruń – https://bit.ly/2tXIEN6
06.03. – Łódź – https://bit.ly/2tcRuX5
07.03. – Gdańsk – https://bit.ly/2FOxRHm
11.03. – Poznań – https://bit.ly/36PbQnV
12.03. – Poznań – https://bit.ly/2FLStQE
13.03. – Wałbrzych – https://bit.ly/2QPa9RH
19.03. – Kraków – https://bit.ly/2tcT5w4
20.03. – Wrocław – https://bit.ly/2NkuZXd
21.03. – Warszawa – https://bit.ly/35PI4OD
27.03. – Katowice – https://bit.ly/2tT6BFe
28.03. – Szczecin – https://bit.ly/30gGIen
03.04. – Lublin – https://bit.ly/30e4kAz


Znalezione obrazy dla zapytania nagrody empiku

Znamy wszystkich nominowanych do nagród „Bestsellery Empiku 2019” i „Odkrycia Empiku 2019”. Bestsellery to barometr zainteresowań odbiorców – pokazują, co Polacy czytają, jakiej muzyki słuchają i jakie filmy oglądają na małym ekranie w skali całego roku. Odkrycia to z kolei tytuł przyznawany przez jury obiecującym i wyróżniającym się twórcom za ważne dokonania artystyczne oraz wyjątkowe, znaczące dla rozwoju kultury dzieła.

Nagrody Bestsellery Empiku zostaną wręczone podczas uroczystej gali 4 lutego. O godz.20.15 rozpocznie się transmisja w TVN.

Muzyka

Schafter „Audiotele”
Hania Rani „Esja”
Król „Nieumiarkowania”
Ralph Kaminski „Młodość”
Enchanted Hunters „Dwunasty dom”

Muzyka Hip-Hop

Kali „Chudy chłopak”
O.S.T.R. „Instrukcja Obsługi Świrów”
KęKę „Mr KęKę”
Sokół „Wojtek Sokół”
Taco Hemingway „Pocztówka z WWA, Lato’19”

Muzyka Filmowa

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”
„Kraina lodu 2″
„Last Christmas”
„Pewnego razu… w Hollywood”
„Proceder. Żyj aż do bólu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.