VBS | Mata | Kabe | LEH | Ogrody | Kizo || #RapDaily

Wczoraj nie było #RapDaily, ale dziś już jest i to mocno na bogato. Mata i Kabe z premierami debiutanckich krążków, pierwsza wersja numeru LEHa, zapowiedź od VBS – a, i jeszcze kilka rzeczy!


Mata – 100 dni do matury

https://youtu.be/doQ_kZxonaA

Mata udostępnił w sieci tytułowy numer promujący album „100 dni do matury”, który od dziś lata we wszystkich serwisach streamingowych i możecie go kupić w sklepach z muzyką. Mówiąc krótko, album ma swoją premierę!

Płyta „100 dni do matury” to najlepsza pamiątka z czasów szkolnych jaką artysta mógł sprezentować sobie i słuchaczom. Krążek jest zapisem historii i emocji, które przewijały się podczas beztroskich czasów edukacji. Wśród czternastu utworów znajduje się burzliwe życie młodego człowieka, spisane w sto dni, od studniówki do ostatnich chwil przed maturą.

Debiut Maty przybliża klimat szkolnych lat. Nawiązuje on do czasów beztroskich a zarazem pełnych wyborów, wątpliwości i odkrywania samego siebie. Wspomnienia wraz z całą paletą emocji stanowią trzon płyty i są największą inspiracją dla Maty. Na płycie aż kipi od retrospekcji a wszystko łączy się z charakterystyczną dla autora autoironią i dystansem do siebie i świata. Mata dotyka również cięższych tematów. Porywa się na obalenie mitu grzecznych chłopców z dobrych domów i rzuca na ich wyidealizowany obraz zupełnie nowe spojrzenie. Album burzy stereotyp rapera z blokowiska i pokazuje, że “dzieciaki z willi” też mogą mieć coś do powiedzenia, potrafiąc przy tym doskonale rapować.

Warstwa muzyczna to błyskotliwy, zabawny i bezkompromisowy rap na boombapowych bitach w połączony z wielowymiarowym stylem i newschoolowym sznytem rapera z Warszawy. Połączenie to tworzy nowe pole eksploatacji gatunku. To swoisty mariaż świeżości z klasyką, którego wypadkową jest „nowy oldschool”.

Album zamówicie tu: SBMstore.pl


Kabe – Viva Street (prod. Opiat/Bartz)

Utwór „VIVA STREET” pochodzi z albumu Kabe – Albinos. Za produkcję utworu odpowiadają Opiat i Bartz. Krążek Albinos został wydany nakładem wytwórni Stoprocent. Kabe jest raperem wychowanym w 95 departamencie na jednym z francuskich osiedli. Swoje kawałki nagrywa w charakterystycznym, łączonym polskimi korzeniami i zachodnim klimatem, stylu.

EP-ką miała swoją premierę 17 stycznia i możecie znaleźć tu:
https://musicgo.lnk.to/albinos


Leh – warto kupować szlugi

W sieci ukazała się pierwsza wersja numeru „warto kupować szlugi” od LEHA, która została znaleziona po śmierci artysty.


OGRODY MIXTAPE

Na kanale OGRODÓW ukazały się kolejne numery które możecie znaleźć na „OGRODY Mixtape” Kukona.

Album zamówicie pisząc na ogrodymixtape@gmail.com


VBS ft. Deys – Orange Shower ?

,,Orange Shower” to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu o takim samym tytule. Wkrótce więcej informacji.


Kizo feat. Major SPZ – TRYB KOMFORT (prod. Michał Graczyk)

Kizo nie zwalnia tempa przy promocji albumu „Złoto i Biel” i udostępnia w sieci kolejny teledysk promujący ten album. W utworze gościnnie udzielił się Major SPZ, za produkcję odpowiada Michał Graczyk.

Album znajdziecie tu:
http://www.soundline.biz/KizoFeatMajorSPZTrybKomfort/


Lacocamadre x Nizioł – Wszystko co mam

Lacocamadre nie zwalnia tempa! W sieci kolejny klip warszawskiego duetu! Tym razem fani mogą sprawdzić dużo bardziej klasycznie brzmiący numer – „Wszystko co mam”. Singiel promuje nadchodzący album raperów „Wpływy i zasady”. Gościnnie w kawałku udzielił się Nizioł.


Peja/Slums Attack – W imię zasad (PSY Tribute) prod. Magiera

Pierwsze wydania obu soundtracków, wszelakiej maści wydania DVD z remasterem 1 części włącznie. Książka Adama Bora na podstawie oryginalnego scenariusza. Listy dialogowe na blachę. Cysterny wypitego alkoholu podczas niezliczonej ilości seansów w hermetycznym gronie. Ponad 25 lat zbierania doświadczeń. Dziś Feedback w postaci utworu. Kiedy oglądałem pierwszą część Psów mój rap dopiero raczkował. Cieszę się zatem z tej kontynuacji – dzięki temu znalazłem pretekst, żeby nagrać ten Tribute. Enjoy!

Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.