FINAŁOWE OGŁOSZENIE ARTYSTÓW 10. EDYCJI UP TO DATE FESTIVALU W BIAŁYMSTOKU!

Do trzydziestu ogłoszonych do tej pory artystów jubileuszowej, 10. edycji Up To Date Festival dołączyło kolejnych DWUDZIESTU JEDEN, których muzykę będzie można usłyszeć w dn. 5-6-7- 8.09.2019 r. w Białymstoku.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Centralny Salon Ambientu uzupełniają tym samym:

Kevin Richard Martin pres. Sirens live – podczas Up To Date Festival zaprezentuje album zainspirowany traumatycznymi okolicznościami narodzin swojego pierwszego dziecka i wynikającymi z tego komplikacjami, których podczas porodu doświadczyła jego żona. Bezradność, jaką czuje ojciec i niepewność powodzenia kolejnych operacji to uczucia, które nie opuszczały Kevina Richarda podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, zostały odzwierciedlone w mrocznych, ambientowych utworach w
projekcie Sirens, który w Białymstoku zostanie zaprezentowany na żywo.

– Akira Rabelais live – kompozytor, poeta, programista i eksperymentator w dziedzinie multimediów. W lutym 2019 roku Rabelais wydał „CXVI” (za pośrednictwem Bookmat Editions). Na płycie podsumowującej całe lata działań twórczych usłyszymy owoce współpracy kompozytora m.in. z Benem Frostem, Haroldem Buddem, Biosphere, Kasselem Jaegerem. Płyta będąca opus magnum Rabelais’go we wrześniu zostanie zaprezentowana na żywo podczas Up To Date Festivalu.

– Isorinne live – muzyka Isorinne nie tylko naszym zdaniem to jeden z najlepszych przykładów emocjonalnego, minimalistycznego ambientu najwyższych lotów. Będzie to pierwszy występ Isorinne w Polsce.

– Kelly Moran – pochodząca z Nowego Jorku kompozytorka, producentka i multiinstrumentalistka. Jej muzyka obejmuje gatunki klasyczne, elektroniczne, minimalistyczne, jazzowe, impresjonistyczne i
metalowe. W wielu swoich kompozycjach Moran wykorzystuje elektroniczne techniki muzyczne w połączeniu z pionierską techniką spreparowanego fortepianu autorstwa Johna Cage’a.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Do ogłoszonych dotąd artystów Sceny Beats. dołączają:

– Jan Rapowanie – jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia. Urodzony w 1998 roku, Młody Wilk Popkillera dynamicznie rozwija się, nie tracąc charakterystycznego stylu. Jan-Rapowanie zyskał sympatię zarówno wśród hip-hopowych ortodoksów, jak również ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. W marcu tego roku, po wielu miesiącach pracy w duecie z Nocnym, ukazał się jego pierwszy oficjalny album, który we wrześniu zaprezentuje w Białymstoku.

– Konx-om-Pax pres. Ways of Seeing A/V – Polska premiera albumu pełnego radości i słońca nasyconego klasyczną atmosferą berlińskiego techno.

– dBridge – weteran i jeden z najbardziej doświadczonych artystów drum&bass. Darren White aka dBridge to artysta wielokrotnie doceniany za liczne i odważne przemiany,za ewolucję stylu i artystyczną drogę, jaką przeszedł przezlata aktywności. dBridge jest obecnie jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych DJ-ów. Występował w klubach i na festiwalach na całym świecie, by teraz pojawić się na
Up To Date Festivalu w Białymstoku.

– Pessimist – pochodzący z Bristolu producent drum&bass, który zdobył rozgłos za sprawą wydawnictwa pt. „Balaklava” z 2016 roku. Efektem jego prac jest niesamowita dźwiękowa podróż, która poza kontekstem klubowym, łatwo mogłaby stać się ścieżką dźwiękową do bezkompromisowego filmu science fiction.

– Music For Night People – Daniel Drumz & Mr. Krime – „Electric Relaxation” oraz „Krime Story” zna każdy miłośnik mikstejpów w kraju. Bezkompromisowa selekcja oraz niezwykła dbałość o detale sprawiły, że, pomimo upływu lat, obie te serie cieszą się nadal ogromną popularnością. W 2010 roku Daniel Drumz i Mr. Krime połączyli siły, nagrywając wspólnie miks „Music For Night People”, który właśnie doczekał się swojej kontynuacji i który zostanie zaprezentowany podczas Up To Date Festivalu.

– DJ Czarek – debiut młodego artysty.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Scena Pozdro Techno wzbogaca się o występy:

– DeFekt live (znany równieżjako Matthew Flanagan) – niestrudzony orędownik „prawdziwego” electro i techno, stale szlifujący jego dźwięk w oparciu o instrumenty analogowe. Żywo zafascynowany sprzętem i występami na żywo, przez co z pewnością na długo pozostanie w pamięci białostockiej publiczności.

– Sleeparchive live – Roger Semsroth, znany szerzej jako Sleeparchive, dorastał we wschodnim Berlinie i choć nie porwała go pierwsza fala techno, to na tej drugiej, bardziej intensywnej, płynął już bardzo śmiało. Szybko stało się jasne, że muzyka Sleeparchive nie jest odbiciem danych trendów gatunkowych i czasowych, ale sięga głębiej. Jego muzyka jest owocem pierwotnej radości tworzenia i ciężkiej pracy nad unikatowym, indywidualnym brzmieniem. W świecie muzyki techno niewiele jest miejsc i klubów, których nie odwiedził, by wraz z publicznością tworzyć, redefiniować i na nowo przeżywać swoje wydane i niewydane utwory. Co zaprezentuje w Białymstoku? Przekonamy się we wrześniu.

– Anthony Linell x Acronym live – Anthony Linell i Acronym to filary szwedzkiej sceny techno i jednocześnie jedni z najważniejszych przedstawicieli poszukującego techno na świecie. Up To Date
Festival miał przyjemność gościć ich niejednokrotnie, dzięki czemu z radością możemy ogłosić, że po raz pierwszy w historii Panowie zagrają wspólny live act.

Obraz może zawierać: 1 osoba

Na Czwartej Scenie Czwórki wystąpią także:

– Falcon1 x Kebs – Elementarz – duet, którego fanom polskiego rapu przedstawiać nie trzeba. Nie sposób wymienić wszystkich artystów, z którymi współpracowali, koncertów oraz setów zagranych zarówno na największych festiwalach, jak i w klubach całej Polski. Na Czwartej Scenie Czwórki wystąpią z wyjątkowym projektem Elementarz Live Set – to lekcja historii sięgająca do sampli, które tworzyły polski hip-hop.

– Piernikowski – producent, wokalista, autor tekstów oraz kompozytor muzyki teatralnej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Niegdyś członek grupy NP, obecnie działa solo oraz współtworzy projekt SYNY.

– P. Unity – to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek i statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe.

– Czeluść – to krakowski kolektyw producencki, który tworzą JUTRØ oraz KOSA, założony w 2015 roku, skupiający swoją działalność na promowaniu polskiej sceny bitowej. Czeluściowcy kochają ciemne piwnice, a ich występy słyną z niekonwencjonalnego dla didżejskiego świata kontaktu z publicznością.

– Komitet Obrony Disco (Kovvalsky & Pitti Schmitti) – to dwójka DJ-ów i przyjaciół, którzy od pewnego czasu konsekwentnie prezentują swoje szerokie muzyczne fascynacje, podróżując po całej Polsce i nie tylko. Ich sety charakteryzuje wrażliwość iradość. Grają klasykę disco, eksperymenty italo, house rodem z Paradise Garage, electro, techno oraz utwory, których nikt się nie spodziewa.

– Koza – jego unikatowy styl, szaleńcze teksty oraz niecodzienna stylistyka skłaniają do zastanowienia się nad swoim życiem i otoczeniem. Koncerty Kozy to artystyczny happening niemający zbyt wiele wspólnego z klasyczną hiphopową imprezą.

Finał 10. Up To Date Festivalu to koncert zamknięcia, który swoją obecnością uświetni:

– Richard Devine live – jedna z najbardziej liczących się postaci na światowej scenie elektronicznej. Urządzenia, które umożliwiły mu nagranie ostatniego albumu „Sort\Lave” wydanego nakładem Timesig, kompletował przez 5 lat. Odszedł od cyfrowego, niemal laboratoryjnego brzmienia
komputerów na rzecz organicznej i przestrzennej muzyki generowanej przy pomocy syntezatorów modularnych, których Richard Devine jest absolutnym mistrzem.

Poniżej komplet ogłoszonych do tej pory artystów X edycji Up To Date Festival:

X-LECIE UP TO DATE FESTIVAL

Tegoroczna edycja jest dziesiątą w historii działań białostockiej ekipy tworzonej przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń. Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno- wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedza ok. 8000 gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich.

W ciągu dekady na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów. Filmy promocyjne nie tylko obejrzały miliony widzów, ale także wielokrotnie je nagradzano. Łącznie, Festiwal ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wyróżnień, nominacji i nagród. Okrzyknięty został także najciekawiej promującym się wydarzeniem.

Festiwal od samego początku napędza miłość do muzyki, kultury i ludzi. Dziś może poszczycić się jednym z największych zapleczy najlepszych wolontariuszy na świecie. Festiwalowa rodzina ciągle się jednak
powiększa – od kilku lat o seniorów, których kilkuset zdecydowało się na własnej skórze poznać kulturę młodych. A młodzi nie pozostali im dłużni, wysłali bowiem ok. 2000 pocztówek w ramach akcji „Wyślij pocztówkę do Babci”.

Dziesięć lat Up To Date Festival to także sztuka, w tym sztuka uliczna – murale, wystawy, instalacje czy marka Pozdro Techno i najmłodsze dziecko białostockiej ekipy o już ugruntowanej pozycji, czyli Pozdro Techno Sound System. UTDF to dziś marka rozpoznawalna nie tylko w całej Polsce, ale i dostrzegana poza granicami kraju.

Obraz może zawierać: 1 osoba

CZTERY DNI ZAMIAST DWÓCH

Po raz pierwszy w swojej historii Up To Date Festival będzie trwał nie dwa, lecz cztery dni. Rozpocznie się w czwartek, 5 września, a zakończy w niedzielę – 8 września. Dwa dni na Stadionie Miejskim uzupełniono tym samym o czwartkowy koncert otwarcia i jeden dodatkowy dzień z muzyką w stolicy Podlasia.

Przed nami jeszcze kilka ogłoszeń, w tym informacja o oficjalnym afterparty!

BILETY I KARNETY

Zmianie ulegają ceny biletów. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach bileterii on-line:
www.biletomat.pl
www.going.pl
www.empikbilety.pl
www.festicket.com

Punkty sprzedaży stacjonarnej:
Sieć sklepów Empik,
Bułka z Masłem, Białystok ul. Lipowa 4,
Miodosytnia, Białystok ul. Henryka Sienkiewicza 26,
Baristacja, Białystok ul. Sienkiewicza 7,
GramOffOn, Białystok ul. Malmeda 17,
Pan Pacman, Białystok ul. Nowy Świat 2,
Kawiarnia Zachodnia, Białystok ul. Zachodnia 2F/u4

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/715488545462950/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Thursday, Apr 9, 2020
Social profiles