Hop Hop Kemp 2019!

Gdzie odbędzie się najgrubsza osiemnastka roku?
Jeśli właśnie pomyśleliście o urodzinach ziomka na działce, to się niestety pomyliliście Nie jest to też wynajęty klub, ani żadna domówka, jeśli o tym też pomyśleliście.

W takim razie, gdzie odbędzie się najgrubsza osiemnastka tego roku? Odpowiedź jest prosta, w czeskim Hradec Králové. W mieście oddalonym 50 kilometrów od polskiej granicy, w którym po raz osiemnasty odbędzie się święto kultury Hip Hop – Hip Hop Kemp!

To kto wystąpi na tej osiemnastce?
Tu już pole do manewru jest ogromne. Jeśli już byłeś na wcześniejszych edycjach, to wiesz że na Hip Hop Kempie każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli jednak jedziesz po raz pierwszy, to sam się o tym przekonasz.

Jeśli chodzi o line-up, to podczas tegorocznej edycji, podobnie jak przy poprzednich wystąpi potężna reprezentacja USA, od żywych legend po przedstawicieli młodego rap pokolenia. Na festiwalu nie może też zabraknąć silnej reprezentacji Polski. Swoich ludzi wysyłają też nasi zachodni sąsiedzi, oraz gospodarze całego wydarzenia – Czesi. Ale na tym line-up się nie kończy, bo do imprezy zostało jeszcze 50 dni, więc nadal jest czas na kolejne ogłoszenia.

Zacznijmy od Legend

Podczas tegorocznej edycji, na kempowych scenach zobaczymy m.in.

 • Autorów jednego z najlepszych krążków zeszłego roku – Masta Ace & Marco Polo którzy pokażą nam, jak „A Breukelen Story” brzmi na żywo, dodajmy do setlisty kilka klasycznych numerów i dostajemy naprawdę mocny koncert!
 • Pharoahe Monch który wraca na Festiwal z Atmosferą po 8 latach nieobecności i który do tej pory zdążył wydać w 2014 roku album – „PTSD: Post Traumatic Stress Disorder„. Liczę też na gościnny występ u wyżej wspomnianych Masta Ace’a & Marco Polo, z którymi nagrał „The Fight Song”
 • Po 3 latach do FestivalParku wracają też Smiff-N-Wessun, których ostatni raz ostatni mogliśmy zobaczyć w 2016 roku razem z ekipą Boot Clik, gdzie zagrali specjalny „Sean Price Tribute„.
 • Następny na liście jest The Alchemist, który w Hradec Kralové zagości po raz pierwszy. Na koncie ma 4 solowe albumy, 6 albumów producenckich i 5 mixtape’ów, co daje nam materiał na potężną energetyczną bombę!
 • Kolejnym artystą na liście jest zupełnie niepodrabialny artysta, który ma na swoim koncie 25 albumów! Tech N9ne, bo o nim mowa to pierwszy undergroundowiec w historii, którego płyta przekroczyła okrągły milion sprzedanych egzemplarzy. A biorąc pod uwagę relacje ludzi którzy byli na Jego polskich koncertach, zapowiada się ogień!
 • Po 11 latach, na scenę Festiwalu z Atmosferą wraca nikt inny jak Brother Ali. To o nim na albumie „Kodex 3” w numerze „Deszcz Meteorytów” nawinął O.S.T.R. – „Choć jestem jedynakiem dla mnie bratem był tu Ali„. Reprezentant kultowej wytwórni Rhymesayers Entertainment kuma słoneczny klimat Festiwalu z Atmosferą jak mało kto, więc na bank nie będziecie się nudzić na Jego koncercie!
 • Następny w tym zestawieniu jest „jeszcze nie zgred już nie małolat”, który zdążył już wystąpić na Hip Hop Kempie w 2009 roku i w 2014 roku – Black Milk! Jego tegoroczny występ będzie ponownie prawdziwą petardą! Klasyczna stylówka, kapitalne wersy i przede wszystkim naprawdę szerokie horyzonty muzyczne (współpraca z Jackiem Whitem czy Robertem Glasperem, a także set podczas Boiler Room) to gwarancja koncertu najwyższych lotów
 • Na osiemnastce Hip Hop Kempu nie mogło zabraknąć też jednej z najlepszych ekip w Europie czyli Hocus Pocus! Całą ekipą dowodzi 20syl, który w 2017 jako duet Alltta dał najlepszy koncert 16 edycji! Tegoroczna edycja będzie jedną z ostatnich okazji żeby zobaczyć tą legendarną ekipę na żywo więc nie może was zabraknąć pod sceną, bo taka okazja może się już więcej nie wydarzyć!
 • Apollo Brown & Big Pooh to duet dający kapitalne show wszędzie gdzie się pojawią! Surowe historie oparte na ciętych bitach, tak charakterystycznych dla brzmienia Detroit, mają na żywo naprawdę niesamowitą moc! Bankowo widzimy się pod sceną!

Kemp stawia też na młodych i bardzo zdolnych!

W line-up’ie najgrubszej osiemnastki roku, nie mogło też zabraknąć przedstawicieli młodego pokolenia! W programie festiwalu znajdziemy takich artystów jak:

 • Masego, który po dwóch latach wraca na najbardziej słoneczny festiwal w Europie. Z relacji świadków, a także z tego co obejrzałem w internecie, śmiało mogę powiedzieć że był to jeden z najlepszych koncertów 16 edycji! Powiedziałbym wam też to, na podstawie własnej opinii, ale niestety melanże na Kempie potrafią ponieść, i w trakcie tego koncertu, spałem sobie smacznie w namiocie 😂 , ale w tym roku się nie dam i na bank trafię na ten koncert!
 • Yugen Blakrok to pierwsza i jak na razie jedyna kobieta w tegorocznym line-up’ie, która powraca na festiwal po 3 latach nieobecności! W 2016 roku jej koncert był prawdziwą petardą, a od tamtego występu zaliczyła mega progres, i nagrała trochę nowego materiału więc śmiało można powiedzieć że szykuje nam się prawdziwa koncertowa bomba!
 • Jeden z najlepszych technicznie raperów nowej ery, mający mega skill, i mega potencjał do tego żeby rozbić całą rap grę w drobny pył wbija w tym roku do Hradec! Token, bo to o nim mowa zapewni wam w tym roku prawdziwy ogień, którego nie zgasicie niczym! Absolutny MUST SEE tegorocznej edycji!
 • Jeśli chodzi o tego pana, to z chęcią sprawdzę co potrafi zrobić na scenie. YBN NAHMIR, to taki Young Multi ze Stanów. Kiedyś nagrywał jak gra w gierki, dziś nagrywa rap i po kilku numerach śmiało można stwierdzić, że naprawdę wie jak to robić!
 • Są tu fani Outkast? Bo jeśli tak, to na tegoroczną edycję wpada EarthGang by pokazać wam jak się robi Hip Hop w najczystszej postaci! Ich twórczość, ostatnio często jest porównywana do twórczości Outkast więc pytanie z początku opisu jest jak najbardziej trafne. Zbuntowany, szczery, oparty na czystej miłości do zajawki i wyrażaniu siebie muzyką Hip Hop którego w tym roku nie możecie przegapić!
 • Clear Soul Forces, niby młode pokolenie, a jednak brzmienie jakby z czasów Złotej Ery. Trójka raperów gęsto klejących truskulową nawijkę otwarcie przyznaje, że w swojej muzyce chce połączyć najlepsze wzorce starej szkoły ze współczesnym, świeżym spojrzeniem na hip-hopową scenę. Całość daje nam efekt który koniecznie trzeba sprawdzić na żywo, bo zapowiada się naprawdę pozytywny koncert!

___________________________
*********
___________________________

Poza wyżej wspomnianymi artystami na tegorocznej edycji wystąpią liczni reprezentanci USA m.in.: Mix Master Mike którego możecie kojarzyć ze współpracy z Beastie Boys, jeden z najbardziej kreatywnych i niepodrabialnych graczy nowej fali Quelle Chris, Blue & Exile czyli coś więcej niż typowy duet raper/producent, podopieczny wcześniej wspomnianego Exile – Choosey, najciekawszy gracz nowojorskiego podziemia – Crimeapple, i pochodzący z podziemi Brooklynu – Illa Ghee.

Mamy też potężną reprezentację Polski w której skład wchodzą m.in: Włodi, Tede, Mielzky czy Dwa Sławy, ale o nich poczytacie, albo obejrzycie w kolejnej części!

______________________

NAJGRUBSZA OSIEMNASTKA ROKU:
Hip Hop Kemp 2019
GDZIE: Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)
KIEDY: 15-17 sierpnia 2019 (czwartek-sobota)
+ 14 sierpnia 2018 (oficjalny środowy warm-up)
FB: https://www.facebook.com/hhkpl/
BILETY: www.joyStore.pl/HHK
EVENT: bit.ly/HHK-2019-PL