13 płyt na które warto czekać w 2019 roku!

13 płyt na które warto czekać w 2019 roku!

Rok 2018 już się kończy, zaczyna się okres podsumowań całego roku, zanim jednak do tego przejdziemy, sprawdźcie listę 13 płyt które się ukażą, lub mogą się ukazać w nadchodzącym 2019 roku. O niektórych z nich wiemy już całkiem dużo, o innych wiemy niewiele lub prawie nic, nawet nie wiemy czy i kiedy się ukażą. 

Nie przedłużając wstępu, sprawdźcie listę 13 płyt które ukażą się, lub mogą się ukazać w 2019 roku!


Otsochodzi – „Miłość” || Premiera: 1 Luty 2019 roku.

O pierwszej płycie w tym zestawieniu wiemy już bardzo dużo. Znamy aż 5 singli, wiemy jak wygląda okładka, znamy datę premiery, tracklistę. Trapowa „Euforia”, oldschoolowe „Nigdy już nie będzie jak kiedyś”, elektroniczne „Dla Mnie”, chillowe „Nagrania (00:37)” nagrane razem z Rosalie, i ostatni singiel czyli „Worldwide”. Każdy z nich różni się brzmieniem, dlatego warto poczekać na efekt końcowy, żeby zobaczyć jak eksperymenty z brzmieniem wyszły dla Młodego Jana. Premiera? Już 1 lutego!


Kękę – „Mr. Kękę” 

Po bardzo dobrej trylogii „Rzeczy”, przez album „To Tu”, który średnio mi się podobał, przyszedł czas na 5. solowy album radomskiego rapera pt: „Mr. Kękę”, który ma się ukazać w 2019 roku. Na razie o płycie wiemy tyle że się ukaże, no i znamy też pierwszy, mocny singiel pt: „Safari”.


VNM – TBA

Od wydania ostatniej długogrającej płyty VNM-a – „HalfLajf” minęły 2 lata, później pod koniec 2017 roku dostaliśmy EP-kę „Trailblazer”, a w październiku 2018 roku, dostaliśmy wpis na Facebook’u z którego dowiedzieliśmy się że dużo się u VNM-a pozmieniało, i chce nam o tym opowiedzieć na nadchodzącym krążku, a jako datę potencjalnej premiery wskazał Luty. Czekanko, bo dobrego rapu nigdy mało.


W.E.N.A. – TBA

Album „Niepamięć” ukazał się w Grudniu 2017 roku. W.E.N.A nie zwalnia jednak tempa i zapowiedział już nowy album. Znamy już pierwszy singiel pt: „Nie mam dość” w którym gościnnie udzielił się Jan-Rapowanie, znamy też potencjalną datę premiery, a jest nią marzec 2019 roku. Stay tuned!


Sokół – TBA

O nadchodzącej płycie Sokoła pisałem już przy okazji płyt na które czekam w 2017 roku i w 2018 roku. Do tej pory nie znaliśmy jednak żadnych konkretnych informacji, ale w tegorocznym zestawieniu jest inaczej. Znamy datę premiery która została ustalona na 15 lutego 2019 roku. Wystartował też preorder limitowanej edycji którą możecie zamówic klikając pod TEN LINK. A z wpisu Sokoła na Facebook’u wiemy, że mimo że poza datą premiery nie wiemy nic, to album sprzedał się już w dużej ilości egzemplarzy. Czekanko bardzo mocno!


donGuralesko – Latające Ryby || Miłość Szmaragd i Krokodyl

W 2019 roku dostaniemy nie jeden, a DWA albumy od donGuralesko. Jednym z nich jest 10 solowy album poznańskiego raper pt: „Latające Ryby”, a drugim „Miłość Szmaragd i Krokodyl. A że donGuralesko nie zawodzi nigdy, to czekam na album bardzo mocno! Premiera przewidziana prawdopodobnie na wiosnę 2019 roku!


Jank1ller – TBA

Najmłodszy w tym zestawieniu. Debiutant o którym nie wiemy za wiele. Nowa twarz w Prosto Label. Premiera albumu zapowiedziana jest na marzec. Tajemnicza otoczka, styl nie do podrobienia, to sprawia że czekam na ten album żeby dowiedzieć się co z tego wyniknie.


Małpa – TBA

Pierwszy album Małpy – „Kilka Numerów O Czymś” ukazał się 10 lat temu, na kolejny czekaliśmy 7 lat, i tak w 2016 roku ukazał się album „Mówi”. Wiemy że Małpa pracuje nad albumami powoli, pewnie dlatego wychodzą mu tak dobrze, ale tym razem chyba przyspieszył prace nad nowym krążkiem bo na swoim Instagramie zapowiedział, że jego nowy album wjedzie po nowym roku! Myślę że jest na co czekać!


Ero JWP – TBA

Na pierwszy solowy krążek Ero z warszawskiej ekipy JWP czekamy od wielu lat, ale jak ostatnio on sam zapowiedział na swoim Facebook’owym profilu, album powinien się ukazać w okolicach marca/kwietnia.


O.S.T.R. – TBA

O.S.T.R. przyzwyczaił nas że jego albumy wychodzą mniej więcej co roku. I tak w tamtym roku dostaliśmy „W drodze po szczęście” które zamykało trylogię którą zaczął wydany w 2015 roku album „Podróż zwana Życiem”, w listopadzie dostaliśmy numer „Chevy Impala” który nawiązuje do klimatu Zachodniego Wybrzeża. Czyżby nowy album, który mam nadzieję ukaże się w tym roku, miał być w całości w takim klimacie? Być może przekonamy się w tym roku 😉


Hades – TBA

„Album Świattło” od Hadesa, ukazał się na początku 2017 roku. Później była cisza, aż w październiku minionego roku dowiedzieliśmy się że Hades zasilił szeregi Asfalt Records. W mediach społecznościowych przewinęło się info że nowa płyta jest już nagrywana, czy ukaże się w 2019 roku? Zobaczymy, ale na pewno jest to jedna z tych płyt na które warto czekać.


Pro8l3m – TBA

Duetu Pro8l3m nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że nagrali jedną z najlepszych płyt 2018 roku. Wiadomo też że Oskar i Steez potrafią zaskoczyć słuchacza, więc ich nowy krążek który ma się ukazać w tym roku, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych pozycji płytowych 2019 roku.


Bonsoul  – TBA

Zeszłoroczny Bonsoul – „Kiwa Fifka Rap Do Piwka” wyszedł bardo dobrze. Zeszłoroczny album Bonsona – „Postanawia Umrzeć” to sztos i jeden z najlepszych albumów poprzedniego roku. W październiku dowiedzieliśmy się że duet Bonsoul dołączył do warszawskiej wytwórni Asfalt Records. Wiemy też że z pomocą tej samej wytwórni ma wyjść kolejny solowy album Bonsona. Coś czuję że będzie się działo, i że warto czekać na efekty tej współpracy!TO BYŁO 13 PŁYT NA KTÓRE WARTO CZEKAĆ W 2019 ROKU.

A WY NA JAKIE PŁYTY CZEKACIE?

DAJCIE ZNAĆ W KOMENTARZU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.