Ósma odsłona || Polish Hip Hop Festival 2018!

0
266
views

Ósma odsłona || Polish Hip Hop Festival 2018!

Tekst w całości pochodzi z oficjalnej strony PLHHF.

Mundial wkroczył w decydującą fazę i podobnie jak w przypadku Polish Hip-Hop Festival 2018, niedługo nastąpią ostateczne rozstrzygnięcia

Ostatnio ogłosiliśmy kilku nowych wykonawców, którzy zagrają na płockiej scenie. Do m.in. Quebonafide, Tedego, JWP/BC i KęKęgo dołączyli tacy artyści, jak m.in. Borixon, Włodi i Żabson. Dzisiaj do line-upu dołączają kolejni artyści, którzy wystąpią od 2 do 4 sierpnia na płockiej plaży!


Zespół powstał w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy wchodzą byli członkowie PFK: Rahim i Fokus. Pokahontazprzyzwyczaili już do wyprzedzania epoki. Skład będzie promował swój ostatni album „Reset”, który został w całości wyprodukowany przez duet producencki White House.


W.E.N.A. to nowatorstwo, oryginalność i świeżość, które szybko pozwoliły zdobyć dużą popularność. Raper aktualnie promuje album „Niepamięć”, który na rynku pojawił się w grudniu 2017 roku i zebrał szereg przychylnych opinii.


Vixen, znany m.in. ze współpracy z: Peją, Rahimem, Biszem czy Guralem, będzie promował w Płocku nowy album pt. „To nie Vixt4pe”. Jest to płyta przepełniona emocjami, które towarzyszyły mu przez ostatni rok. Jest symbolem kolejnego etapu w życiu. Liczne bon moty i operowanie wieloznacznością daje nie tylko obraz życia osobistego artysty, ale przedstawia też jego szersze spojrzenie na świat – na pokolenie, na kraj.


Raper od zawsze niezależny i poza głównym nurtem. Reno rapuje od 1997 roku, szersze grono słuchaczy poznało go przy okazji nielegala „Następny Level” wydanego w 2004 roku. Album do tej pory jest wspominany z sentymentem przez słuchaczy jako jedna z najważniejszych płyt polskiego podziemia. Gościnne występy u Ortega Cartel, Rasmentalism czy Okolicznego Elementu nie pozwoliły zapomnieć słuchaczom o bełchatowskim raperze. W grudniu 2017 roku powrócił po wielu latach z solowym albumem „50/50”.


Sensi i DJ Kebs połączyli siły w 2013 roku, kiedy to rozpoczęły się prace nad wspólnym EP. Materiał ukazał się pod nazwą APP – „APP1EP” i zebrał bardzo wiele pozytywnych recenzji. Projekt ten przerodził się jednak w pełnoprawny duet MC/Producent. Wydany kilka tygodni temu „Nie zapomnij nakarmić psa” to pierwszy długogrający album duetu.


Jego pierwszym, dobrze przyjętym, albumem był „Preseason Highlights”, którym pochodzący z Bytomia Kartky zaznaczył się w świadomości słuchaczy. W 2015 roku wydał świetnie przyjęte płyty „Shadowplay” i „Fuego Infinito”, co pozwoliło mu jeszcze mocniej zaakcentować swoją pozycję na scenie. W grudniu 2016 roku wydał, razem z Emesem Milliganem, album pt. „Nowe Kino”. Raper kilka tygodni temu wydał wyjątkowy „Blackout” – nie mogło go u nas zabraknąć!


Szopeen jest jednym z najciekawiej zapowiadających się MC’s na scenie. Inspirują go zajawki, często nielegalne, stare produkcje jak i nowe, świeże brzmienia. Jego rap to luźne klimaty, wyszukane slogany, lekka tajemniczość i bezpośredniość w tekstach. W 2018 roku podpisał kontrakt z wytwórnią QueQuality i już niedługo zostanie wydana jego pierwsza legalna płyta długogrająca.


Członek legendarnej ekipy ze Słubic – Smagalaz, która w wytwórni Wielkie Joł wydała dwa dobrze przyjęte albumy. W 2015 roku Mops z DJ-em Petem wydał nakładem wytwórni StoProcent „TO JEST T.E.N. MIXTAPE”, a na początku 2018 roku album „Alfabet Mopsa”. Znajdujące się na nim utwory to połączenie nowoczesnego rapu przeplatającego się z charakterystycznymi brzmieniami. Zarówno w dynamicznych, jak i tych wolniejszych numerach, słuchacze wychwycą treści z życia artysty oraz jego spostrzeżenia na otaczający go świat, które podczas godzinnego odsłuchu zapewnią odbiorcom sinusoidę emocji.


Bastaboiz to grupa, którą tworzą Lazy i Flint. Ich pierwszy projekt jest pełen mroku i niepewnej wrażliwości artystycznej i powstawał w ścisłej tajemnicy podczas długich sesji m.in. w warszawskim NOBOCOTO Studio. Jest to zupełnie nowy rozdział dla obu artystów, napisany absolutnie oddolnie w trakcie poszukiwań własnego, pozornie nieuporządkowanego brzmienia.Bilety można nabyć w tym miejscu: https://www.biletomat.pl/festiwale/polish-hip-hop-festival-plock-2018-6365/. Warto się pospieszyć, ponieważ będą dostępne do 20 lipca lub do wyczerpania puli. Po zakończeniu sprzedaży uruchomimy ostatnią partię.

Polish Hip-Hop Festival jest corocznym festiwalem odbywającym się od 2013 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Wydarzenie przyciąga czołówkę rodzimej sceny hip-hopowej oraz kilkunastotysięczną publiczność z całej Polski. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.